Автор Тема: Игор Иџе Стефановски во ETCC  (Прочитано 29920 пати)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16250
 • Keep it 100

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4749
Одг:
« Одговори #46 на: Април 01, 2016, 22:31:08 pm »
Еве го распоредот:

https://www.fiaetcc.com/wp-content/uploads/2016/04/WTCC-Race-of-France-timetable-V8.pdf


Еве и програма на Еуроспорт:

http://tv.sb.eurosport.com/tvschedule.shtml

Само WTCC даваат директен пренос,  ETCC само снимка од трката во Недела во 22.00 на Eurosport 2.

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3427
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #47 на: Април 01, 2016, 23:44:50 pm »
За дизајнот како што кажа Симо, немаше каде шара да ставиме од големиот број на спонзори па затоа остана бела. Можеби за следна трка ќе се додаде нешто минимално. Лесно е да имавме држава и 2-3 спонзори се доволни, како што имаат другите натпреварувачи. Јас му посакувам многу среќа, на тренинзиве докажа дека брзо се адаптира на возилото и очекувам во брзо време скроз да му легне и да го гледаме на врвот, како што сме навикнати. Па здравје wtcc.

Gledam deka si involviran vo brendiranjeto. Moze da dobijam fajlovi koi nema da gi koristam za druga namena osven za dizajn na voziloto? Keif mi e da go dizajniram, nemora da se koristi, no ako vi se svigja ideata mozete slobodno i bez nikakvi nadomestoci da go iskoristite dizajnot :)
We stick everywhere!

______________________________________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9475
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #48 на: Април 02, 2016, 21:37:52 pm »
Ќе ти пишам во порака..

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #49 на: Април 02, 2016, 21:52:21 pm »
Иџе магнет за спонзори, море нека ги има и поеќе, за лепење ќе им најдат крај ..

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9475
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #50 на: Април 02, 2016, 21:56:11 pm »
Па може и еден спонзор да е, само нека даде пари колку што треба. :)

Отсутен masterwu

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 344
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #51 на: Април 03, 2016, 13:22:19 pm »
Хмм, првата трка почнува за 10тина минути а на официјалната страна никаде не гледам линк до лајв стрим. -,-
Honda Civic 1.7 CDTI '05

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48145
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #52 на: Април 03, 2016, 13:23:41 pm »
Никогаш нема стрим на официјални страни. На ф1 си видел стрим? Сите ќе им гредаа така и немаше да плаќаат за права.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен masterwu

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 344
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #53 на: Април 03, 2016, 13:33:03 pm »
Никогаш нема стрим на официјални страни. На ф1 си видел стрим? Сите ќе им гредаа така и немаше да плаќаат за права.

Некој на претходна страна имаше пишано дека ќе има стрим.

Иначе Ф1 се шупаци, да си воведеа онлајн стриминг како што има MotoGP ќе беше одлично.
Honda Civic 1.7 CDTI '05

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9475
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #54 на: Април 03, 2016, 15:24:55 pm »
Имаше за втората трка стрим на официјалната страна на ETCC, вечер има на еуроспорт во 22:00 мислам.
Иџе во првата трка заврши (со инцидент) на 11-то место, втората на 7-мо.
Важно е дека покажа добро темпо на тренинзите и квалификациите, следната трка со повеќе искуство се надеваме на подобар резултат.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9475
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #55 на: Април 03, 2016, 18:33:27 pm »
Кај и да е ќе почне репортажа од двете трки на овој линк:

http://www.stream2watch.co/live-now/live-tv/ru/eurosport-2-russia-live-stream
« Последно менување: Април 03, 2016, 18:42:42 pm Igor »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20711
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #56 на: Април 03, 2016, 21:44:32 pm »
Немаше пренос?

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9475
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #57 на: Април 03, 2016, 21:48:58 pm »
Ја имаше втората трка во живо на официјалната страна на ETCC. Сега во 22:00 ќе има на Еуроспорт 2 снимка од двете трки.

Отсутен igorN73

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 698
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #58 на: Април 03, 2016, 22:00:13 pm »
леонов што го вози, конкурентен е? :)

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1275
 • Велешанче
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #59 на: Април 03, 2016, 22:05:07 pm »
На еуроспорт 2 моментално даваат уметничко лизгање...
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i