Автор Тема: Игор Иџе Стефановски во ETCC  (Прочитано 32147 пати)

Отсутен howitz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2268
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #165 на: Мај 14, 2017, 12:53:48 pm »
Штета голема, навистина добар старт имаше и возеше многу агресивно од сам старт, кога го видов кајронот за драјв тру се разочарав, никаде не ни дадоа реприза од раниот старт.
Не знам како така преран старт му се случи..
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #166 на: Мај 14, 2017, 13:15:34 pm »
Уаа судија!

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #167 на: Мај 14, 2017, 13:35:33 pm »
За време црвени светла сецна малце па застана ...

Али у налет беше, штета ..

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14938
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #168 на: Мај 27, 2017, 13:41:37 pm »
Победил на Нордшлајфе изглеа, фејсбук се подмочнува ама бидејќи не пратам, не знам што се дешава ;D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #169 на: Мај 27, 2017, 14:00:08 pm »
Да, на првата трка втор на втората прв ...

Штета немаме една стаза, којзнае колку таленти имаме низ државава ..

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #170 на: Мај 27, 2017, 14:28:12 pm »
Стопати сме го зборувале истото. Не само за талентите, туку тоа ќе биде издувен вентил за сите возачи, безбедно да ги нацапаат возилата до максимум. Една стаза и една драг писта ни фали.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26374
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 771
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #172 на: Септември 17, 2017, 16:46:27 pm »
Честитки за Иџе покрај техничките проблеми во првата трка, во втората маестрално возење и убедлива победа пред рикли со што останува во борба за титулата во последната трка.
пс. патекава преходно ја има само вежбано на симулатор

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31963
 • Таков е животот... јебига
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #173 на: Септември 17, 2017, 21:08:47 pm »
Прав маестро

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6062
 • Плинаш!!!
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #174 на: Септември 18, 2017, 00:40:00 am »
Мислам дека немаше технички проблеми во првата трка, туку од тактички причини влезе во бокс.

Sent from my MI 4S using Tapatalk


Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9487
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #175 на: Септември 18, 2017, 10:20:12 am »


Мислам дека немаше технички проблеми во првата трка, туку од тактички причини влезе во бокс.

Sent from my MI 4S using Tapatalk


Гумата партал беше.

Иџе не е човек што би направил таков потег.

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6062
 • Плинаш!!!
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #176 на: Септември 18, 2017, 12:16:08 pm »
Мене така ми личеше, ама ете имал проблем.

Sent from my MI 4S using Tapatalk


Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3447
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #177 на: Септември 18, 2017, 16:38:42 pm »
kaj nas ovie gumi gi vozat na tri trki...

Ne bev vo moznost da ja gledam, ima nekade replay/snimka od trkata?

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Баги

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 793
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #178 на: Септември 19, 2017, 11:51:26 am »
Трка1

edit

Еве комплет 

Race 1&2

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #179 на: Октомври 08, 2017, 13:42:34 pm »
Што се случуваше денеска, првата трка го казнија, втората не ја гледав.
Генерално, 4ти заврши мислам?