Автор Тема: Игор Иџе Стефановски во ETCC  (Прочитано 32146 пати)

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #150 на: Мај 03, 2017, 12:20:20 pm »
И стесната е многу таа кривината кај што го споја патот до Соње.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17948
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

Отсутен Mercury

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 799
 • Т(д)ркач
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #152 на: Мај 04, 2017, 19:42:53 pm »
Колку што прочитав трката била откажана на Водно

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #153 на: Мај 04, 2017, 19:55:46 pm »
Ништо ново, ќе не откажат сите кај и да е
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17948
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #154 на: Мај 04, 2017, 20:09:37 pm »
Тоа е.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #155 на: Мај 09, 2017, 23:47:28 pm »
Ќе има пренос од трката во недела, на МРТ1 во 09:00 ч. :)

https://www.fiaetcc.com/event/etcc-race-of-hungaroring/
« Последно менување: Мај 10, 2017, 02:35:23 am brm brm »

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4961
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #156 на: Мај 14, 2017, 09:23:09 am »
Иџе 4ти моментално,  вози мушки.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39217
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #157 на: Мај 14, 2017, 09:26:09 am »
На прва има пренос. Не знам дали ќе има и од втората трка?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9487
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #158 на: Мај 14, 2017, 09:32:16 am »
Ќе има, за пола саат е втората.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9487
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #159 на: Мај 14, 2017, 10:21:35 am »
Прв ќе беше у пизду матер!!!

И овој коментаторов мајмунски чекал информации, а со толкави букви пишуваше за drive trough.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4961
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #160 на: Мај 14, 2017, 10:22:18 am »
Што му се случи на Иџе?

Многу лош пренос,   режија ужас,  џоа водно трки да гледаш.


Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9487
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #161 на: Мај 14, 2017, 10:23:10 am »
False start, веројатно порано тргнал. Мада не забележав такво нешто.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4961
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #162 на: Мај 14, 2017, 10:32:11 am »
False start, веројатно порано тргнал. Мада не забележав такво нешто.
Тууу штета,  каква мизерна грешка,  а одлично возење.

Хондиве стартуваат невероватно добро.

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3587
 • MadaFunker
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #163 на: Мај 14, 2017, 10:51:54 am »
На повторените снимки ја барем не забележав false start али јебига. А можеше 1в да биде.
А овие пациентиве од МТВ..шта речи aли барем даваат пренос :)
New blood of old school

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #164 на: Мај 14, 2017, 12:12:05 pm »
Зашто е од Македонија го казнија.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата