Автор Тема: Opel Vectra B 1.6 16v  (Прочитано 41243 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3728
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #285 на: Јануари 29, 2019, 15:03:53 pm »
Smognav sili denes i odnesov autovo u as stil promena sreden i nov zaden lonec marka Asso. Autovo konecno se smiri i utisa. Preporaka od mene za deckite dosta usluzlivi pedantno sraboteno.

Sent from my MI MAX using Tapatalk


Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1594
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #286 на: Јануари 29, 2019, 15:18:28 pm »
Dobro e orginale e orginale .Taa astrata do tebe sigurno za zadnoto grne e dojdena

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk


Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3728
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #287 на: Јануари 29, 2019, 17:00:35 pm »
I toj komplet menjase sreden i zaden.
Skupo bre nek si ibe vekot orginalni lonci 4500 sreden i 4500 zaden. Tesko e odednas parite da gi isprcis ama jbg koga se zaebavas so zamenski nekoj so duplo poevtini ceni toa e .
Pak kje povtoram siromaviot sekogas poskupo plakja. Da si smenev uste lani orginalni kje si bev miren vaka ednas staiv zamenski i za godina dena pak menjaj. Pamet u glava za drug pat.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3728
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #288 на: Февруари 19, 2019, 08:09:25 am »
Vcera pominav do Autoljider onaka za nekoj sitnici pa podnoviv gospozata so nekoj led sjalicki za vnatre,brisaci i ukrasen zavrsetok za auspuh.
Montirano fino izgleda samo morase zadnata cefka da ja secnam edno 5sm da dojde sve kako sto treba.


Sent from my MI MAX using Tapatalk


Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3728
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #289 на: Март 14, 2019, 20:44:33 pm »
Edno pitanje ako ima nekoj iskusen. Dali ovie univerzalni krovni drzaci za kufer odgovaraat za vectrava ili kje mora da baram orginal za opel ?

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20098
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #290 на: Март 14, 2019, 20:45:12 pm »
Кои?
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3728
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #291 на: Март 14, 2019, 22:21:59 pm »
Mislev na univerzalni drzaci sto gi ima po Autolider i ostali prodavnicki. Mi nudat kufer maltene dzabe a gledam drzaci orginal se od 60 eura pa nagore so cena.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14415
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #292 на: Март 14, 2019, 22:52:41 pm »
Оди пробај/прашај, за тоа пари не земаат. Мислам дека ќе одговараат кај тебе.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3265
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #293 на: Март 14, 2019, 22:57:10 pm »
Ќе си одиш во продавницата што си решил, ќе си прашаш за твојата кола, и ќе ти кажат дали имаат и какви имаат...

Јас кога зимав, отидов у ЕуроСтил...
-Држачи и куфер за Цитроен Ц2, имате?
-Имаме.
-Какви?
-Вакви и вакви.
-Која цена?
-Таа цена.
-Монтажа?
-Утре у толку саат.
-Фала, се гледаме утре.

И така.

Конкретно ЕуроСтил, секое лето имаат и пакет промоции (куфер и држачи), па ако не ти се брза, почекај, може ќе ги земеш и за поевтино.


Sent from my Redmi Note 5 AI

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20098
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #294 на: Март 14, 2019, 23:15:34 pm »
Mislev na univerzalni drzaci sto gi ima po Autolider i ostali prodavnicki. Mi nudat kufer maltene dzabe a gledam drzaci orginal se od 60 eura pa nagore so cena.

Тоа што кажа Казан. Отиди, прашај, ќе ти покажат на лице место што, како и која би ти била најдобра опција.
Нема зашто да не пасуваат универзални држачи кај тебе.

Не сум сигурен, ама колку што можев да видам на една слика, на Вектрата нема ни шини, ни фиксни точки, така да, веројатно ќе треба со „куки“ да се фиксираат држачите, на рамките од прозорите.

Од мое лично искуство, би ти ги препорачал ЕуроСтил.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3728
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #295 на: Март 15, 2019, 03:16:45 am »
Cisto info kaj srbive koj se cenite na univerzalnite  drzaci
https://www.kupindo.com/Ostalo/37693135_Krovni-nosaci-UNIVERZALNI

Присутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2226
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #296 на: Март 15, 2019, 09:13:38 am »
Провери и во карбокс во сити мол долу да видиш што ќе ти понудат. Иначе сите држачи се "универзални", само треба да видиш дали пасуваат на твојата кола.

Sent from my MI 6 using Tapatalk


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20098
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #297 на: Март 15, 2019, 09:44:12 am »
Cisto info kaj srbive koj se cenite na univerzalnite  drzaci
https://www.kupindo.com/Ostalo/37693135_Krovni-nosaci-UNIVERZALNI

Ако побараш на огласи кај нас, може ќе најдеш за иста цена.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5379
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #298 на: Март 15, 2019, 09:57:39 am »
gmeci kederi...ke tu buci posle od tamu.... so ke ti e imas odlicen gepeg...

Отсутен vlatko05

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 260
 • x16xel / AVY
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #299 на: Март 20, 2019, 01:31:23 am »
I toj komplet menjase sreden i zaden.
Skupo bre nek si ibe vekot orginalni lonci 4500 sreden i 4500 zaden. Tesko e odednas parite da gi isprcis ama jbg koga se zaebavas so zamenski nekoj so duplo poevtini ceni toa e .
Pak kje povtoram siromaviot sekogas poskupo plakja. Da si smenev uste lani orginalni kje si bev miren vaka ednas staiv zamenski i za godina dena pak menjaj. Pamet u glava za drug pat.
Можи да споделиш искуство пред и после менвање на лонците? Полесно работи моторот, помала потрошња или?