Автор Тема: Opel Vectra B 1.6 16v  (Прочитано 89431 пати)

Присутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4912
  • Пиши лаже
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #15 на: 22 Февруари 2016, 14:13:11 pm »
Екстра, одлично количе. Со здравје да те служи!
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5400
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #16 на: 10 Март 2016, 06:01:07 am »
Aj da ne zapostavam temava deneska se podnovi autovo so novi navlaki od eurostil i eden kozurec na volanot isto od tamo.Kako i sekogas usluga odlicna cena super montaza na nivou.Sliki denovive bidejki dozdov utepa a dodeka montiraa zaboraiv da sliknam...crep
Bitno autovo unatre mirise na novo :)
Sakam NALEPNICA da mi dade nekoj.
« Последно менување: 10 Март 2016, 06:10:58 am Vlatce-Vectra »

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3120
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #17 на: 10 Март 2016, 07:50:28 am »
so zdravje da ja vozis kolicevo e top samo plin i ....

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5400
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #18 на: 14 Март 2016, 22:58:59 pm »
Eve nekoja slika pred da lapne kolava navlaki od eurostil








Eve i nekoja slika od navlakite






eve od proslata nedela nesto taze




So kolegite



Skazalkava neso zaglavi :)

« Последно менување: 14 Март 2016, 23:19:08 pm Vlatce-Vectra »

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #19 на: 14 Март 2016, 23:02:34 pm »
Вади тоа чирот, и од мењачот.

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5716
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #20 на: 14 Март 2016, 23:09:26 pm »
woo-doo


Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5400
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #21 на: 14 Март 2016, 23:30:55 pm »
Aaaa zaboraiv da kazam smeniv i svekjicite i filterot za benzin.Znaci sve istresov sto trebase da se promeni sto moralno sto preventivno..
Sea samo benzin i gas u patos.
Navlaki-X zavrseno
Deflektori -na tapet ima farad na ilindenska karsi zooloska 2300 denari prasano ali cekame  grom od nebo normalno finansiski
Folija na stakla-isto taka cekame  grom od nebo normalno finansiski

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5716
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #22 на: 15 Март 2016, 12:25:21 pm »
smeni go slikata, sega si vljatce vektra :)

Отсутен Kozanostra

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1904
  • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #23 на: 17 Март 2016, 01:46:56 am »
Колку те фатија навлаките и јас исти вакви монтирав пред некој ден т.е само напред немам време за позади ќе почекаат некој ден ........

Отсутен WorM

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 616
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #24 на: 17 Март 2016, 08:28:40 am »
Супер примерок си нашол..овие од време ми биле топ коли..оваа па у топ состојба ти е..да и се изнавозиш

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5400
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #25 на: 17 Март 2016, 11:12:17 am »
Колку те фатија навлаките и јас исти вакви монтирав пред некој ден т.е само напред немам време за позади ќе почекаат некој ден ........
Navlakite mi dadoa popust 2300 den. so montaza.Vo zivo se crni neznam ovde na slika izlegoa kako sivkasti.
Inace kvalitetot e ekstra.Jas bev za nesto posvetlo ama 10 modeli stavav na sediste za proba so crnata vnatresnost nisto nemozev da kombiniram.I na kraj nevestava moja zamesa prsti i ovie gi odbravme i mislam deka ne zgresivme sepak cisto mirisa na novo i kje gi zastitam kolku tolku sedistata.
Da ne gi reklamiram ama eve na 4 ta kola po red na isto mesto montiram i sum prezadovolen i do sega skoro na site popust mi davale.
Worm-Kolava ja cekav 2 meseca inace 3,5 meseci rovarev po oglasive eden ton telefoni akanje po gradovi ama jbg bidna.malce si ima godinki ali za taa starost e super pa zdravje kje vidime kako ponataka.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5400
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #26 на: 22 Март 2016, 20:00:32 pm »
Eden sovet :
Nekoj od stranicnive airbezi zeza znaci use koga ja zemav imase na saltabla sjalicka i koga praev servis drugarcevo ja resetirase ustvari izbrisa.Koga mestev navlaki vo eurostil od setanje na sedistata pak zapali sjalickata.
E sea gledav na ebay ima blutut ured elm327 koj ocitava greski a evtin e.Dali moze so nego da se brise greskata za da ne go napinjam drugarcevo stalno da brise ili pa postoi nekoja caka toa da se sredi bez da koristam obd ???

Отсутен alekohrid

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 90
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #27 на: 22 Март 2016, 22:12:28 pm »
Eden sovet :
Nekoj od stranicnive airbezi zeza znaci use koga ja zemav imase na saltabla sjalicka i koga praev servis drugarcevo ja resetirase ustvari izbrisa.Koga mestev navlaki vo eurostil od setanje na sedistata pak zapali sjalickata.
E sea gledav na ebay ima blutut ured elm327 koj ocitava greski a evtin e.Dali moze so nego da se brise greskata za da ne go napinjam drugarcevo stalno da brise ili pa postoi nekoja caka toa da se sredi bez da koristam obd ???
истај ги каблите од акомулаторот да нема напојување едно 20 мин или пола сат за секој случај ке се ресетира комјутерот( ке ги избриши грешките) ама ако има грешка пак ке ја најде

Отсутен Luki Junior

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4916
  • The Spartan General
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #28 на: 22 Март 2016, 22:21:57 pm »
Eden sovet :
Nekoj od stranicnive airbezi zeza znaci use koga ja zemav imase na saltabla sjalicka i koga praev servis drugarcevo ja resetirase ustvari izbrisa.Koga mestev navlaki vo eurostil od setanje na sedistata pak zapali sjalickata.
E sea gledav na ebay ima blutut ured elm327 koj ocitava greski a evtin e.Dali moze so nego da se brise greskata za da ne go napinjam drugarcevo stalno da brise ili pa postoi nekoja caka toa da se sredi bez da koristam obd ???

Јас мислам дека не е страничниот, туку совозачкиот.
Мислам дека треба да ги подмачкаш контактите на контролерите на аирбеговите. Под совозачкото седиште најверојатно има клема/спојка извади подмачкај пак стави назад.

Пс. Прави ја процедурата со изваден клуч од брава, и со исклучен акумулатор. (Значи без да имаш струја во системот). После избриши ја грешката, и ако е се ОК со системот, нема да се појави повторно.

ппс. Вака прави мојот мајстор електричар за сите коли што им светнува сијаличката за аирбег (како прва опција).
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Kozanostra

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1904
  • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Opel Vectra B 1.6 16v
« Одговори #29 на: 22 Март 2016, 22:35:16 pm »
Eden sovet :
Nekoj od stranicnive airbezi zeza znaci use koga ja zemav imase na saltabla sjalicka i koga praev servis drugarcevo ja resetirase ustvari izbrisa.Koga mestev navlaki vo eurostil od setanje na sedistata pak zapali sjalickata.
E sea gledav na ebay ima blutut ured elm327 koj ocitava greski a evtin e.Dali moze so nego da se brise greskata za da ne go napinjam drugarcevo stalno da brise ili pa postoi nekoja caka toa da se sredi bez da koristam obd ???
Jас го имам elm327 грешките ги чита ама не ги брише за тоа ти треба op-com.....Исто и параметрите сите  не ми ги покажува точно, треба да провериш кај тебе дали ќе функционира добро, ма да за да отчиташ грешка добар е ......