Автор Тема: Formula 1 - Season 2016  (Прочитано 34001 пати)

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3000
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #195 на: Декември 02, 2016, 18:22:38 pm »
Со ова Розберг докажува дека не е пилот на F1 у душа. За мене лично, доказ дека и титулата му е исфорсирана од други сили во F1...

Розберг = ПИЗДА, КУКАВИЦА

Ова е доказ дека како човек е себичен, и го боли дупе за спорт, Ф1. Штета за Формула 1, што има вакви штребери и лиглиња како него.

Тоа е тоа. Се согласувам во целост, на крај краева, каков татко таков син, лешпери :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25640
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #196 на: Декември 02, 2016, 18:49:05 pm »
Абе готово...дај пред куќа да му се собереме.
Зашто, да не купил Панамера?

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2240
Одг:
« Одговори #197 на: Декември 02, 2016, 20:17:09 pm »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20317
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #198 на: Декември 04, 2016, 11:44:24 am »
Абе готово...дај пред куќа да му се собереме.
Зашто, да не купил Панамера?

Не до толку глуп ваљда..се разбира од коли.

http://www.autoevolution.com/news/porsche-panamera-catches-fire-while-parked-in-russian-familys-garage-video-92040.html


Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3388
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #199 на: Декември 05, 2016, 13:28:53 pm »
Розберг = ПИЗДА, КУКАВИЦА

Ова е доказ дека како човек е себичен, и го боли дупе за спорт, Ф1. Штета за Формула 1, што има вакви штребери и лиглиња како него.

Богами го заболе него и за твоето мислење, си спакова титула, негов е животот што сака ќе прави, не се потресувај до толку.
Едноставно не сака повеќе од 12 месеци во годината само 2 да биди дома.

Ништо чудно да се врати од 2018-та.

Шо вика скај спортс за негова можна замена.

Pascal Wehrlein - 40 %
Fernando Alonso - 25 %
Sebastian Vettel - 13 %
Esteban Ocon - 1 %
Valtteri Bottas - 16 %
Carlos Sainz - 5 %

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2961
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #200 на: Декември 05, 2016, 13:32:26 pm »
Него го заболе и за фановите што ги има низ цел свет. Зема титула, и се повлече како пизда кој ги е6е и фанови, и Формула 1 и све. Шампионски потег до јаја. Голем човек. Пример за младите.


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31495
 • Таков е животот... јебига
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #201 на: Декември 05, 2016, 13:39:38 pm »
А шо требаше да направи според тебе?
Дали ти ги знаеш сите фактори кој влијаат на неговата одлука?
Дали знаеш дали не најавил уште пред месеци или пред почетокот на сезоната но се чувало во тајност поради шпекулации?

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2961
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #202 на: Декември 05, 2016, 13:48:26 pm »
Јас очекував да се трка и да го брани статусот Шампион. Ништо повеќе.

Не ме интересира што влијаело на одлуката и кога најавил дека ќе си заминува. Јас сакам да гледам Формула 1.

Сакам да гледам дуели како  Прост-Сена, Вилнев-Шумахер, Хил-Вилнев, Култхард-Хакинен, ШУМАХЕР-ХАКИНЕН, Хамилтон-Маса, Хамилтон-Алонсо, Алонсо-Шумахер, Фетел-Вебер.

Овој потег на Розберг е себичен и тотално понижувачки за тие што навивале за него. Ако има веќе некој таков.

Шумахер изгуби титула, остана да вози уште неколку сезони пред пензија. Истото го направија Алонсо, Фетел, Хамилтон, Прост...

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3388
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #203 на: Декември 05, 2016, 13:50:14 pm »
Шо ќе му прајш то е, и јас нејќев Стонер да се откажи од Мото ГП ама ништо...

A во врска со фановите, тие се најдобри на секоја трка, се до наредната  :)
не можам да го најдам тоа видеото со хамилтон и други, ...you are the best бла бла бла немаше да победам да не бевте вие... како дома се осеќам бла бла бла,
а тие урааа, ќефој  ;D  :D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31495
 • Таков е животот... јебига
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #204 на: Декември 05, 2016, 14:00:59 pm »
**рац ќе гледаш дуели.
Кој изгина, кој у кревет лежи, ама не се криви возачите. И денес има некој кој би се фаќал за врат, ко будалана рецимо камиказата, ама и правилата не им дозволуваат.
Тоа DRS и KERS терба да се забрани. Говнаријата со гумите треба да се укине, мотори да им се додадат. Се додека не ги оправат правилата нема да гледаме дуели.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #205 на: Декември 05, 2016, 18:49:23 pm »

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38458
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #206 на: Декември 06, 2016, 20:23:46 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг:
« Одговори #207 на: Декември 06, 2016, 20:36:18 pm »
Аууу ќе биде интересно после бурната сезона што ја имаа во Мекларен, а и Алонсо изгорен за победи. :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38458
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #208 на: Декември 06, 2016, 23:33:07 pm »
Уште ништо официјално ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #209 на: Декември 07, 2016, 00:05:30 am »
Да и јас видов дека нема нисто официјално :D

Ама големи се шансите Паскал Верлајн да го смени Нико.