Автор Тема: Formula 1 - Season 2016  (Прочитано 34008 пати)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3388
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #60 на: Мај 03, 2016, 08:22:31 am »
Да се разбие малку монотонија,

вау, каква трка човече, каков спектакл, путин машина.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38459
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #61 на: Мај 15, 2016, 16:34:21 pm »
Конечно стварно интересна трка. Добри промени во стратегии, неизвесност за првите позиции, навистина се изнауживав во тркава.
Тоа докажува само едно - Се дур не се внесе неизвесност за првите места во трката, Ф1 ќе биде досадна.
Секоја чест за Макс Верстапен. Да му се множат победите.
Жал ми е за Рикјардо, го зезнаа со полоша тактика.
Ферари не ги коментирам :( Дај нека се вратат Алфа у Ф1, бар да не се нервирам со овие  :D Не може да победат дури ни Мерцедес кога не возат.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #62 на: Мај 15, 2016, 17:18:35 pm »
Чудесии, Верстапен го мења Квајт ,или како и да се изговара камиказата, и победа. Одличен старт на мерцедесите, нека им се множат :D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47542
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #63 на: Мај 15, 2016, 17:39:51 pm »
Мрдна работава малце од малце, а?
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3000
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #64 на: Мај 15, 2016, 18:18:39 pm »
Детено покажа не само знаење, туку и карактер. Константно беше под притисок од двајца светски шампиони и малиот не им дозволи ни да помислат да го нападнат извозе машки. Дополнителна тежина додава тоа што не се бореше да ги задржи позади себе најпрво Фетел, а подоцна и Кими за било која позиција, туку за победа. Се радувам кога гледам дека има талентирани деца, се надевам дека ќе остане прибран и нема да се излигуши.

За Мерцедес ми беше очекувано дека кога тогаш ќе се случи некој ваков карамбол. Розберг се напумпа со самодоверба, Хамилтон е страшно исфрустриран сезонава и допрва ни следуваат интересни битки меѓу овие двајца, освен ако лауда, лав и волф не ги стегнат малце и да воведат повеќе дисциплина.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #65 на: Мај 19, 2016, 02:31:44 am »

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #66 на: Мај 19, 2016, 03:04:55 am »
Нели тркалата не смеат да се откачат, чудо како сеуште нема реакција од Фиа ..

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3388
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #67 на: Мај 19, 2016, 07:41:13 am »
Тркалото е под кола ако можиш да забележиш, не е откачено од сајла.

Иако беше интересна за првите 4 позиции, наназад ништо не се случуваше, и немаше многу престигнувања.

Е сега монако сигурно интересна ќе биди, двајца тројца вламарини сигурно ќе се слупат, па сејфти кар, па едно па друго...

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38459
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #68 на: Мај 19, 2016, 07:47:49 am »
Доволно е.
Секогаш бирам борба за први три места, отколку претицања за 16-то место. Атлетика кога гледам, не им ги знам ни имињата на тие позади Усaин Болт и Џастин Гатлин.  :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3388
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #69 на: Мај 19, 2016, 08:06:57 am »
Па и искрено и немаше многу борба освен еден два обида на рикиардо на ветел. Повеќе тензија имаше.  :)

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #70 на: Мај 19, 2016, 10:52:54 am »
Истото е и кога се Хамилтон и Розберг напред, само сега немаше плачење од двајцата и можеше да се гледа цела трка.

Монако е прилично досадна трка, нема престигнувања, само стратегија во бокс ако смени нешто за пласман, ама сите ја гледаат, дека нели Монако. :D

Отсутен Баги

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 784
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #71 на: Мај 19, 2016, 11:55:47 am »
Да била досадна немало да има толкава гледаност :)

Монако секогаш била исклучително интересна трка 

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #72 на: Мај 19, 2016, 14:03:11 pm »
Одличн трка,имаше тензија и мислам ќе ја има и наредниот викенд.
Не разбрав кого казнија хамилтон или розберг

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3388
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #73 на: Мај 19, 2016, 14:05:44 pm »
Никој, тркачки инцидент.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #74 на: Мај 19, 2016, 14:24:00 pm »
Аха. Нека им се множат  ;D