Автор Тема: Formula 1 - Season 2016  (Прочитано 33928 пати)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9842
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #30 на: Март 15, 2016, 13:33:40 pm »
Да, почанаа со најавите минатата недела

Отсутен poiuytrewq

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 6
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #31 на: Март 15, 2016, 20:57:31 pm »
Квалификацискиот систем ако не се лажам е усвоен од сите тимови, ако на мерцедес не им одговараше немаа да гласаат за. Инаку да, една работа што беше океј до сега беа квалификациите сега и тоа го променија на полошо.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31469
 • Таков е животот... јебига
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #32 на: Март 15, 2016, 23:59:00 pm »

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4528
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #33 на: Март 16, 2016, 20:06:02 pm »
Renault R.S 16

 :-*

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3358
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #34 на: Март 17, 2016, 09:22:59 am »
Не дека рено возам ама мене многу ме бендисва ова мат жолтово, последен пат жолт болид на патеката имаше ако не грешам Џордан.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3358
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #35 на: Март 19, 2016, 11:04:53 am »
Сиспосраа со новиот квалификациски систем денеска. Еден јуриш и exit му манаа сите на крајот, каква неизвеснот.  :o  ;D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #36 на: Март 19, 2016, 12:44:39 pm »
^
New system blasted as 'unacceptable' and 'embarrassing' in Melbourne

http://www.skysports.com/f1/news/12515/10210874/f1-qualifying-u-turn-likely-by-bahrain-gp-after-new-system-lambasted

Све усраа, али јебига сеуште ми е спорт број 1 ...

Штета за Мекларен, и оваа година ништо ..

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38437
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #37 на: Март 19, 2016, 13:07:45 pm »
Цитат
"I enjoyed driving the car today, there were some sexy laps. They just flowed, no mistakes," Hamilton said.

Sexy laps?! SEXY LAPS?!

Отишол овој со умот....

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31469
 • Таков е животот... јебига
Одг:
« Одговори #38 на: Март 19, 2016, 15:09:08 pm »
Глуп е изглеа.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2323
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #39 на: Март 19, 2016, 15:16:47 pm »
The mighty Mercs. Пак една најмалку секунда побрзи од конкуренцијата.

Новиот систем е добар за Q1 и Q2 ама за Q3 е катастрофа.

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3358
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #40 на: Март 19, 2016, 19:17:50 pm »
Штета за Мекларен, и оваа година ништо ..
Ако ништо повеќе барем поарни се од лани, барем нема со Хаас и Манор да се тркаат, а и поарни од Рено се, кои како и лани чорба од мотор.  ;D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #41 на: Март 20, 2016, 06:10:16 am »
Ги изџвакаа ..


Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2512
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #42 на: Март 20, 2016, 06:42:20 am »
Ама летна Алонсо.... Црвено знаме ја прекинаа трката.
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #43 на: Март 20, 2016, 06:47:43 am »
Којзнае кај му беше паметот ..

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1120
Одг:
« Одговори #44 на: Март 20, 2016, 07:03:20 am »
И се запали ферарито...
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.