Автор Тема: Formula 1 - Season 2016  (Прочитано 33953 пати)

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #15 на: Февруари 20, 2016, 10:34:37 am »
Во понеделник се првите тестови
Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #16 на: Февруари 20, 2016, 10:51:44 am »
Добар ..

Присутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9846
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #17 на: Февруари 20, 2016, 11:22:01 am »
Знаев дека одвратниве носеви ме потсеќаат на некоја сега и Ферари го има  :(

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #18 на: Февруари 20, 2016, 17:28:36 pm »
Звуков не е лош. :)


Присутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3364
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #19 на: Февруари 20, 2016, 18:50:23 pm »
Уште мерцедес фaлaт к*ртoнски нoс дa стaвaт зa листaтa дa биди кoмплетнa.

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #20 на: Февруари 20, 2016, 20:00:52 pm »
Нема да имаат :)


Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #21 на: Февруари 20, 2016, 22:16:50 pm »
Не им треба на нив. Можат слободно да прежалат некоја стотинка за добар изглед.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2323
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #22 на: Февруари 21, 2016, 10:55:25 am »
WCC за 2016 - Mercedes AMG F1 W07


Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #23 на: Февруари 21, 2016, 15:57:35 pm »

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #24 на: Февруари 21, 2016, 17:22:07 pm »
Ваљда ќе се опраат овие ..

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38445
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #25 на: Февруари 21, 2016, 18:53:38 pm »
Барем кафето им е добро...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3364
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #26 на: Февруари 22, 2016, 09:24:08 am »
Цитат
The other three teams on the grid using Mercedes engines - Williams, Force India and, new for 2016, Manor - will also benefit from the latest improved power unit.

"All eight Mercedes-powered cars will have exactly the same hardware and performance potential come Melbourne - which is a good step for everyone," added Cowell.

Мислам на Манор треба да пазиме годинава.

edit: добра талпа, мислам нос  ;D

« Последно менување: Февруари 22, 2016, 13:28:18 pm Power to the people »

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #27 на: Февруари 23, 2016, 23:07:35 pm »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20294
« Последно менување: Март 15, 2016, 12:01:59 pm Stratro »

Присутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3364
Одг: Formula 1 - Season 2016
« Одговори #29 на: Март 15, 2016, 13:23:39 pm »
Цитат
Niki Lauda Thinks Formula One's New Qualifying System "Seems Stupid"

Да го поправам, не изгледа туку е глупав новиот систем.

На мтв повторно ќе го има оваа година преносот?