Автор Тема: Прва возачка тура за 2016- та  (Прочитано 21983 пати)

Отсутен howitz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2257
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #15 на: Јануари 31, 2016, 19:20:48 pm »
Бев викендов Вевчани, полесно ќе беше да возам до Атина него до таму :) Нејсе.

Кутмичевица е најдоброто место во тој регион, врв и храна и пиење. Само апелирам со коли никако да не одите до горе, оставете ги доле во центарот и пешки нагоре. Премногу е тесен патот, али премногу и многу голем нагиб имаат угорниците и тешко е за разминување, подобро е 5 минути пешки него да се измалтретираш од мотање и дигање ручни.
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Присутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2288
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #16 на: Јануари 31, 2016, 21:46:37 pm »
Вевчани.

Кутмичвица во вевчани е врв. Храната е екстра. Би одел само заради храната. Последен пат бев пред 2 месеци али нкогаш никаде не сум се најадел подобро од таму. Можда затоа што и само што се бев вратил од кина па ми фалеше традиционалната македонска храна.

Доста луѓе го фалат местото, за жал не сум бил. Сирењето било џам.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4445
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #17 на: Февруари 03, 2016, 19:42:08 pm »
Може и Мрзенци  ;D

Отсутен acekovac

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 188
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #18 на: Февруари 03, 2016, 23:17:11 pm »
^ На јагне :)

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5884
 • 69
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #19 на: Февруари 04, 2016, 08:57:47 am »
Прекрстете ја темата: Предложете кафана за гентење.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4445
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #20 на: Февруари 04, 2016, 11:10:12 am »
Во право е Сале...

Ваквите настани да не ги користиме исклучително за заседнувања по кафани.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38137
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #21 на: Февруари 04, 2016, 12:37:16 pm »
Почекајте, бар снег да падне.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31361
 • Таков е животот... јебига
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #22 на: Февруари 04, 2016, 12:42:18 pm »
Во право е Сале...

Ваквите настани да не ги користиме исклучително за заседнувања по кафани.

Наловот е возачка тура :) што да се прави кога цела македонија ја возиш за два саата, мора некаде да се убие време :)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9782
 • Giulietta QV
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #23 на: Февруари 04, 2016, 13:26:14 pm »
Од Скопје, Куманово, Кратово, Пробиштип, Штип, Кочани, Бероо, Стру’мца, ГЕвгелија, ќе јадеме стек на бензинска и ќе ќе пуниме бензин, па Кавадаарци, Прилеп, Битољ, преко Галичица ако не е затворено Охрид, Струга, Дебар, Маврово, Тетово, не се враќаме Скопје туку одиме Велес да направиме да пукне со велешко лоби, па се враќаме за Скопје. Вечер.

Ете :)

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5884
 • 69
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #24 на: Февруари 04, 2016, 13:47:11 pm »
Во право е Сале...

Ваквите настани да не ги користиме исклучително за заседнувања по кафани.

Наловот е возачка тура :) што да се прави кога цела македонија ја возиш за два саата, мора некаде да се убие време :)

Ako ми е работата за гнетење ке седнам у кола ке избозам 300 километра и ке се нагнетам.
Ако ми е за дружба, и на паркинг ке седам, ке се зезам и ке правам муабети.
Да договараш да се вози за Вевчани и да се пентариш до горе, да се набиваш по улици кај што пешки не се оди, не е момент.
Да планираш да возиш до кафана, пак не е момент.
Дружбата е најбитна...
Не разбирам...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4445
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #25 на: Февруари 04, 2016, 14:07:10 pm »
Да не тупиме, ајде да возиме.

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #26 на: Февруари 04, 2016, 17:40:03 pm »
Ајде, гледајте и источњаци да учествуваат :) Марјанот добра тура кажа :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4437
 • хаУс мајстор
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #27 на: Февруари 05, 2016, 09:21:25 am »
@Мaрјaнoт, тaa турa вo oсмo јa терaвме бе ;D
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2924
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #28 на: Февруари 05, 2016, 09:25:25 am »
Добра е турата. Ќе земам фудбал и креда ќе си нацртаме полиња негде на пауза и ќе свртиме сервис. И фризбито ќе го земам.

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5843
 • Синиот овал!
Одг: Прва возачка тура за 2016- та
« Одговори #29 на: Февруари 05, 2016, 09:48:34 am »


Одличен предлог.