Автор Тема: Се за iPhone и останати i уреди.  (Прочитано 478745 пати)

Отсутен JR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 947
    • nobrain.dk
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3810 на: 23 Јануари 2020, 17:07:10 pm »
Decki brzo edna informacija? Vredi iphone 6s 32gb nov za 10 000mkd od istyle? Da ne dolzam kompenzacii i slicno e rabotava?


Ne vredi skapo e toa plus 6s koga ke napravis upgrade na ios mozes komotno da si go vratis vo istyle.. gledaj si za taa cena plus nekoj denar 7ca


Sent from my iPhone using Tapatalk
You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy."

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6358
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3811 на: 23 Јануари 2020, 17:15:26 pm »
Моментално сум на 13.3 верзија телефонот си лета. Да не шириме дезинформации молим.

Отсутен bramovsk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3761
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3812 на: 23 Јануари 2020, 17:38:39 pm »
Апсолутно никакви проблеми немав со новиот iOS SE. Ејпл добро го тоа прави.

Отсутен JR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 947
    • nobrain.dk
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3813 на: 23 Јануари 2020, 19:25:53 pm »
Na kerkami 6s koci ko kontra na ponito


Sent from my iPhone using Tapatalk
You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy."

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3814 на: 27 Февруари 2020, 14:34:03 pm »
Дали некој има проблем со гасење на телефонот при пониски (ама не толку ниски, над 0) температури?

Јас на времето го имав тој проблем со 4ката и 5Ѕ, со сегашниот го немам, али на жена ми ЅЕто така прави.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3815 на: 27 Февруари 2020, 14:34:38 pm »
Дали некој има проблем со гасење на телефонот при пониски (ама не толку ниски, над 0) температури?

Јас на времето го имав тој проблем со 4ката и 5Ѕ, со сегашниот го немам, али на жена ми ЅЕто така прави.
Батеријата колку е стара?

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3816 на: 27 Февруари 2020, 14:43:13 pm »
Телефонот е купен на ново, негде јули 2018.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3817 на: 27 Февруари 2020, 14:44:55 pm »
Провери кога е произведен. Јас би сменил батерија. И онака тоа е решението за слични проблеми.

Отсутен JR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 947
    • nobrain.dk
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3818 на: 27 Февруари 2020, 18:30:24 pm »
6s ot od kerkami pravese taka lani zimata.. smenivme baterija vi istyle i od togas maka nema


Sent from my iPhone using Tapatalk
You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy."

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3819 на: 27 Февруари 2020, 21:04:32 pm »
Дали некој има проблем со гасење на телефонот при пониски (ама не толку ниски, над 0) температури?

Јас на времето го имав тој проблем со 4ката и 5Ѕ, со сегашниот го немам, али на жена ми ЅЕто така прави.

Истиот телефон исто купен нов исто прави.

Нема таа сменато батерија. Ама тоа е решението. Нема друго.

Отсутен Dean

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1341
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3820 на: 16 Април 2020, 11:10:52 am »
Си купив (пред 5 месеци) iphone 6s од istyle нов за 18.800 денари. Е сега повеќето ќе ме правите будала во стилот, каков андроид се купува за тие пари или половен некој телефон, ама да се објаснам зошто:

1. Долгогодишен корисник сум на андроид и сакав да пробам apple екосистем
2. Буџетот ми беше толку, а телефон на старо не купувам
3. Сакам мали телефони, на почетокот сакав да купам iphone se, но повеќе не го продаваа во istyle, ова беше next best thing
4. Има headphone jack

Е сега после користење на телефонот скоро половина година да пренесам некој импресии. Прво бев импресиониран од самиот анбоксинг, квалитетот на кутијата и како се внатре е фино спакувано и на свое место, некој посветил многу време на самата кутија, го сфатив поимот premium feel :).
Oколу самиот телефон, се изненадив како телефон од 2015-та година се уште има поддршка во 2020 година, моментално е на ios 13.4.1, а најверојатно ќе добие и ios 14. Околу перформансите во овие 5 месеци не забележав никакво кочење, сецкање, random reboots, се е silky smooth, спореден со samsung galaxy a40 што е буџет телефон но сепак нов, 6s-от е значително подобар(освен во екранот и батеријата).
Околу екранот, сосема доволен за мои потреби, мал е со големи рамки, но трендов со новиве телефони без рамки никогаш не ме воодушевувал, тачот е одличен.
Околу камерата, сосема доволна да не речам одлична за мои потреби, да сме искрени колку од вас често ги користат широкоаголната и телефото камерата.
Батеријата(најслабата страна), со едно полнење вадам некаде 4 часа sot, што мене ми е сосема доволно. Активен вибер, фејсбук, месенџер, два емаил клиенти, сурфање, гледање видеа, нетфликс и слично, што за толку мала батерија и не е лошо и брзо се полни.
Околу софтверот, на почеток ми требаше малку привикнување, се уште ми смета што за да префрлам видео или музика морам преку itunes и што не можам да праќам преку блутут слики на андроид телефони и што icloud е бесплатен до 5 гига.
Планирам да го користам телефонот барем додека му истече гаранцијата и после би го зел новиот iphone se.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3821 на: 16 Април 2020, 11:30:44 am »
Таман сега ти излезе iPnone SE2 па можеш да си набавиш ајфон и да го искусиш еко системор и сето тоа.

Отсутен Dean

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1341
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3822 на: 16 Април 2020, 11:47:59 am »
планирам, само прво да ја видиме цената во istyle, се надевам ќе биде 399$.

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6358
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3823 на: 16 Април 2020, 11:56:30 am »
Веќе изјавија дека таа цена е само во америка, во велика бринатија официјално е 420 фунти значи тука ќе биде 450-500 евра

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: Се за iPhone и останати i уреди.
« Одговори #3824 на: 16 Април 2020, 19:07:09 pm »
Плесио ги објави цените.

https://www.plaisio.gr/promo-202004-iphone-se

500еур за 64гб - без данок 403еур
570еур за 128гб - без данок 460еур
700еѕр за 256гб - без данок 564еур