Автор Тема: AUDI A4 B5 -1995  (Прочитано 4697 пати)

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
Одг: AUDI A4 B5 -1995
« Одговори #15 на: Март 28, 2016, 15:01:58 pm »
Денеска перена колата после 2 недели ;D


Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
Одг: AUDI A4 B5 -1995
« Одговори #16 на: Мај 07, 2016, 16:26:38 pm »
Малце се работеше деновиве, пошто беа изгорени од цигар па се истругаа убаво и се залепија парчиња еко кожа  ;DСледно е да се собере некоја паричка и да се купат фарови од фејслифт најдов 120 еура со ксенон и нови бришачи пошто едниот го изгубив праксис ми летна на 120 на враќање од скопје на дождот..

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
Одг: AUDI A4 B5 -1995
« Одговори #17 на: Мај 24, 2016, 02:43:51 am »
Убаво временцево денеска за мењавање на воланче.Сменет стариот волан од камион со трокрако моделче од еслајн комплетно со лента за ербег и свирка.

Пред:


Потоа:


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24346
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг:
« Одговори #18 на: Мај 24, 2016, 06:13:41 am »
Полека-полека, си средуваш. Новото воланче одлично!

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
Одг: AUDI A4 B5 -1995
« Одговори #19 на: Мај 24, 2016, 18:51:02 pm »
Полека-полека, си средуваш. Новото воланче одлично!
Полека полека мора да чепкаме нешто да имав кеш сега уште фарови и магленки и таман ќе беше...ама немам  ;D ќе почекаат

Отсутен Hristijan12

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 211
 • TOYOTA MOVING FORWARD AND NEVER STOPPING
Одг: AUDI A4 B5 -1995
« Одговори #20 на: Мај 25, 2016, 23:40:55 pm »
Одлично си го средуваш аудито,воланчето за мерак,уште фаровите и магленките,и ќе биде стакло  :D :D

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
Одг: AUDI A4 B5 -1995
« Одговори #21 на: Јуни 28, 2016, 11:09:28 am »
+ 5 кс и маркирани ;DОтсутен Hristijan12

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 211
 • TOYOTA MOVING FORWARD AND NEVER STOPPING
Одг: AUDI A4 B5 -1995
« Одговори #22 на: Јуни 28, 2016, 11:15:06 am »
Сега од налепницава како ремапирана ќе биде  ;D

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7390
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: AUDI A4 B5 -1995
« Одговори #23 на: Јуни 28, 2016, 14:08:36 pm »
Полека-полека, си средуваш. Новото воланче одлично!
Полека полека мора да чепкаме нешто да имав кеш сега уште фарови и магленки и таман ќе беше...ама немам  ;D ќе почекаат
Кроце. Ако средиш се наеднаш, нема да ти е интересно после.
Така се сака кола, браво.

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
Одг: AUDI A4 B5 -1995
« Одговори #24 на: Јуни 28, 2016, 15:55:18 pm »
Полека-полека, си средуваш. Новото воланче одлично!
Полека полека мора да чепкаме нешто да имав кеш сега уште фарови и магленки и таман ќе беше...ама немам  ;D ќе почекаат
Кроце. Ако средиш се наеднаш, нема да ти е интересно после.
Така се сака кола, браво.

Баш така мора полека за да не ни биде досадно ;D у план се 16ки или евентуално 17ки за кратко време.И многу е утепана од клучеви по неа има човечиња цртано криво ми е многу ама нема пари за фарбање :/

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
Одг: AUDI A4 B5 -1995
« Одговори #25 на: Август 30, 2016, 01:15:27 am »
Вчера ми се случи да ми откаже водната пумпа и наеднаш ја исфрли водата бев оддалечен од велес 70км, а откако е сменета имав поминато некаде околу 50 000 км, денеска однесена на мајстор, порачан цел сет па здравје утре треба да е во возна состојба ;D

Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
Одг: AUDI A4 B5 -1995
« Одговори #26 на: Декември 26, 2016, 13:25:26 pm »
Пред новогодишно јубилејче 268 888 воедно регистрирана,изваден зелен картон


Отсутен hrn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
Одг: AUDI A4 B5 -1995
« Одговори #27 на: Јуни 17, 2019, 13:21:14 pm »
Пред новогодишно јубилејче 268 888 воедно регистрирана,изваден зелен картон

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Обратни километри, каква коинциденција после 3 години...фали уште една 8мица  ;D ;D ;D


Отсутен was

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 62
Одг: AUDI A4 B5 -1995
« Одговори #28 на: Јуни 17, 2019, 18:42:31 pm »
Знајш ти шо кажуваш? Ако не беше Голф сонувај Ауди ТДИ .. То је шваба када направи и после 20 година свака машина му је слаба  8)
Секоја чест, браво си го задржал и ти препорачувам да не го продаваш. Чувај го таму че ти се најде таму за стариот, за децата да се учат.. Браво.