Автор Тема: CARclub полни 5 години! Wooo!  (Прочитано 23198 пати)

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3393
 • MadaFunker
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #30 на: Ноември 11, 2015, 18:52:29 pm »
Среќен нека ни е :)
New blood of old school

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2924
CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #31 на: Ноември 11, 2015, 18:59:55 pm »
Ајде нека е за многу години. Аирлија.
Стискај плеј и идеме ...Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17629
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #32 на: Ноември 11, 2015, 19:21:16 pm »
Честито ..

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2300
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #33 на: Ноември 11, 2015, 20:17:36 pm »
 ::)  ајдее среќен родендеен, голем да расти! да му искубете уши  ;D
јас нема што да идам гужва да правам, ама ќе се напијам некоја чашка во име на карклуб, мош некогаш ќе дојдам на некој собир, во други времиња на друго место. имам ќеиф.

Поздрав!
Присутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3268
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг:
« Одговори #34 на: Ноември 11, 2015, 20:36:42 pm »
Ајде аирлија! Честитки. Нека се множат само... :)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38140
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #35 на: Ноември 11, 2015, 21:08:06 pm »
Ајде, ајде сречно нека е, нека се множат клабери и клаберки.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6372
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #36 на: Ноември 11, 2015, 21:11:51 pm »
Мојот 5000ти пост, за 5тиот роденден на Карклуб. :) Среќен нека е ! ;D :D

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4361
Одг:
« Одговори #37 на: Ноември 11, 2015, 21:19:04 pm »
Не знам дали пораснавме или остаревме ама нека ни се множат годините.

Се гледаме у Петок.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6498
Одг:
« Одговори #38 на: Ноември 11, 2015, 21:21:31 pm »
Браво за карклуб и упорноста на зеро да го дигне карклуб на еден повисок левел. Поздрав и се гледаме во петок.

Отсутен Darkovski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1266
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #39 на: Ноември 11, 2015, 21:23:35 pm »
Среќен роденден, нека се множат само! Штета нема да можам да дојдам  :(

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17343
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #40 на: Ноември 11, 2015, 22:02:46 pm »
5 факин години

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Ај нек се угоде...на 15 годишна сите со minivans да доаѓаме...ајдее... :D :D цмок цмок

Не коби. :)

Присутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3268
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #41 на: Ноември 11, 2015, 22:32:45 pm »
^ако ми се склопат коцките, ништо чудно и догодина некое Berlingo (у најмала рака) да паркирам... :)

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5108
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #42 на: Ноември 11, 2015, 22:34:25 pm »
Srekjen rodenden Car club  ,se gledame vo petok :)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17343
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #43 на: Ноември 11, 2015, 22:39:36 pm »
^ако ми се склопат коцките, ништо чудно и догодина некое Berlingo (у најмала рака) да паркирам... :)


Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14429
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: CARclub полни 5 години! Wooo!
« Одговори #44 на: Ноември 11, 2015, 22:45:01 pm »
Среќен 5ти роденден на форумчето, и среќен 4ти роденден на веб-пејџот! Горд сум што сум дел од оваа авто-заедница, што запознав многу луѓе кои можам да ги наречам пријатели, и што научив навистина многу за автомобилите преку мудростите на оние искусни и образувани форумџии.

Се гледаме во петок низ дното на криглата :)

Карклуб не е заебанција! ;)