Автор Тема: по повод празникот 11 октомври се организира собир во прилеп  (Прочитано 8824 пати)

Отсутен GoRaN TDI

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 31
Како нов во форумов и ваш член сакам да ве известам за собирот шо се организира во прилеп
местото на настанот сега засега е на спортскиот аеродром кај коњари
но за подетални информации можно е да има промени на местото на настанот на булеварот во прилеп како и минатите години
настанот почнува во 10 часот на 11 октомври ако има некој измени ќе ве известам навреме

https://www.facebook.com/events/866448873404660/
ова е линкот од фб настанот

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3760
Neli godinavaa se spomna nesto deka nema da ima izlozba na avtomobili vo Prilep  ;D

Отсутен ExtremeBt

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1442
Мислам дека оваа година, како и лани, нема да има официјална изложба (поткрепена од општината и слично), но ќе има некоја друга изложба (оваа од евентот), каде што друг е организатор.
Останува да видиме, можи ќе е интересно :)

Јас ваљда ќе одам.

Отсутен Боби Л.

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1273
  • I live my life a quarter mile at a time...
И јас би одел да видиме како ќе биди организирано :)
https://www.youtube.com/watch?v=-Lc9QZqITc4
Брзината не е опасна,туку будалата шo седи зад воланот :)

Отсутен GoRaN TDI

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 31
mestoto e siroko i ima mesto za mnogu koli taka da ne e bitna organizacijata tuku druzbata i odzivot na vozila i ljubiteli na druzbata

Отсутен ExtremeBt

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1442
@GoRaN TDI
Одамна немам одено таму, како е влезот? Циментирано е? Пошто ние со ниски коли сме, да не имаме проблем..

Отсутен GoRaN TDI

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 31
искрено незнам влезот каков е а ќе прам муабет со организаторот ќе го прашам и ќе ве известам
и кај мене е ниска колата ме интересира и мене влезот дали е напраен

Отсутен GoRaN TDI

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 31
@GoRaN TDI
Одамна немам одено таму, како е влезот? Циментирано е? Пошто ние со ниски коли сме, да не имаме проблем..
Се распрашав за влезот кај аеродромот кај шо ќе биди настанов ми рекоа дека влезот бил саниран и нема да има никаков проблем за влез и со ниски и со високи возила

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13468
Google maps? Локација...координати...

Отсутен GoRaN TDI

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 31
Патот Прилеп-Крушево после Мало Коњари од лева страна нема да згрешиш не можам да ставам слика поголема е од дозволеното не ми се прикачува ќе ти пишам порака да ме контактираш