Автор Тема: Проект: CarPC за Opel Corsa D  (Прочитано 14755 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44405
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Проект: CarPC за Opel Corsa D
« Одговори #75 на: Јануари 24, 2016, 23:13:48 pm »
Тоа се веќе тие добри идеи... nice.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Mario_306

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1178
 • Тоа ти е релативна работа...
Одг: Проект: CarPC за Opel Corsa D
« Одговори #76 на: Јуни 11, 2016, 22:56:55 pm »
До каде е проектов, ептен сум љубопитен што и како ќе биде. :)
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1467
Одг: Проект: CarPC за Opel Corsa D
« Одговори #77 на: Јануари 13, 2019, 03:05:58 am »
Нешто се спрема. :)
Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5772
 • 69
Одг: Проект: CarPC за Opel Corsa D
« Одговори #78 на: Јануари 13, 2019, 20:34:20 pm »
Jaooo, браво... Воскресение Христово на Рождение Христово :D :D :D :D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7554
 • Хорска Секција
Одг: Проект: CarPC за Opel Corsa D
« Одговори #79 на: Јануари 14, 2019, 00:45:41 am »
Вајстина воскресе!
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1467
Одг: Проект: CarPC за Opel Corsa D
« Одговори #80 на: Февруари 17, 2019, 23:39:15 pm »
Еве го основниот интерфејс, дотука сум стигнат. Преку CAN-bus отчитувам амбиентална температура, температура на мотор и текстот од радиото. Сеуште има доста работа, но полека полека заличува. Како што прикажав погоре, ќе има и Android Auto.
Отсутен marjankolev

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 9
Одг: Проект: CarPC за Opel Corsa D
« Одговори #81 на: Мај 23, 2019, 08:38:36 am »
Еве го основниот интерфејс, дотука сум стигнат. Преку CAN-bus отчитувам амбиентална температура, температура на мотор и текстот од радиото. Сеуште има доста работа, но полека полека заличува. Како што прикажав погоре, ќе има и Android Auto.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Браво друже, секоја чест!
Би сакал да те прашам од кај го набави CanBus адаптерот за Опел?
Во план сум да вградувам универзален мп5 плеер но знам дека без тој адаптер ќе ги изгубам командите на волан.

Поздрав!