Автор Тема: CAR SHOW Гевгелија 2015 - 07.06.2015  (Прочитано 82887 пати)

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2822
Одг: CAR SHOW Гевгелија 2015 - 07.06.2015
« Одговори #420 на: 13 Јуни 2015, 15:00:34 pm »
Од секогаш сум се борел за најдоброто за CarClub и стојам зад ова што ке го кажам....и на собирите на веро имам слушано многу плукање по членовите на овој форум и клуб и секогаш сум го бранел и понатаму ке го правам тоа.....
Ова е клуб кој што има ред и култура.Како прво ке почнеме од најглавното....се пишува на КИРИЛИЦА како што треба.Само од овој факт тргнете и другото натаму нетреба да се дискутира....
А и многу ми е мило што повекето имаат разбирање кон мене и јасно им е дека на собири пред се треба да се оди заради дружба забава и запознавање на истомисленици а не како што поголемиот дел од ``т(д)ркачите по FB каде што гланва цел им е пехар...
Секаде каде што сум бил по собири и изложби не сум го пријавувал својот автомобил туку само така е оставен да гледање .....
Али тоа е ...колку и да се докажуваш со некои луге неможеш бидејки тоа селското им е во генот и им тече низ крвта и неможеш да го искорениш.

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7297
Одг: CAR SHOW Гевгелија 2015 - 07.06.2015
« Одговори #421 на: 13 Јуни 2015, 15:22:00 pm »
Од секогаш сум се борел за најдоброто за CarClub и стојам зад ова што ке го кажам....и на собирите на веро имам слушано многу плукање по членовите на овој форум и клуб...

Wait, WHAT ?  Дали си сериозен ? ;D :D Смешки. :)

Отсутен TRPEE

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1542
Одг:
« Одговори #422 на: 13 Јуни 2015, 17:20:17 pm »
Aide bre olabavete malice.

Отсутен mmm121

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3799
  • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: CAR SHOW Гевгелија 2015 - 07.06.2015
« Одговори #423 на: 13 Јуни 2015, 17:44:05 pm »
а бе не за џабе старите викаат број до 10 пред да кажеш нешто

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5107
Одг: CAR SHOW Гевгелија 2015 - 07.06.2015
« Одговори #424 на: 14 Јуни 2015, 12:02:02 pm »
Од секогаш сум се борел за најдоброто за CarClub и стојам зад ова што ке го кажам....и на собирите на веро имам слушано многу плукање по членовите на овој форум и клуб и секогаш сум го бранел и понатаму ке го правам тоа.....
Ова е клуб кој што има ред и култура.Како прво ке почнеме од најглавното....се пишува на КИРИЛИЦА како што треба.Само од овој факт тргнете и другото натаму нетреба да се дискутира....
А и многу ми е мило што повекето имаат разбирање кон мене и јасно им е дека на собири пред се треба да се оди заради дружба забава и запознавање на истомисленици а не како што поголемиот дел од ``т(д)ркачите по FB каде што гланва цел им е пехар...
Секаде каде што сум бил по собири и изложби не сум го пријавувал својот автомобил туку само така е оставен да гледање .....
Али тоа е ...колку и да се докажуваш со некои луге неможеш бидејки тоа селското им е во генот и им тече низ крвта и неможеш да го искорениш.

Do godina 400 denari za ucestvo ke si plati toj sto saka da ucestvuva na souto i pred da plati da dobie od organizatorot pravo deka negovata kola e dostojna za toa sou i za taa klasa vo koja e prijaven !
Ne veruvam deka poveke od 10 koli po klasa ke se prijavat .... no ako taka treba bar ke gledame sou :)
Da ima strucna komisija koja ke ima dovolno vreme sekoja od prijavenite koli ubavo da ja razgleda i boduva !
A so parite sto ke se zemat od naplata za ucestvo prvite trojca najdobri vo sekoja klasa ke dobijat vrednosni nagradi !!! .
A za site ostanati koj nejkat da platat a sakat da ucestvuvat odnosno prisustvuvaat a nivnata kola ne prilega na nituedna klasa,  i taka e ogromen terminalot na 50-tina metri podole neka se desava istoto sto se desavase i ovaa godina odnosno neka bidat site na kup pa ete im i druzba voedno i prekrasen nastan so prekrasni avtomobili koj ke se naprevaruvaat za 1,2,3 mesto ! ! ! se taak lesno moze da se resi i organizira :) i da bide prilicno ubavo i uredno !

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43367
  • Il Moderatore
Одг: CAR SHOW Гевгелија 2015 - 07.06.2015
« Одговори #425 на: 14 Јуни 2015, 15:00:07 pm »
Јас имам само една забелешка до организацијата. А тоа е дека ако ги погледнеме критиките од ланската година - ништо не е превземено околу тоа. Значи слабо учиме од сопствените грешки и повторно ги правиме истите.

Еве од тука почнуваат импресиите од минатата година (заедно со критиките): http://forum.carclub.mk/index.php/topic,14545.msg665183.html#msg665183
и од оваа година ако се соберат импресиите и критике, може godofspeed да види „до каде“ е со организирањето на ваквите настани, па да планира од сега за следната година каде се грешките што се повторуваат и кои се болните точки на организирањето.

Се надевам дека до година ќе биде организационо подобро, зошто оваа година беше речиси исто ко` минатата година. 
Се гледаме до година, со надежи за подобро шоу :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zlatkoa

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3201
Одг: CAR SHOW Гевгелија 2015 - 07.06.2015
« Одговори #426 на: 19 Јуни 2015, 10:49:16 am »
 Идеме 3,2,1 удирај плеј. Жигу-Жигуле.


Отсутен kimi makedonski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2533
  • Слобода или смрт
Одг: CAR SHOW Гевгелија 2015 - 07.06.2015
« Одговори #427 на: 19 Јуни 2015, 18:41:31 pm »
Морее ви се срони бисерот вас Скопјанчиња дека ве нарече така... милите тие, нежни.

Море мене највеќе ми се срони.. таман дојдов до титула скопјанец (натурализиран додуша) и се заеба работата почнаа и по нив да плукаат на форумот. А пак досега ме плукаа што сум бил на село (провинција). :D

Кампуваш а? :)

Море тие подобро поминуваат Јас куцам тука кодови по цел ден :D

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33897
  • Таков е животот... јебига
Одг: CAR SHOW Гевгелија 2015 - 07.06.2015
« Одговори #428 на: 19 Јуни 2015, 23:54:54 pm »
Ти не си натурализиран скопјанец, туку неутрализиран скопјанец ;D

Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: CAR SHOW Гевгелија 2015 - 07.06.2015
« Одговори #429 на: 20 Јуни 2015, 00:24:55 am »
Ај ваљда добро ти иде со кодовите, штом дури сега ми враќаш :) (ако си на работа де, сакам да кажам дека има работа) :D