Автор Тема: Golf 6 1.4 TSI problem so lanecot  (Прочитано 2109 пати)

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2064
Одг: Golf 6 1.4 TSI problem so lanecot
« Одговори #15 на: Април 12, 2019, 19:43:19 pm »
45.000км за 10 години?

Отсутен always

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
Одг: Golf 6 1.4 TSI problem so lanecot
« Одговори #16 на: Април 12, 2019, 19:46:09 pm »
Veruvajm Da  ;D
Malku e vozena rabota doma, na sestra mi e
Pa plus e pazena mazena ko za zensko, ama sea lanecot zeza, kako so citam taa serija go ima toj priblem

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 378
Одг: Golf 6 1.4 TSI problem so lanecot
« Одговори #17 на: Април 15, 2019, 08:34:25 am »
Нема многу филозофија тука, гаранцијата ти е истечена, ти понудиле услуга и цена од овластен сервис и тоа е тоа, освен можеби да провериш кај сервис Митревски да не ти понуди подобра цена
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3776
Одг: Golf 6 1.4 TSI problem so lanecot
« Одговори #18 на: Април 15, 2019, 09:18:13 am »
Па ако си ја одржувал кај Порше колата нека не паламудат многу и речи им да ти дадат попуст, плус многу мала километража имаш.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2658
Одг: Golf 6 1.4 TSI problem so lanecot
« Одговори #19 на: Април 15, 2019, 10:07:40 am »
Па ако си ја одржувал кај Порше колата нека не паламудат многу и речи им да ти дадат попуст, плус многу мала километража имаш.

Друже, летнати се во облаци у Порше, немаш престава какви еготрипни, шупаци се. Душбези тешки.

Пред три недели, договарам термин со еден колега да погледнеме едно половно возило што го нудат. Типот ми вика бидете во Порше во 15:00 часот, и нагласува на телефон да бидеме точни.

Во 14:45 бевме пред возилото што се продава на Паркингот во Порше. Му ѕвониме на типчето да му кажеме дека сме тука, и го чекаме пред договорениот термин.

Дојде во 16:10. Ни извинете ни бутур, нафрли 3-4 зборови за колата, ни даде клуч и го снема. Исчезна. Ја повозев еден круг, да ја пробам, го вратив клучот назад во салон. И си отидов.

Никој во салонот немаше појма за возилото ништо. Тука заврши муабетот со нив. Можеа тој ден да продадат кола, одма, ама јебига...

Отсутен always

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
Одг: Golf 6 1.4 TSI problem so lanecot
« Одговори #20 на: Април 15, 2019, 11:02:14 am »
Скроз се летнати.. оваа цена ми да дадоја со попуст, со објаснување дека е ова некоја си техничка поддршка за овој тип на проблем кај оваа серија на возила.

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2064
Одг: Golf 6 1.4 TSI problem so lanecot
« Одговори #21 на: Април 15, 2019, 13:21:42 pm »
И уште среќен треба да си поради тоа.

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 378
Одг: Golf 6 1.4 TSI problem so lanecot
« Одговори #22 на: Април 15, 2019, 15:02:42 pm »
Не е темата односот на овластениот сервис на VW ама само кратко да напоменам дека од овластениот во Скопје (Порше) сум максимално разочаран од односот, додека од Де лукс од Куманово имам позитивно искуство, настрана генералната политика што ја тераат без никакво чувство за редовните клиенти (а со тоа не можат да ги придобијат и нередовните), ниту една акција (не мислам на онаа филтер за полен 700 и кусур денари), ниту еден поголем попуст (јас стигнав до 5%) и сл., другите гледам имаат пр: кочиони плочки  по фабрички цени, сет-ови по акциски цени, бесплатна дијагностика, акциска цена на масло и филтри и слично
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9337
 • Giulietta QV
Одг: Golf 6 1.4 TSI problem so lanecot
« Одговори #23 на: Април 15, 2019, 15:57:23 pm »
Прифати ја понудата од 570 евра, затоа што е добра.
За овој захват наплаќаа околу 1.200, па намалија на нешто под 1.000.
Во тоа време најефтини беше кај Енес, за 550.

570 во овластен сервис е одлично, башка што ќе имаш гаранција.

Отсутен always

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
Одг: Golf 6 1.4 TSI problem so lanecot
« Одговори #24 на: Април 15, 2019, 16:32:48 pm »
Da, taka i si mislev sekako da ja prifatam ponudata. Bashka 2 god garancija davaat
Fala decki