Автор Тема: CARclub Тест: Citroën C4 Cactus 1.6 BlueHDI Leisure  (Прочитано 14296 пати)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33898
  • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Citroën C4 Cactus 1.6 BlueHDI Leisure
« Одговори #15 на: 24 Април 2015, 16:13:45 pm »
А ако имаш куче чии лиги вообичаено завршуваат надвор врз шасијата? Сега ќе ти завршуваат внатре на тапацирот. Колку инвентивно од страна на Цитроен ;D

Такви прозори кој немал на кола не може да знае колку се ужасни. ;D

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20053
Одг: CARclub Тест: Citroën C4 Cactus 1.6 BlueHDI Leisure
« Одговори #16 на: 24 Април 2015, 18:21:16 pm »
Многу кул. Има звучници позади во поопремените верзии или оваа е најопремената?

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3617
Одг:
« Одговори #17 на: 24 Април 2015, 18:34:08 pm »
Пoтег дoстoен нa Цитрoен, oдличнo зa нaмaлувaње нa сивилoтo вo грaдoт. Би мoжел дa живеaм сo негoвите недoстaтoци. Кaкo дoпoлнителнo вoзилo, секaкo.

Отсутен Filip_90

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1839
  • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: CARclub Тест: Citroën C4 Cactus 1.6 BlueHDI Leisure
« Одговори #18 на: 24 Април 2015, 22:45:12 pm »
А овие грозниве од страна божем неможат да се оштетат од удар или гребаница? И нема да избледат после неколку години?
Додуша кога ќе видиш пола кола е обложена со пластики...вајда порати дизајнот ;D

Отсутен brm brm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2610
Одг: CARclub Тест: Citroën C4 Cactus 1.6 BlueHDI Leisure
« Одговори #19 на: 24 Април 2015, 23:16:16 pm »
А тие од страна, на вратите па и од позади... гума е тоа или ?
Мене лично не ми се ареса... ај у црна боја и така и така, помалку се познава тава, ама сум го видел со различни бои... ного несериозно ми изгледа как детска играчка, се рабори за вкус нормално, ама как и да е, не е за секоја пригода!
Храбар потег на Цитроен дефинитивно, бравос! Ретко кој производител се одлучува така да експериментира со дизајн, сите одат на проверено

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29162
    • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Citroën C4 Cactus 1.6 BlueHDI Leisure
« Одговори #20 на: 25 Април 2015, 00:51:35 am »
Количето не е за секого, тоа е сигурно. Дизајнерски мене ептен ми прави мерак. Има ствари што стварно не ми се свиѓаат (некои од пластиките внатре, мењачот), некои работи што не ми се свиѓаат али не ми се ни пресудни (отварањето на задните прозори, високиот раб на багажникот, очекував второ вратиче - као на Range Rover, и дефинитивно би одбрал друга комбинација на бои), ама генерално, топтан ми е многу кул. Многу повеќе ми се свиѓа од Џук (главниот конкурент).

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33898
  • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Citroën C4 Cactus 1.6 BlueHDI Leisure
« Одговори #21 на: 25 Април 2015, 10:06:51 am »
Храбар потег на Цитроен дефинитивно, бравос! Ретко кој производител се одлучува така да експериментира со дизајн, сите одат на проверено

Епа кога ќе земеш на пример колку опаки се самите французи како нација, тогаш чудните потези на некои производители и нема да ти се толку чудни. Тоа што нам ни е чудно тука нив им е сосем прифатливо.

Отсутен mkm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1281
Одг: CARclub Тест: Citroën C4 Cactus 1.6 BlueHDI Leisure
« Одговори #22 на: 25 Април 2015, 12:46:36 pm »
Количево е дефинитивно финта. И како во старите добри времиња на Citroen  или го сакаш или го мразиш. Средина нема. Во секој случај браво за храброста да се биде различен, оригинален и да се пркоси на конзервативноста ( која што by the way  е гаранција за финасиски успех)

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6968
Одг: CARclub Тест: Citroën C4 Cactus 1.6 BlueHDI Leisure
« Одговори #23 на: 25 Април 2015, 18:47:21 pm »
Уште одамна моделов го меркав ... ептен освежување од целото сивило.

Малку ме чуди, Дастерот како што го гледав е скоро 16.500 за моделт со највеќе опрема (што сепак има исто или помалку од Кактусот) додека Кактусот се зима за 17.000, што сепак Ситроен Дачиа блиску се со цена, башка Дастерот е постар модел додека овој е понов.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54746
  • Махер
Одг: CARclub Тест: Citroën C4 Cactus 1.6 BlueHDI Leisure
« Одговори #24 на: 25 Април 2015, 18:52:56 pm »
Уште одамна моделов го меркав ... ептен освежување од целото сивило.

Малку ме чуди, Дастерот како што го гледав е скоро 16.500 за моделт со највеќе опрема (што сепак има исто или помалку од Кактусот) додека Кактусот се зима за 17.000, што сепак Ситроен Дачиа блиску се со цена, башка Дастерот е постар модел додека овој е понов.
Погон на колку има тој дастер? Овој на 2.

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6968
Одг: CARclub Тест: Citroën C4 Cactus 1.6 BlueHDI Leisure
« Одговори #25 на: 25 Април 2015, 18:57:07 pm »
Е да, Дастерот е со 4х4 ... ама пак, не на секој тоа му менува нешто. Реално за урбани услови 4х4 е непотребен.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14033
  • Пудингот на шоферството
Одг: CARclub Тест: Citroën C4 Cactus 1.6 BlueHDI Leisure
« Одговори #26 на: 25 Април 2015, 18:59:52 pm »
Daster tie zamena za Lada Niva I sekoj so ima potreba od takvo vozilo go kupuva e sea zavisi nekoj kupuva poopremen nekoj poslabo opremen.Dasterot ne e praven da bidi smekerski I zabaven.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54746
  • Махер
Одг: CARclub Тест: Citroën C4 Cactus 1.6 BlueHDI Leisure
« Одговори #27 на: 25 Април 2015, 19:21:11 pm »
Е да, Дастерот е со 4х4 ... ама пак, не на секој тоа му менува нешто. Реално за урбани услови 4х4 е непотребен.
Имаш Дастер со 2х4, поефтин е 2000eur од 4х4. Затоа прашувам. :)

Инаку јас мислам дека ова е поблиску некако по некоја моја логика:

Го има комшија опремено во плава боја. Навистина изгледа одлично.  ::)

12.100eur највисоко ниво + металик + кожа + 7год гаранција = 14.000еур каталошка. Јас би одел на најмалите бандажи, највисок профил гума (следните гуми уште 2-3цм повисоки ќе се), спејсери за тркалата 2-3цм, ксенонче напред, затемнети стакла... И по можност да е Рено по име.
« Последно менување: 25 Април 2015, 19:31:34 pm Deni »

Отсутен Mario_306

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1177
  • Тоа ти е релативна работа...
Одг: CARclub Тест: Citroën C4 Cactus 1.6 BlueHDI Leisure
« Одговори #28 на: 25 Април 2015, 22:30:59 pm »
Стварно убаво изгледа  Сандерово ама Степвеј и стариот модел многу ми се свиѓа, ги утепаа од возење низ градов и никој не ги продава изгледа им се погодиле, тоа е некое непишано правило исто како што не ги продаваат хондите, акордот посебно, но и цивик и џез понов не се продаваат воопште, а многу ги возат... :)
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен brm brm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2610
Одг: CARclub Тест: Citroën C4 Cactus 1.6 BlueHDI Leisure
« Одговори #29 на: 25 Април 2015, 23:15:31 pm »
Уште одамна моделов го меркав ... ептен освежување од целото сивило.

Малку ме чуди, Дастерот како што го гледав е скоро 16.500 за моделт со највеќе опрема (што сепак има исто или помалку од Кактусот) додека Кактусот се зима за 17.000, што сепак Ситроен Дачиа блиску се со цена, башка Дастерот е постар модел додека овој е понов.

И + има некое општо лошо мислење за Дачија, и како што знакот на ного луѓе им е пресуден ке си земат Цитроен...