Автор Тема: Лепење на кедери  (Прочитано 7042 пати)

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Лепење на кедери
« на: 28 Септември 2011, 21:09:59 pm »
Знам дека можам и сам ама сакам да ми препорачате некој кој ќе ја изработи оваа работа прецизно и залепеното ќе трае.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6094
  • 69
Одг: Лепење на кедери
« Одговори #1 на: 28 Септември 2011, 23:05:53 pm »
За какви кедери станува збор? На врата?
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Лепење на кедери
« Одговори #2 на: 28 Септември 2011, 23:13:16 pm »
Да да, на возачка и совозачка.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6094
  • 69
Одг: Лепење на кедери
« Одговори #3 на: 28 Септември 2011, 23:19:46 pm »
Мислам дека е најдобро сам да си ги средиш или па со помош на некој другар...Никој нема да ти ги зљалепи како сам што ке си ги залепиш, а и незнам дали има некој таков што ке се нафати на тоа...Можееби некој тапетар?
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен MAKPLIN

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 258
Одг: Лепење на кедери
« Одговори #4 на: 10 Октомври 2011, 13:41:54 pm »
Има еден дечко од Бутел 1, се вика Иван, тој увезува кедери, а исто тако врши и монтажа, дечкото работи многу долго со кедери, може повеке од 10 години.

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Лепење на кедери
« Одговори #5 на: 10 Октомври 2011, 17:15:32 pm »
Бројче, телефонче ... ?

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Лепење на кедери
« Одговори #6 на: 10 Октомври 2011, 18:32:08 pm »
И мене ме интересира ова... би ти бил благодарен :)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Одг: Лепење на кедери
« Одговори #7 на: 10 Октомври 2011, 22:06:34 pm »
Или локација?

Мене на возачката врата на Алфата ми е скинат од дебелиот г`с на претходниот газда, а и од гепекот е малце је*ан. Најдов онлајн за гепек, 70-тина евра, малку скапичко ми е. Моите кедери се натакнуваат - не се лепат...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Лепење на кедери
« Одговори #8 на: 10 Октомври 2011, 22:19:46 pm »
Meне ми требаат за Фиат 600-ката на Мац Абарт....

Отсутен MAKPLIN

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 258
Одг: Лепење на кедери
« Одговори #9 на: 11 Октомври 2011, 09:54:07 am »
Телефонот на Иван е 078 317 317.

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Лепење на кедери
« Одговори #10 на: 11 Октомври 2011, 10:03:43 am »
Фала.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Лепење на кедери
« Одговори #11 на: 11 Октомври 2011, 22:00:02 pm »
Сеа стапив во контакт, со Мацко... излезе дека го знаеме дечково, ако е тој... Во трговскиот во бутел, кај зегин доле... работи, прави кабли за свекици... дрн дрн... а и кедери работи...

Дали е тој... ???

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Одг: Лепење на кедери
« Одговори #12 на: 11 Октомври 2011, 22:01:59 pm »
Сеа стапив во контакт, со Мацко... излезе дека го знаеме дечково, ако е тој... Во трговскиот во бутел, кај зегин доле... работи, прави кабли за свекици... дрн дрн... а и кедери работи...

Дали е тој... ???
Па и ако не е тој, ако дечково работи кедери - добра (корисна) информација е и оваа :) Тхкс!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Лепење на кедери
« Одговори #13 на: 11 Октомври 2011, 22:17:17 pm »
Сеа стапив во контакт, со Мацко... излезе дека го знаеме дечково, ако е тој... Во трговскиот во бутел, кај зегин доле... работи, прави кабли за свекици... дрн дрн... а и кедери работи...

Дали е тој... ???
Па и ако не е тој, ако дечково работи кедери - добра (корисна) информација е и оваа :) Тхкс!

Taман работа дека не е корисна, само дали е тој... а мислам дека е касно да му вртам, сеа на него... (Иван)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Одг: Лепење на кедери
« Одговори #14 на: 11 Октомври 2011, 22:19:17 pm »
Сеа стапив во контакт, со Мацко... излезе дека го знаеме дечково, ако е тој... Во трговскиот во бутел, кај зегин доле... работи, прави кабли за свекици... дрн дрн... а и кедери работи...

Дали е тој... ???
Па и ако не е тој, ако дечково работи кедери - добра (корисна) информација е и оваа :) Тхкс!

Taман работа дека не е корисна, само дали е тој... а мислам дека е касно да му вртам, сеа на него... (Иван)
Има и утре ден Рики, одмарај олабаи се пред ТВ :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.