Автор Тема: BLUEPRINTS  (Прочитано 9543 пати)

Отсутен Maks

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 253
  • RACE CHIP
BLUEPRINTS
« на: Септември 27, 2011, 16:49:36 pm »
Neznam dali smeam da go stavam linkov,ako ne slobodno izbrisete go,ama ima toolku mnogu slikicki sto mi bese zal da ne go spodelam.

http://www.smcars.net/forums/blueprints-archive/

Штета што не сум се родил 30 години порано.
Сакам коли од железо не од пластика,пластични имав пред пубертет.  

FrontWD Sucks!!!

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10270
 • Giulietta QV
Одг: BLUEPRINTS
« Одговори #1 на: Септември 27, 2011, 17:17:53 pm »
СУпер си е линкот ;)
Јас уживам во cutaway сликички, имав солидна колекција, ама отидоа со хард-дискот
И слични :)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22049
Одг: BLUEPRINTS
« Одговори #2 на: Октомври 05, 2011, 22:33:51 pm »

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32490
 • Таков е животот... јебига
Одг: BLUEPRINTS
« Одговори #3 на: Октомври 06, 2011, 00:00:44 am »
Аааа шит. нема за Спарк како мојот. Изгледа и никого не го интересира..... освен мене :(

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Одг: BLUEPRINTS
« Одговори #4 на: Октомври 06, 2011, 00:19:43 am »

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: BLUEPRINTS
« Одговори #5 на: Октомври 06, 2011, 17:57:48 pm »
Добар е сајтов, да не копаш по статистики

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16474
 • Keep it 100
Одг: BLUEPRINTS
« Одговори #6 на: Октомври 06, 2011, 22:10:53 pm »

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10270
 • Giulietta QV
Одг: BLUEPRINTS
« Одговори #7 на: Мај 09, 2012, 12:01:07 pm »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27019
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: BLUEPRINTS
« Одговори #8 на: Октомври 22, 2015, 13:56:28 pm »

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10610
Одг: BLUEPRINTS
« Одговори #9 на: Октомври 22, 2015, 15:34:57 pm »
Турбините мајко...


Отсутен FilipM

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3999
 • Turbo
Одг: BLUEPRINTS
« Одговори #10 на: Октомври 22, 2015, 21:03:15 pm »2.5 V6 атмо, 490кс...
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен Darkovski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1273
Одг: BLUEPRINTS
« Одговори #11 на: Октомври 23, 2015, 01:22:35 am »
Многу добра тема. Среќа ја обновивте иначе немаше да знам дека постои.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16011
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: BLUEPRINTS
« Одговори #12 на: Октомври 26, 2015, 08:31:05 am »
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1504
Одг: BLUEPRINTS
« Одговори #13 на: Октомври 26, 2015, 09:45:57 am »
Првата верзија ја има само


Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2521
Одг: BLUEPRINTS
« Одговори #14 на: Октомври 26, 2015, 16:34:35 pm »