Автор Тема: VW 1.4 TSI 140ps ili 122ps  (Прочитано 2799 пати)

Отсутен miksi

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 625
Одг: VW 1.4 TSI 140ps ili 122ps
« Одговори #15 на: Март 23, 2015, 21:29:46 pm »
Јас возам во Германија Широко тси 122, тиња е.

Отсутен WorM

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 569
Одг: VW 1.4 TSI 140ps ili 122ps
« Одговори #16 на: Март 24, 2015, 10:35:50 am »
A bas zedov 122 tsi :) takov nacekav vo dobra sostojba
Prviot vpecatok mi e deka e dosta elasticen motor..jbg nemam iskustvo so ponovi vozila, taka da..

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10003
 • Giulietta QV
Одг: VW 1.4 TSI 140ps ili 122ps
« Одговори #17 на: Март 24, 2015, 10:44:26 am »
Представи го да видиме што си зел :)

Отсутен Volvo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 118
Одг: VW 1.4 TSI 140ps ili 122ps
« Одговори #18 на: Ноември 18, 2019, 19:25:07 pm »
Мислење за Волксваген 1.4 бензин, 80 кс. Како е покажан моторот.  Во Поло од 2008 година.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31780
 • Таков е животот... јебига
Одг: VW 1.4 TSI 140ps ili 122ps
« Одговори #19 на: Ноември 18, 2019, 20:15:20 pm »
Мислење за Волксваген 1.4 бензин, 80 кс. Како е покажан моторот.  Во Поло од 2008 година.

Одличен за во тоа количе, скроз мртов до 2500 вртежи ама генерално фин. Сензори за брегаста му цркаат на година дена, штоповите с еполнат со вода, задните барабани квичат, се средуваат со бакарна маст привремено.