Автор Тема: Дијагностика  (Прочитано 1033 пати)

Отсутен Pance5

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
Дијагностика
« на: Јули 24, 2019, 19:41:55 pm »
Здраво, нов сум на форумот и се надевам дека сум на право место.  ;D
Сакам да купам дијагностика некоја од алиекспрес, ибеј, но неможам да се одлучам.
Имам ГОЛФ 5 и во главно ќе ми биде бришење грешки.
Ги гледам тие Delphi, Autocom, Wurth WOW.
Дали ќе може да ми дадете ваши мислења и искуства,
Ви благодарам :)

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5504
 • Бенве сие бенве
Одг: Дијагностика
« Одговори #1 на: Јули 24, 2019, 19:53:53 pm »
Купи делфи, ок е, види кај има најдобри комнентари земи од таму


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6003

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1297
Одг: Дијагностика
« Одговори #3 на: Јули 24, 2019, 20:56:53 pm »
Километража не читаат. Добро обработена километража ништо нема да ја детектира. Така да ова може да ти најде некој сервис што е направен и запишан на одредена километража доколку ја враќал некој аматер, па заборавил да ги избрише тие. И спрема тоа да си одредиш отприлика колку километри има колата.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5504
 • Бенве сие бенве
Одг: Дијагностика
« Одговори #4 на: Јули 24, 2019, 22:26:26 pm »
Зависи кај која кола, некогаш чита километража на абс, некогаш на грешки, некогаш на менувано уље (колега зема мерцедес од паланка ц270 последно долевање имал на 550000). Може некаде да се најде некој лог ама треба упорност


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1297
Одг: Дијагностика
« Одговори #5 на: Јули 24, 2019, 22:31:35 pm »
Зависи кај која кола, некогаш чита километража на абс, некогаш на грешки, некогаш на менувано уље (колега зема мерцедес од паланка ц270 последно долевање имал на 550000). Може некаде да се најде некој лог ама треба упорност


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тоа ми беше муабетот, најчесто бугарите забораваат комплетно да ги средат сите записи... ;D Њама време

Отсутен Pance5

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
Одг: Дијагностика
« Одговори #6 на: Јули 25, 2019, 00:04:47 am »
Мене најчесто ќе ми е за бришење грешки на мојот ГОЛФ 5, белким за тоа ќе го биде Delphi, него го порачав. Па кога ќе стигне ќе пишам шо како :D

Отсутен Vwlover

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 222
Одг: Дијагностика
« Одговори #7 на: Август 28, 2019, 20:12:07 pm »
Мене најчесто ќе ми е за бришење грешки на мојот ГОЛФ 5, белким за тоа ќе го биде Delphi, него го порачав. Па кога ќе стигне ќе пишам шо како :D
Ќе може да споделиш искуство?

Отсутен Pance5

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
Одг: Дијагностика
« Одговори #8 на: Јануари 08, 2020, 23:55:41 pm »
Мене најчесто ќе ми е за бришење грешки на мојот ГОЛФ 5, белким за тоа ќе го биде Delphi, него го порачав. Па кога ќе стигне ќе пишам шо како :D
Ќе може да споделиш искуство?
Малку каснам со темата, како и да е ми стигна дијагностиката, паа за бришење грешки како шо се Check Engine,Air Bag работи многу добро. Исто така и после замена на заден паркинг сензор требаше да се избрише грешката и тоа го средив со неа иако мислев дека нема да можам.
Сепак за таа цена сум повеќе од задоволен.