Автор Тема: Фабрички Грешки  (Прочитано 497 пати)

Отсутен nefer

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 597
Фабрички Грешки
« на: Ноември 14, 2019, 09:10:05 am »
Не најдов слична тема па ја отварам....
Значи не би требало да ја полниме со ситни фабрички грешки, иако и тие може да направат понекогаш голем проблем, на пример пред 15 на години детектирав фабричка глупост во брисачите на пежо 106, кој пагаше кога имаше обилен снег, бидејки не беше добро фиксирањето а брисачот долг...

Еве најнов БИСЕР и тоа на реномирани марки, дури БМВ се огласил :
BMW obavijestio vozače legendarne serije 3 da "odmah prestanu voziti"

Opasni zračni jastuci: Ima ih gomila auta, provjerite je li vaš među njima
https://www.index.hr/auto/clanak/opasni-zracni-jastuci-ima-ih-gomila-auta-provjerite-je-li-vas-medju-njima/2130798.aspx

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4791
Одг: Фабрички Грешки
« Одговори #1 на: Ноември 14, 2019, 09:29:01 am »
у VW 1.6 тди како мојот го водат како фабричка грешка...

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5504
  • Бенве сие бенве
Одг: Фабрички Грешки
« Одговори #2 на: Ноември 14, 2019, 09:33:23 am »
Голем дел од коливе што се објавени се во отпад по европа. Другите што дошле кај нас секако немаат ербег.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk