Автор Тема: Што купивте или сакате да си купите за вашите автомобили  (Прочитано 242532 пати)

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3307
 • Пиши лаже
Си купив филтер за вАздух... Стариот не ми бил сменет којзнае колку години, па да го озвежам. :D
Некој си кинески,340 денари... :)

Стариот и новиот

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6280
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Порачани и стигнати, Koni амортизерите, чекаме монтажа ;D
Благодарност до @velestrumf и @MAPJAH што завршивме работа, ќе частам пиво и кругче со колата ;D

Де кажи шо цена и за кое бмв ги зема ти ? за кецот или тројката ?

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Порачани и стигнати, Koni амортизерите, чекаме монтажа ;D
Благодарност до @velestrumf и @MAPJAH што завршивме работа, ќе частам пиво и кругче со колата ;D

Де кажи шо цена и за кое бмв ги зема ти ? за кецот или тројката ?
500 еur, за тројката.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7457
 • Rural fuckin society - we live in!!!
2 комада или 4?

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2855
Едниот е заден другиот преден, би требало 4.

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302
2 комада или 4?
Сите 4. Колава станува се подобра и подобра, не жалам ни денар од парите што ги дадов. Како да си купив друга кола, нема веќе експлозии на дупки..

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2785
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
2 комада или 4?
Сите 4. Колава станува се подобра и подобра, не жалам ни денар од парите што ги дадов. Како да си купив друга кола, нема веќе експлозии на дупки..
Да а? Дај баш да споредиме некој ден ко ќе доаѓаш накај СК.


Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302
2 комада или 4?
Сите 4. Колава станува се подобра и подобра, не жалам ни денар од парите што ги дадов. Како да си купив друга кола, нема веќе експлозии на дупки..
Да а? Дај баш да споредиме некој ден ко ќе доаѓаш накај СК.
Договорено... Колата е пак крута, спортска, исто вози, не дека е сега С класа, ама на дупките кај што сум замижувал од траскање сега ги поминува без проблем...

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302

Мала незгодација вчера коа муја закачив втора накумплуг. Си еба мајката замаецот па денес ја освеживме со ново сетче замаец потисна ламела. Фабричкиот си го истерал своето 192,000км.
Малку ми е чудно сега е многу мек кумплугот и по глатко е шалтањето. Задоволен сум како испадна

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4119
 • хаУс мајстор
Брз, од каде го нарача сетот?
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302
Брз, од каде го нарача сетот?
Го порачав од локална продавница за делови во Велес не ми текнува како се викаше кај ликовниот салон се наоѓа, а нив им го пратија од Скопје. Само таму го имаше на лагер.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2105
За шо кола и колку те кошташе
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30966
 • Таков е животот... јебига
Се спрема специјала навлаки во Самад за Фокусот. Фотки за пар недели ;)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24734
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Му ги чуваш седиштата на вториот газда? :)

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2170
Се спрема специјала навлаки во Самад за Фокусот. Фотки за пар недели ;)
Дај претстави ја колата да ја видиме.