Автор Тема: Прашања и одговори.  (Прочитано 644886 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20161
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7770 на: Октомври 08, 2019, 19:58:05 pm »


Совет?
Не е длабок рез, површински е, ама ме иритира...
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38300
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7771 на: Октомври 08, 2019, 20:07:03 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен аллександар

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 91
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7772 на: Октомври 09, 2019, 09:07:01 am »
Имм ауди а3 2006та и Имм проблем со централното... 2та клуча отварат. И затвараат на брава а на централното несакаат. Имаат нови батерии пробав да ги репрограмирам ама па ништо... Кога стискам било кое копче позади десно од кај гепекот уклучува некое реле претпоставувам за жмигавците ама нити трепкаат нити па бравите реагираат... Имал ли некој ваков или сличен проблем на овој и дали знае некој каде се наоѓа приемникот односно модулот за централната брава?

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20161
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7773 на: Октомври 09, 2019, 09:47:31 am »
Пробај го ова: https://www.sonax.com/Product-Search/(location)/12781-SONAX-XTREME-Polish-Wax-3-Hybrid-NPT2Јас имам вакво земено:ама појма неам дали и колку го бива :-\
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4184
 • The Spartan General
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7774 на: Октомври 09, 2019, 09:59:02 am »
После посетата на Македонија и кај мене се појави слична гребнатинка на лакот од околу 2-3цм на левото крило. Најверојатно ќе заврши работа и тоа што го имаш.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17408
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7775 на: Октомври 09, 2019, 19:31:14 pm »
Препорачајте мајстор што поправа механизми од прозори.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3270
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7776 на: Октомври 09, 2019, 19:40:18 pm »
Препорачајте мајстор што поправа механизми од прозори.
Гоце - Бутел

071231232

Sent from my Redmi Note 7


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17408
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7777 на: Октомври 09, 2019, 19:51:54 pm »
Препорачајте мајстор што поправа механизми од прозори.
Гоце - Бутел

071231232

Sent from my Redmi Note 7Работи навечер или преку ден да знам кога да му ѕвонам?

Исто ако знае некој од каде ги зимаат клип-овите што го движат прозорот би било фино, ќе ги средам сам.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3270
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7778 на: Октомври 09, 2019, 19:54:07 pm »
Работи во смени на друго место. Кога не е на работа, у гаража се занимава со механизмиве.

Знае некогаш и до 22:00 да е у гаража, али нема правило.

Не знам која смена е моментално, али мислам дека слободно можеш да го побараш и да се договориш.

Sent from my Redmi Note 7

Отсутен damjanku

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 211
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7779 на: Октомври 10, 2019, 02:47:05 am »
Препорачајте мајстор што поправа механизми од прозори.
Гоце - Бутел

071231232

Sent from my Redmi Note 7Работи навечер или преку ден да знам кога да му ѕвонам?

Исто ако знае некој од каде ги зимаат клип-овите што го движат прозорот би било фино, ќе ги средам сам.

На karoserija.mk мислам дека имаш механизми и пластиките што се за сајли и држачи за прозори.

Присутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3256
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7780 на: Октомври 10, 2019, 07:18:49 am »
Јас оттаму зедов, сам си го средив.

Отсутен аллександар

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 91
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7781 на: Октомври 10, 2019, 08:12:12 am »
Работи во смени на друго место. Кога не е на работа, у гаража се занимава со механизмиве.

Знае некогаш и до 22:00 да е у гаража, али нема правило.

Не знам која смена е моментално, али мислам дека слободно можеш да го побараш и да се договориш.

Sent from my Redmi Note 7

а тој гоце централни дали поправа? Неможам чаре за мојава мака од погоре да си најдам

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3270
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7782 на: Октомври 10, 2019, 08:36:29 am »


Работи во смени на друго место. Кога не е на работа, у гаража се занимава со механизмиве.

Знае некогаш и до 22:00 да е у гаража, али нема правило.

Не знам која смена е моментално, али мислам дека слободно можеш да го побараш и да се договориш.

Sent from my Redmi Note 7

а тој гоце централни дали поправа? Неможам чаре за мојава мака од погоре да си најдам

Е не знам да ти кажам. Ја сум бил неколку пати за моиве коли, и луѓе што сум ги носел по препорака. Секогаш било за прозори.

За централно не знам. Јави се, прашај. Ништо не губиш.

Sent from my Redmi Note 7


Присутен Silvester

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 866
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7783 на: Октомври 14, 2019, 18:08:06 pm »
Дали е паметно да купам штрафови за челичните бандажи од каросерија.мк? Претпоставувам дека се кинески па затоа се двоумам.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3381
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7784 на: Октомври 15, 2019, 07:25:13 am »
7G Троник менувачите како се покажани?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk