Автор Тема: Прашања и одговори.  (Прочитано 541017 пати)

Отсутен Oliverco777

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 17
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7380 на: Мај 09, 2019, 09:34:23 am »
@Filip MK фала ти,
Иначе да, колата не е регистрирана, ама може да се однесе на мајстор, затоа барам некој мајстор во околината на Ѓорче Петров, или со мои таблички до негде на др место(Влатко М. не се нафаќа да го менува),
Човекот ми нуди некој мајстор негов, ама пак не го знам(ризик),
А што викаш плус 200еур за каиши....ќе дојде 500еур севкупно, не знам што е најиспплатливо @@@ :/

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2170
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7381 на: Мај 09, 2019, 09:36:59 am »
@Oliverco777 А што му е на твојот мотор?

Отсутен Oliverco777

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 17
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7382 на: Мај 09, 2019, 09:53:53 am »
Дими од ауспух(бел дим) многу, дури и напред излага дим, не прима гас како што треба, троши вода/уље...на мајстор Влатко Митревски констатираа дека е за ремонт... 

Отсутен Принц

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3325
 • MadaFunker
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7383 на: Мај 09, 2019, 10:28:18 am »
Епа ремонт другар и тоа е...

Дур сме на мајсторски муабети, кај е најубо да се појде да се проверат дизни на 1.6 хди. Има некој цк,цк,цк звук при убрзување. Нема чадење, добро влече...
New blood of old school

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1267
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7384 на: Мај 09, 2019, 10:45:23 am »
@Filip MK фала ти,
Иначе да, колата не е регистрирана, ама може да се однесе на мајстор, затоа барам некој мајстор во околината на Ѓорче Петров, или со мои таблички до негде на др место(Влатко М. не се нафаќа да го менува),
Човекот ми нуди некој мајстор негов, ама пак не го знам(ризик),
А што викаш плус 200еур за каиши....ќе дојде 500еур севкупно, не знам што е најиспплатливо @@@ :/

Јас кога го пробушив клипот ми го смени новиот мотор еден мајстор од Геге. Од три мотори споивме еден.

Јави му се, може ќе се нафати, направете муабет.

Саше 070 305 545

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17522
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7385 на: Мај 09, 2019, 11:31:41 am »
Ми се скина сајлата за отварање хауба па после промената приметувам избегана е малце у лево. Има некој начин да се штелне ??

Отсутен Oliverco777

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 17
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7386 на: Мај 09, 2019, 11:46:38 am »
@Filip MK фала ти,
Иначе да, колата не е регистрирана, ама може да се однесе на мајстор, затоа барам некој мајстор во околината на Ѓорче Петров, или со мои таблички до негде на др место(Влатко М. не се нафаќа да го менува),
Човекот ми нуди некој мајстор негов, ама пак не го знам(ризик),
А што викаш плус 200еур за каиши....ќе дојде 500еур севкупно, не знам што е најиспплатливо @@@ :/

Јас кога го пробушив клипот ми го смени новиот мотор еден мајстор од Геге. Од три мотори споивме еден.

Јави му се, може ќе се нафати, направете муабет.

Саше 070 305 545
Fala ti, ke go prasam!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5658
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7387 на: Мај 09, 2019, 16:23:55 pm »
Па ремонт напрај го.
Што мотор носи 1.8т или...?
Мислам дека не се исплати ремонт, од 500 до 1000еур, а колата вреди 2000еур, 1.6
Иначе по звук не знам да проверам дали е добар моторот......
Не сум те разбрал убаво...
Ремонт сигурно ќе помине 50-60% од она што си го поминал ти сега... На старо 50-50 xD ако се погоди може и без каиш ќе тера 50.000 ама може и 5к ако турин некој уље против чадење xD
« Последно менување: Мај 09, 2019, 16:35:12 pm Bicikle »

Отсутен Принц

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3325
 • MadaFunker
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7388 на: Мај 09, 2019, 23:58:40 pm »


Дур сме на мајсторски муабети, кај е најубо да се појде да се проверат дизни на 1.6 хди. Има некој цк,цк,цк звук при убрзување. Нема чадење, добро влече...
New blood of old school

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5847
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7389 на: Мај 10, 2019, 01:27:40 am »
Да се провери случајно некоја шајбна да не е кај дизните ? На клиото истиот звук го имаше, прснав малце вода и одма покажа..

Отсутен pwned

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 48
 • гоЉф Дас Ауто
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7390 на: Мај 10, 2019, 17:15:42 pm »
Треба да правам замена на сетот ламела, потисна, друк лагер.
Се работи за Hyundai coupe 1.6 83kw 97
Дали некој има искуство со замена на овај сет и дали може да ми препорачате некоја марка што би била најсоодветна и најиздржлива за овој модел?
 
Поздрав

Отсутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5519
 • Плинаш!!!
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7391 на: Мај 12, 2019, 12:29:14 pm »
Дечки каде по скопјево се продаваат црева? Конкретно ми треба црево за бензин.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3500
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7392 на: Мај 12, 2019, 15:19:53 pm »
Дечки каде по скопјево се продаваат црева? Конкретно ми треба црево за бензин.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Нини комерц кај рампа
Гума нешто.. кај УЈП
Хидраулика Лашко - за хидраулични црева, кај Руска амбасада

Отсутен ZilePunto

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5519
 • Плинаш!!!
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7393 на: Мај 12, 2019, 15:50:21 pm »
Фала AUUU ке проверам.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 462
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7394 на: Мај 12, 2019, 17:47:38 pm »
Треба да правам замена на сетот ламела, потисна, друк лагер.
Се работи за Hyundai coupe 1.6 83kw 97
Дали некој има искуство со замена на овај сет и дали може да ми препорачате некоја марка што би била најсоодветна и најиздржлива за овој модел?
 
Поздрав
@Prcot можеби знае и има понуда?!?
Претпоставката е мајката на сите заебувања