Автор Тема: Дакар 2015  (Прочитано 11354 пати)

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Дакар 2015
« Одговори #15 на: Декември 31, 2014, 16:07:39 pm »
Пежовчево ќе растури годинава!

Имаат многу јак тим, ама ново е возилото, се надевам нема да пати од многу детски болести.


http://www.dakar.com/dakar/2015/us/rider/rider-list-cars.html#ancre

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12466
 • Пудингот на шоферството
Одг: Дакар 2015
« Одговори #16 на: Декември 31, 2014, 16:15:23 pm »
Na koja tv ke ima prenos?
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26898
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Дакар 2015
« Одговори #17 на: Декември 31, 2014, 17:05:22 pm »
Noup,
кој каде вози, односно има едно ново име

Деспре преминува од моторцикли на автомобили.
Кој си прати си знае

И знае дека се изговара Депре, а не Деспре. ;)

https://www.google.com/search?q=%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BB+%D0%B4%D0%B5%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5&oq=%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BB+%D0%B4%D0%B5%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5&aqs=chrome..69i57.5185j0j7&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

https://www.youtube.com/watch?v=5F-sMKdQeow#t=110

--

Пежовчево ќе растури годинава!

Имаат многу јак тим, ама ново е возилото, се надевам нема да пати од многу детски болести.

Мене возилото на Пежо ми е страшно кул. Малку ми е чудна одлуката да идат на RWD само, ама ќе видиме што ќе направат. Во моментов ми се фаворити.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12466
 • Пудингот на шоферството
Одг: Дакар 2015
« Одговори #18 на: Декември 31, 2014, 17:20:21 pm »
Dosega se ima dokazano I kako dobitna rwd ama se dokazala I kako mnogu losa, se zavisi od voziloto kako e konstruirano.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15355
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Дакар 2015
« Одговори #19 на: Декември 31, 2014, 19:48:19 pm »
Петерхансел и Депре во исти тим!!! Двајцата омилени возачи конечно на едно место. Каков возачки тим има Пежо годинава, би било неверојатно да не земат две места на подиум. Третото место на подиумот би го резервирал за Насер Ал Атиах, последниве неколку години е одличен.

За жал откако се префрлија на 4 тркала Депре и Нани Рома, моторите се досадни за следење.

Се надевам дека годинава некој ќе почне да го пренесува релито на македонска телевизија.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Дакар 2015
« Одговори #20 на: Декември 31, 2014, 20:13:06 pm »
Ќе има на А1 :D

Отсутен Dimitar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 444
Одг: Дакар 2015
« Одговори #21 на: Јануари 02, 2015, 03:03:39 am »
Ми го исклучија српскиот еуроспорт овие од Близу.Ќе ми фали годинава Давид Цероња,ама ќе барам некоја алтернатива.АКо има некој линк каде го има српскиот еуроспорт ве молам нека постира тука


Отсутен Start Up Mac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1526
Одг: Дакар 2015
« Одговори #22 на: Јануари 05, 2015, 04:41:37 am »
Na koja programa moze da go sledime znae nekoj ?

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16413
 • Keep it 100
Одг: Дакар 2015
« Одговори #23 на: Јануари 05, 2015, 05:04:45 am »
На официјалната страна: http://www.dakar.com/dakar/2015/us/stage-1/videos-galery.html

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Дакар 2015
« Одговори #24 на: Јануари 05, 2015, 14:01:26 pm »
И на youtube ги има: https://www.youtube.com/user/dakar/videosОтсутен Ученик

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 520
Одг: Дакар 2015
« Одговори #25 на: Јануари 06, 2015, 03:52:10 am »
На еуро-спорт има преглед исто во 23 или 23.30
Teнка е границата меѓу храброста и глупоста !!

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16413
 • Keep it 100
Одг: Дакар 2015
« Одговори #26 на: Јануари 07, 2015, 00:46:52 am »Некако слабо ми почнаа али Саинѕ се качува полека кон врвот, најдоброто Пежо стигна до четвртото место:

« Последно менување: Јануари 07, 2015, 00:56:12 am Fic_CC »

Отсутен Ученик

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 520
Одг: Дакар 2015
« Одговори #27 на: Јануари 07, 2015, 02:37:54 am »
На кого типувате за годинава во автомобили ? :)
Teнка е границата меѓу храброста и глупоста !!

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16413
 • Keep it 100
Одг: Дакар 2015
« Одговори #28 на: Јануари 07, 2015, 04:13:35 am »
Ал Атија ми се гледа јак, ама навивам за пежо да победи. Мислам дека Саинѕ има добри шанси, а и Петерхансел не би го отпишал толку рано. Он е години по ред доминантен тука.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12466
 • Пудингот на шоферството
Одг: Дакар 2015
« Одговори #29 на: Јануари 07, 2015, 12:49:17 pm »
Padna I prvata zrtva.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D