Автор Тема: Дакар 2015  (Прочитано 9641 пати)

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Дакар 2015
« на: Декември 31, 2014, 09:51:27 am »
Почнува на 4 Јануари, завршува на 17, после 13 етапи

Еве ви кој каде вози, па да видиме кој ќе го открие годинава најинтересното име кај колите ?

http://en.wikipedia.org/wiki/2015_Dakar_Rally
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20266
Одг: Дакар 2015
« Одговори #1 на: Декември 31, 2014, 10:13:50 am »
Дачија :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Одг: Дакар 2015
« Одговори #2 на: Декември 31, 2014, 11:33:12 am »
Noup,
кој каде вози, односно има едно ново име
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20266
Одг: Дакар 2015
« Одговори #3 на: Декември 31, 2014, 11:33:58 am »
ААааа, онда ново име кај возачите :)

Појма неам :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Дакар 2015
« Одговори #4 на: Декември 31, 2014, 12:27:37 pm »
Нешто хајлати за Дакар 2014 во 1080p ?

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2141
 • Слобода или смрт
Одг: Дакар 2015
« Одговори #5 на: Декември 31, 2014, 12:36:48 pm »
Noup,
кој каде вози, односно има едно ново име

Деспре преминува од моторцикли на автомобили.

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Одг: Дакар 2015
« Одговори #6 на: Декември 31, 2014, 12:56:17 pm »
Noup,
кој каде вози, односно има едно ново име

Деспре преминува од моторцикли на автомобили.
Кој си прати си знае
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25948
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Дакар 2015
« Одговори #7 на: Декември 31, 2014, 13:19:58 pm »
Noup,
кој каде вози, односно има едно ново име

Деспре преминува од моторцикли на автомобили.
Кој си прати си знае

И знае дека се изговара Депре, а не Деспре. ;)

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Дакар 2015
« Одговори #8 на: Декември 31, 2014, 14:37:42 pm »
И Сирил се изговара, па ја си го викам Кирил ;)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48007
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Дакар 2015
« Одговори #9 на: Декември 31, 2014, 14:42:49 pm »
Кајсар или Цезар?
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Дакар 2015
« Одговори #10 на: Декември 31, 2014, 14:52:55 pm »

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Дакар 2015
« Одговори #11 на: Декември 31, 2014, 15:42:26 pm »
За мене доста интересно име кое прв пат го сретнав е Том Коронел, кој се натпреварува во WTCC.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16236
 • Keep it 100
Одг: Дакар 2015
« Одговори #12 на: Декември 31, 2014, 15:49:23 pm »
Пежовчево ќе растури годинава!

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2141
 • Слобода или смрт
Одг: Дакар 2015
« Одговори #13 на: Декември 31, 2014, 15:49:45 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16236
 • Keep it 100
Одг: Дакар 2015
« Одговори #14 на: Декември 31, 2014, 15:53:33 pm »