Автор Тема: Рели ДАКАР 2014  (Прочитано 8604 пати)

Отсутен Dimitar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 444
Одг: Рели ДАКАР 2014
« Одговори #15 на: Јануари 07, 2014, 19:40:48 pm »
Даваа преглед вчера на Бритиш Еуроспорт 2 од 00:00. Прво оди прегледот за Еко Рели, па после него е за Дакар.

Не го фаќам тој на кабелска!Ќе мора да побарам на нет линк.

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Рели ДАКАР 2014
« Одговори #16 на: Јануари 07, 2014, 19:49:15 pm »
Ви пуштив вчера линк за стриминг.

Кој го пропуштил преносот на Eurosport, моментално тече преносот на British Еуроспорт 2

Отсутен Dimitar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 444
Одг: Рели ДАКАР 2014
« Одговори #17 на: Јануари 07, 2014, 21:16:46 pm »
Ви пуштив вчера линк за стриминг.

Кој го пропуштил преносот на Eurosport, моментално тече преносот на British Еуроспорт 2
Дали го инсталираш ова VDC пред да се гледа?

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Рели ДАКАР 2014
« Одговори #18 на: Јануари 07, 2014, 21:47:28 pm »
Не. Тоа е реклама. Само flash ти треба.

Отсутен Dimitar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 444
Одг: Рели ДАКАР 2014
« Одговори #19 на: Јануари 08, 2014, 00:02:33 am »
еве како го дава кај мене.Ги гасам тие али не тргнува воопшто и ме тера да го инсталирам тоа VDC
http://postimg.org/image/k8v3g92v1/

Отсутен Dimitar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 444
Одг: Рели ДАКАР 2014
« Одговори #20 на: Јануари 08, 2014, 00:14:36 am »
Не. Тоа е реклама. Само flash ти треба.

Леле брат го оправив!Фала ти многу за ова....

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Рели ДАКАР 2014
« Одговори #21 на: Јануари 08, 2014, 18:30:58 pm »


Нема видео извештај за камионите, но таму беше најинтересно. Камион на Камаз го промаши патот и се преврте на кров во дупка покрај патот.Успеаа да го исправат во ноќта, а на тие кои помагаа им беше одбиено времето што го потрошија.
Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Рели ДАКАР 2014
« Одговори #22 на: Јануари 19, 2014, 02:10:20 am »

Отсутен Ученик

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 519
Одг: Рели ДАКАР 2014
« Одговори #23 на: Јануари 19, 2014, 02:12:36 am »
И Дакар не е тоа што беше ...
Teнка е границата меѓу храброста и глупоста !!

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Рели ДАКАР 2014
« Одговори #24 на: Јануари 19, 2014, 02:16:05 am »
Ужасен пренос имаат. Се гледа дека не се ни трудат многу. Барем за официјалниот youtube канал да најдеа некоја што знае убаво да чита Англиски.

Присутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2607
Одг: Рели ДАКАР 2014
« Одговори #25 на: Јануари 19, 2014, 02:24:08 am »
Тимскиве наредби и до Дакар стасаа :)
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Рели ДАКАР 2014
« Одговори #26 на: Јануари 19, 2014, 02:30:58 am »
Тимски играат тие. Кога нема опсност од друг никој не форсира. Не сакаат да испаднат од трка тркајќи се меѓу себе. Затоа од првите 5 места 4 се нивни.

Ама и Петерхансел колку што видов не се потресе многу поради тимската одлука. На предпоследниот ден кога видел дека му пукнала гума на Рома, дури се вратил да го праша дали да го почека.

Отсутен Ученик

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 519
Одг: Рели ДАКАР 2014
« Одговори #27 на: Јануари 19, 2014, 03:08:08 am »
На интервјуто некако не ми делуваше како да му е сеедно :)
Teнка е границата меѓу храброста и глупоста !!

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2454
Одг: Рели ДАКАР 2014
« Одговори #28 на: Април 01, 2014, 13:43:05 pm »
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"