Автор Тема: Совет за бела техника  (Прочитано 55589 пати)

Отсутен VT

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #540 на: Јули 09, 2017, 23:17:14 pm »
Здраво

Купив комбинирана машина за перење/сушење Samsung но сега отпосле слушам дека комбинирана машина не се препорачувало пошто брзо се расипувала. Дали некој има искуство со комбинирана машина перење/сушење?


Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32774
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #541 на: Јули 09, 2017, 23:26:01 pm »
Не мора да значи дека брзо ќе се расипе.. Само внимавај, да пуниш за перење онолку кг, колку што е предвидено за сушење.
Има некои кои може да исперат одеднаш 7 кг алишта, али за сушење си ораничен на 4-5гк, па треба да празиш, па на два пати да сушиш..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42704
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #542 на: Јули 10, 2017, 08:24:42 am »
За клима, СТ да ја избегнувам, Грее ја нема на лагер, Вивакс нешто не ми паѓа на око... Еден другар ми спомна Хјундаи утре ке добил на лагер, што истотака нешто тие 2 години гаранција ми се сумливо

Површина 40квадрата, инвертер 12ка, 3.5излезна...
Се јави да прашаш во клими мк и во греемак? Стварно ја немаат на лагер? Или од сајтот гледаш.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1406
 • (Oo\(|||)*(|||)/oO)
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #543 на: Јули 10, 2017, 18:43:22 pm »
Ај препорачајте мајстор за машина за перење...изглеа лагерот треба да се мења.

Отсутен tjolie

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1254
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #544 на: Јули 11, 2017, 03:45:25 am »
За клима, СТ да ја избегнувам, Грее ја нема на лагер, Вивакс нешто не ми паѓа на око... Еден другар ми спомна Хјундаи утре ке добил на лагер, што истотака нешто тие 2 години гаранција ми се сумливо

Површина 40квадрата, инвертер 12ка, 3.5излезна...
Се јави да прашаш во клими мк и во греемак? Стварно ја немаат на лагер? Или од сајтот гледаш.

Се јавив ја нема никаде на лагер. Ми рекоа после 20ти ке имало пак а јас до тогаш ке се спржам. Плус, монтажа после 2 недели...

Отсутен ogledalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 503
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #545 на: Јули 11, 2017, 08:32:17 am »
http://tehnomarket.com.mk/product/9152533/gree-lomo-eco-12000btu-gwh12qb-k3dnc4da
Ovde stoi deka ja ima na zaliha. Javi se prasaj dali i kade ja imaat.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8619
 • Архитект
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #546 на: Јули 11, 2017, 08:43:19 am »
Ај препорачајте мајстор за машина за перење...изглеа лагерот треба да се мења.

http://www.psc.mk/

Ќе дојдат дома ќе ти ја земат и ќе ти ја вратат направена.

Присутен savage

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 376
 • Colt-че
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #547 на: Јули 11, 2017, 11:11:17 am »
Ај препорачајте мајстор за машина за перење...изглеа лагерот треба да се мења.

https://zk.mk/gorenec
Потпис.

Отсутен tjolie

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1254
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #548 на: Јули 12, 2017, 04:10:30 am »
http://tehnomarket.com.mk/product/9152533/gree-lomo-eco-12000btu-gwh12qb-k3dnc4da
Ovde stoi deka ja ima na zaliha. Javi se prasaj dali i kade ja imaat.

Не е апдејтувана страната, има и нови клими донесено.

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1035
 • Eбач на батерии :D
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #549 на: Септември 06, 2017, 20:59:27 pm »
Препорачајте саглам чешма за купатило.
Ж'т в'к п'н б'и - Жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен vladic3110

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 896
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #550 на: Септември 06, 2017, 21:25:10 pm »
Види unitas, квалитетни се и мислам дека словенски се.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Dodo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2082
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #551 на: Септември 06, 2017, 21:38:38 pm »
Види unitas, квалитетни се и мислам дека словенски се.


Ваљда мислиш на словенечки, ама како и искра, кинески се.

Отсутен VT

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #552 на: Септември 27, 2017, 22:45:27 pm »
Здраво

Би сакала да ве замолам за совет. Се мислам помеѓу овие две клими. Која ја препорачувате и дали имате искуство со некоја од нив:
https://klimi.mk/product.php?id=183
https://klimi.mk/product.php?id=233

Фала

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3767
 • French diamond
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #553 на: Септември 29, 2017, 10:31:03 am »
@VT  постави го прашањето во оваа тема

http://forum.carclub.mk/index.php/topic,6322.msg986255.html#new

Таму се размуабетени за клими.

Отсутен antibiotic1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 152
 • МАЗДАШ
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #554 на: Октомври 12, 2017, 20:30:40 pm »
Дајте ми препорака за комбиниран фрижидер околу 20000 ден, NoFrost(е сега сакаме да има и диспансер за ода али за таа цена неверувам)
Old Mazda's never die, they just get faster.