Автор Тема: Совет за бела техника  (Прочитано 163830 пати)

Отсутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 857
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #1635 на: Јануари 12, 2021, 23:15:22 pm »
Вчера растурав чешма од Делимано кај девојка ми која има вградено проточно бојлерче, инстатно ти ја загрева водата и е 3300W како што успеав да прочитам. Се жалеше дека немала притисок. Како да има, толку бигор и песок на едно мало местенце немам видено во животот. Сега тече како Студенчица.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5750
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #1636 на: Јануари 13, 2021, 15:09:16 pm »
Се надевам дека после доброто дело и она те растури ;D

Отсутен fcwizard

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 67
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #1637 на: Јануари 13, 2021, 15:14:54 pm »
Се надевам дека после доброто дело и она те растури ;D

Ама какви се жениве ќе те викне да си играте водоводџија а мисли на тоа Делиманото да и го поправиш  ;D

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7441
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #1638 на: Јануари 16, 2021, 21:16:26 pm »
Кога сме кај делиманото вчера ме викнаа поправав две т.е. лошо наставени кабли.

На првото место добро е што не се запалиле.
Интересно е кога мислат колку е лесно и едноставно да наставиш кабел и тоа лиснат.


Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 768
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #1639 на: Јануари 16, 2021, 22:20:18 pm »
Кога сме кај делиманото вчера ме викнаа поправав две т.е. лошо наставени кабли.

На првото место добро е што не се запалиле.
Интересно е кога мислат колку е лесно и едноставно да наставиш кабел и тоа лиснат.


Имаш слика да споделиш како биле врзано?
И дали правилно е спојуванјето на двете лиснати да се замотаат седна со друга(најпосто да објаснам) и да се изорираат https://www.youtube.com/watch?v=tvcwAgxFvI8&ab_channel=Elektricar1  со лустер клема мисалм дека се за полниот пресек вака од мое аматерско познавање

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4081
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #1640 на: Јануари 16, 2021, 22:30:30 pm »
Спој ги исто како чичкото од видеото и замотај ги со изолир ако немаш божур.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk