Автор Тема: Formula 1 - Season 2015  (Прочитано 82180 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20603
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #615 на: Ноември 04, 2015, 10:29:46 am »
The head of Michael Schumacher's fan club has hit out at Lewis Hamilton for comments about the beleaguered F1 legend. Kolner Express, a German tabloid, has quoted the new triple world champion Hamilton as comparing his achievements with the record seven titles won by Schumacher.

"I've never done the things that Michael did to win my titles," the Briton is quoted as saying. "I won mine with my natural abilities only." Hamilton may have been referring to divided opinions about Schumacher's wheel-to-wheel tactics, or rumours of favouritism within Ferrari and tyre supplier Bridgestone.

But considering the sad situation now endured by the beleaguered Schumacher and his family, Reiner Ferling said: "Hamilton should probably switch on his brain before he talks. He should learn about what Michael achieved. I just say, pride comes before a fall," added Ferling, president of the fan club of Schumacher's home town Kerpen. (GMM)


http://www.f1today.net/en/news/206434/hamilton-should-switch-on-his-brain-before-he-talks


...идиот.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #616 на: Ноември 04, 2015, 16:28:48 pm »
И ај не го мрзи после, пичка ли му матер циганска ...

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3001
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #617 на: Ноември 04, 2015, 17:48:05 pm »
Абе циго бе, како никој паметен не се најде да го праша у јавност, како ги освои трите титули?

Првата, сите знаеме каква услуга му направи Тимо Глок.
Втората и третата, било кој саглам возач со таков болид и неспособен тимски колега ќе освоеше титула.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20603
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #618 на: Ноември 05, 2015, 13:23:50 pm »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #619 на: Ноември 11, 2015, 20:23:53 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #620 на: Ноември 15, 2015, 17:03:13 pm »
Ќе ги јаде Жучко на старт !

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2379
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #621 на: Ноември 15, 2015, 17:41:35 pm »
Значи полоши коментатори од овие на МТВ1 не постојат. Тие не ја коментираат трката туку збораат за некои имагинарни работи, не обрнуваат внимание шо се случува на патеката па после тресат глупости од типот леле овај колку е побрз а тој само што ги сменал гумите итн. Со еден збор УЖАС.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2526
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #622 на: Ноември 15, 2015, 18:19:21 pm »
Се уклучив на темава истово да го пишам. Му запнаа на Розберг за гумите дека треба да влегува да ги менува а на телевизоров оди графички приказ дека само што излегол од бокс. Исто како некој селани се надвикуваат и се прекинуваат среде реченица... Ужас се.
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #623 на: Ноември 15, 2015, 18:21:00 pm »
А не знаат ни мобилниот да си го исклучат...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2418
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #624 на: Ноември 15, 2015, 19:29:46 pm »
^ јас проверував да не е мојот телефон...  :-\

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9932
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #625 на: Ноември 16, 2015, 09:54:17 am »

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2379
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #626 на: Ноември 28, 2015, 11:36:22 am »
Formula 1’s V6 turbo power units are now more powerful than the previous V8 and V10 engines, according to Mercedes’ engine boss Andy Cowell.

“If you look at the fuel flow rate of the V10 era, it was over 190kgs an hour, 194kgs an hour, and today we’re at 100kgs an hour. [It’s] the same power, [with] about half the fuel flow rate, which is a phenomenal change in terms of efficiency of the power unit, as we now call it.”

http://www.jamesallenonf1.com/2015/11/f1-v6-turbos-are-more-powerful-than-v8s-or-v10s-says-mercedes-engine-boss/

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2141
 • Слобода или смрт
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #627 на: Ноември 29, 2015, 21:47:32 pm »
Сликава покажува колку формула 1 во моментов е “интересна“ за гледање и колку тимовите се конкуренти меѓу себе


Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #628 на: Ноември 30, 2015, 08:57:17 am »
Дури ич...

За прв пат оваа година почнав да заспивам на квалификации...  :-\

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #629 на: Ноември 30, 2015, 10:16:05 am »
А трките ептен интересни :D

Интересно стана плачењето на Розберг и фрлањето капчиња на Хамилтон.