Автор Тема: Formula 1 - Season 2015  (Прочитано 82176 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #600 на: Октомври 25, 2015, 15:05:41 pm »
Ќе има квалификации ??


....


Почнале http://www.vipleague.me/motorsports/321146/1/united-states-f1-gp-qualifying-2015---fia-formula-one-world-championship-2015-live-stream-online.html

Вртејќи по кабелскава налетав на RTL, слика СРЧА !
« Последно менување: Октомври 25, 2015, 15:11:54 pm Cuore Sportivo »

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #601 на: Октомври 25, 2015, 15:09:37 pm »

Отсутен 386ka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 799
 • Am386 DX/DXL-40
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #602 на: Октомври 25, 2015, 15:19:23 pm »
Уште го гледа некој ова? :D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #603 на: Октомври 25, 2015, 15:24:39 pm »
Спаси шупче Ветел, за малце плескавица ...

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 718
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #604 на: Октомври 25, 2015, 20:41:16 pm »
Сега за сега одлична трка со еден куп претекнувања...

Раиконен легенда !!!

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #605 на: Октомври 25, 2015, 21:57:55 pm »
Цар е чоекот али не е за во Ferrari ..

Секоја чест за Ветел .

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3033
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #606 на: Октомври 26, 2015, 00:31:02 am »
Какво ситно пед*рче е овој Розберг. Му ја фрли капата на Хамилтон пред да излезат на подиум.

РЕСПЕКТ ЗА ХАМИЛТОН. ШОФЕРИШТЕ. БРАВО.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #607 на: Октомври 26, 2015, 10:02:35 am »
Хамилтон прв ја почна, како демек на ти капа, газда сум сега, јас командувам. И јас би му ја вратил капата на ист начин како Розберг,
ама пак и тој како некое прваче вози, така му ги дава победите на Хамилтон, сам се саботира и како да заслужи титула...

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #608 на: Октомври 26, 2015, 10:07:00 am »
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3577
Одг:
« Одговори #609 на: Октомври 26, 2015, 10:08:28 am »
И тaкa мaли црњo стaнa шaмпиoн пo трети пaт. Дoбaр вoзaч, oднесувaње нa рaзмaзенa пoп принцезa. Честитки зa oсвoенaтa шaмпиoнскa титулa, честитки и дo Мерцедес зa стрaoтниoт пaкет. Фoрцa Ферaри!

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #610 на: Октомври 26, 2015, 10:46:02 am »
Хамилтон прв ја почна, како демек на ти капа, газда сум сега, јас командувам. И јас би му ја вратил капата на ист начин како Розберг,
ама пак и тој како некое прваче вози, така му ги дава победите на Хамилтон, сам се саботира и како да заслужи титула...

Чисто сумњам дека таква му беше намерата на Хамза, Розберг ти е тешка глуперда ..

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3577
Одг:
« Одговори #611 на: Октомври 26, 2015, 11:00:00 am »
Немa ни штo дa му се лути, сaм си е крив, еве ти исти пaкет пa тркaј се. Акo си син нa шaмпиoн, штo требa сите дa се тргaaт пред тебе. Мoже гени имa нa мaмa :D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #612 на: Октомври 26, 2015, 11:25:49 am »
Ништо чудно според реакциите сезонава...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #613 на: Октомври 31, 2015, 18:13:14 pm »
Интересна стазава у Мексико ..

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9465
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #614 на: Ноември 01, 2015, 20:44:32 pm »
Штета за Ферари оваа трка, нека однесат зејтин у црква...