Автор Тема: Formula 1 - Season 2015  (Прочитано 78635 пати)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9783
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #30 на: Јануари 26, 2015, 17:02:08 pm »
13,14,15 Март, Авсралија

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16096
 • Keep it 100
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #31 на: Јануари 26, 2015, 18:13:19 pm »
Имало време. До тогаш да најдеме F1 Friendly кафич за групно клаберско гледање.

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #32 на: Јануари 27, 2015, 16:43:43 pm »
До тогаш да најдеме F1 Friendly кафич за групно клаберско гледање.
+1


« Последно менување: Јануари 27, 2015, 16:50:54 pm Vasil »

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #33 на: Јануари 29, 2015, 12:21:31 pm »


Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #34 на: Јануари 29, 2015, 13:27:03 pm »
бонус слики:« Последно менување: Јануари 29, 2015, 14:36:31 pm Vasil »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25388
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #35 на: Јануари 29, 2015, 16:23:35 pm »
Малку ми е чуден носот напред, ептен ми е нагло закосувањето. Сега за сега, некако најдобро ми изгледа Лотусот од претходната страна.

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #36 на: Јануари 29, 2015, 16:30:49 pm »
Премногу е долг носот, а и бојата не му помага. Се ми се чини дека врска нема да имаат овие бои со финалните кај Мекларенот.

Само на мене ми се причинува или Реното од клипот на ТороРосо звучи подобро од лани? Видеото е снимано пред два дена. Правеле пробно возење во Мизано (промотивно снимање).

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #37 на: Јануари 29, 2015, 19:31:04 pm »
Фала богу со новиве правила ќе имаме поубави болиди од лани.Тоа го најави и техничкиот на Ферари.Досега сите што излегоа немам никакв замерка.

Некакако ептен штуро ми изгледа и болидот и комбинизоните на возачите.Како да се кроени во Стружанка.Се е во ред дека можат да преживеат без главен спонзор ама може барем малце да бидат поинвентивни и да си поиграат со боите.Дај боже ова да не е финалниот дизајн.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #38 на: Јануари 29, 2015, 21:29:51 pm »
Пак Мерцедес со најубав нос


Присутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6099
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #39 на: Јануари 29, 2015, 21:45:12 pm »
Само да нема толку драстични разлики во времињата по круг како лани, да биде поинтересно оваа сезона.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2274
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #40 на: Јануари 29, 2015, 22:03:09 pm »
Mercedes AMG F1 WO6 Hybrid - Светски шампион за 2015
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #41 на: Јануари 30, 2015, 02:22:51 am »
Така ми се чини или се доста погласни моториве за разлика од лани?
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен velkov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 625
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #42 на: Јануари 30, 2015, 10:50:54 am »
погласен е мерцедесот, така велат и од motorsport.com

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 703
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #43 на: Јануари 30, 2015, 11:35:32 am »
Уште малку и ферарито на виделина ке излезе еве линк од презентацијата закажана во 12 на пладне...

http://2015f1car.ferrari.com/desktop/en

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #44 на: Јануари 30, 2015, 13:09:43 pm »
Леле, леле и Алфа лепенка му ставиле ;D