Автор Тема: Formula 1 - Season 2015  (Прочитано 82337 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38715
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Formula 1 - Season 2015
« на: Декември 17, 2014, 11:03:53 am »
Шо беше тапа 2014 - тапа беше, Ајде да се загреваме за 2015 полека :)


The 2015 calendar in full:

15/03 Australia
29/03 Malaysia
05/04 Bahrain
19/04 China
10/05 Spain
24/05 Monaco
07/06 Canada
21/06 Austria
05/07 Britain
19/07 Germany
26/07 Hungary
23/08 Belgium
06/09 Italy
20/09 Singapore
27/09 Japan
11/10 Russia
25/10 USA
01/11 Mexico
15/11 Brazil
29/11 Abu Dhabi

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6109
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #1 на: Декември 17, 2014, 11:56:48 am »
Форца ферари. Ако не титула сезонава, ама барем да се горе при врвот, да мрсат сметки а не како прошлава година ко застава да се тркаше, а не ферари.

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #2 на: Декември 17, 2014, 12:05:41 pm »
Нели 21 трка ќе има во 2015?

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11926
 • Пудингот на шоферството
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #3 на: Декември 17, 2014, 12:11:31 pm »
Moguce ama ne e sigurno.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38715
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #4 на: Декември 17, 2014, 12:15:04 pm »
Korea не е сигурна:

http://www.formula1.com/races/calendar.html

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #5 на: Декември 17, 2014, 14:10:15 pm »
Док не ги сменат моторите џабе се..

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38715
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #6 на: Декември 20, 2014, 11:36:03 am »
Bernie Ecclestone Uses $100 Million Bribe To Avoid Jail For Bribery

When last we heard from our intrepid Formula One honcho and Muppet King friend Bernie Ecclestone,…http://blackflag.jalopnik.com/bernie-ecclestones-christmas-card-brags-about-his-100-1673160547

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2380
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #7 на: Декември 20, 2014, 14:52:43 pm »
Док не ги сменат моторите џабе се..

Пред 2020 многу тешко дека тоа би се десило.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #8 на: Декември 23, 2014, 14:31:57 pm »
Маму да им ебам, се враќам на фудбал..

Отсутен Ученик

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 518
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #9 на: Декември 23, 2014, 15:47:15 pm »
Колку е релевантен изворов незнам, али добро е да се прочита и слушне : http://tocka.com.mk/2/146061/eklstoun-najavuva-sleduvaat-golemi-promeni-vo-formula-1
Teнка е границата меѓу храброста и глупоста !!

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #10 на: Декември 24, 2014, 16:18:36 pm »
Haas ја купи фабриката на Марусија заедно со дизајните за 2015-таЦитат
Gene Haas has acquired the former Marussia F1 facility in Banbury to use has the European base for his new Grand Prix team. Haas admitted that his organisation was interested in acquiring some of the assets of the bankrupt team but the factory was not amongst the lots offered at auction in December.

Haas F1 will make its race debut in the 2016 using Ferrari power, the team has already constructed a bespoke F1 facility in North Carolina but it will likely operate out of the former Marussia facility on Overthorpe Road for the bulk of the season. It is thought that Haas has also acquired the data and designs for the 2015 Marussia.

Marussia’s remaining assets will be sold off in late January.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #11 на: Декември 24, 2014, 18:30:03 pm »
Се усреќиле ...

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #12 на: Декември 24, 2014, 19:06:47 pm »
Почнуваат од нула. Исто ќе вградуваат мотор на Ферари, колку да имаат во предвид со што си имаат работа

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #13 на: Декември 24, 2014, 19:19:25 pm »
Добро е да имаат база и во Европа нешто налик на Тојота која што имаше база во Келн, бидејќи ако се носат и прават во Америка мислам дека нема да имаат профитабилност.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен velkov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 627
Одг: Formula 1 - Season 2015
« Одговори #14 на: Декември 26, 2014, 13:31:30 pm »