Автор Тема: Оваа зима каде на одмор?  (Прочитано 50431 пати)

Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2681
  • Шалабајзер
Одг: Оваа зима каде на одмор?
« Одговори #30 на: 30 Декември 2014, 02:43:34 am »
Шо би рекле со Господ напред, ако жена ми се откаже од снегови и студови, моја амбиција е Thailand Phuket...Фантастично место од соништата со совршени плажи и пејсажи...
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


братучед мој беше на таиланд, презадоволен е, ако сакаш можам да ти пратам линк да глеаш некои слики :)
No turbo, no fun :)

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7692
  • Хорска Секција
Одг: Оваа зима каде на одмор?
« Одговори #31 на: 30 Декември 2014, 09:58:35 am »
со леонардо во позадина?
Со многу млади тајлаѓанки со голи цицки.

братучед мој беше на таиланд, презадоволен е, ако сакаш можам да ти пратам линк да глеаш некои слики :)
Има на нет слики катаљарда. Неќам да гледам слики, сакам таму да одам. Може да се најдат летови по чоек за по 750 долари од Софија преку Истанбул. За таму за две недели трбаат 1000 долари за сите топтан да не третираат ко богови. Проблем е што е долг пат за деца, жената сака да ги носиме по снегови и имаме ограничен број на слободни денови.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7477
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Оваа зима каде на одмор?
« Одговори #32 на: 30 Декември 2014, 20:25:34 pm »
Шо би рекле со Господ напред, ако жена ми се откаже од снегови и студови, моја амбиција е Thailand Phuket...Фантастично место од соништата со совршени плажи и пејсажи...
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


братучед мој беше на таиланд, презадоволен е, ако сакаш можам да ти пратам линк да глеаш некои слики :)

Сликава е идентична на една плажа во Грчка на Крф.


Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17267
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Оваа зима каде на одмор?
« Одговори #33 на: 30 Декември 2014, 23:26:10 pm »
Гојде, имам еден така елегантно попуњет стрико од Србија кој минатата година бил во Тајланд на двонеделен одмор. Има нешто ситно под 40 години и е сеуште неженет. Какви причи кажуваше од таму, се мочав од смеење.

Вика „седам во кафич, идат две женски авиони, и ми викаат „Буда? Кен ај сквиз јор бууб фор лак?“ и им свртел муабет дека ако го масираат Буда цела година среќа ќе имаат. Го масирале со хепи ендинг. На друго место во кафана седнат со другарот, се собрале цела фамилија да се сликаат со него зашто им личел на Буда, и овој од заеб пари им побарал, а лудите му оставиле скоро 200 евра во нивна валута. ;D
Викаше дека и следново лето ќе одел пак. :D
Така да чувај си ја шансата да идеш во Тајланд со машко друштво, жена и деца носи на скијање и снег. :)

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4029
Одг: Оваа зима каде на одмор?
« Одговори #34 на: 31 Декември 2014, 07:42:28 am »
викендов бев у хотел Бел Камен на Плачковица,го препорачувам за мирен,опуштачки одмор од неколку дена,во ептен убава природа.Јадењето и услугата им се врв,смештајот екстра,цените ептен супер(30 евра е полн пансион).

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Оваа зима каде на одмор?
« Одговори #35 на: 31 Декември 2014, 10:59:24 am »
па тоа не е скапо, поготово кога надвор е идеална зимска идила.
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Одг: Оваа зима каде на одмор?
« Одговори #36 на: 31 Декември 2014, 11:09:02 am »
викендов бев у хотел Бел Камен на Плачковица,го препорачувам за мирен,опуштачки одмор од неколку дена,во ептен убава природа.Јадењето и услугата им се врв,смештајот екстра,цените ептен супер(30 евра е полн пансион).

Стварно убаво личи, башка и цениве доста прифатливи... Баш ме интересира дали е дозволено со куче да се иде, па да испланирам некој викенд таму.

http://hotelbelkamen.com.mk/
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17267
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Оваа зима каде на одмор?
« Одговори #37 на: 01 Јануари 2015, 23:57:29 pm »
Семеен бизнис е, газдите мислам дека се нон стоп таму. Им го следам профилот на Фејсбук и изгледа како да владее прилично пријатна атмосфера. Пиши им таму во пораче, прашај ги каква им е политиката за миленици.
Типувам дека ќе може, ама да не скокаме на заклучоци. :)

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4629
  • Passat B8
Одг: Оваа зима каде на одмор?
« Одговори #38 на: 03 Јануари 2015, 02:12:38 am »
Novogodisno skijanje na Bjelasnica beh, vo apartmansko smestuvanje neznam kolku ja cinelo mojva firma... Na volku ladno nemam dosega skijano, 3 saatni ski pass zemav po 7evra bea... na ovoj stud sin'usi cos'inusi sfe sto imav isterav... bakteriite izumrea... :D
 
Vaja zima bidejki sum poblisku zapadot, ke se odi vo Cavalese negde na Italijansko Avstriska granica. Se priklucuvam na grupa od  200luge koja i prethodno bila i e zadovolna od patekite... i braceedmi e vo grupata se odi so sopstveno vozilo (X5)na bracedoov...

Smestuvanjeto bilo vo apartman 30 evra trokrevetni apartmani...  Ostanati detali ko ke se vratam ke vi pisam...
« Последно менување: 03 Јануари 2015, 13:09:10 pm RedEco »
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6947
Одг: Оваа зима каде на одмор?
« Одговори #39 на: 03 Јануари 2015, 10:41:01 am »
Шо не си зема кацига за на мотор ;D

Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2681
  • Шалабајзер
Одг: Оваа зима каде на одмор?
« Одговори #40 на: 03 Јануари 2015, 20:43:34 pm »
Гојде, имам еден така елегантно попуњет стрико од Србија кој минатата година бил во Тајланд на двонеделен одмор. Има нешто ситно под 40 години и е сеуште неженет. Какви причи кажуваше од таму, се мочав од смеење.

Вика „седам во кафич, идат две женски авиони, и ми викаат „Буда? Кен ај сквиз јор бууб фор лак?“ и им свртел муабет дека ако го масираат Буда цела година среќа ќе имаат. Го масирале со хепи ендинг. На друго место во кафана седнат со другарот, се собрале цела фамилија да се сликаат со него зашто им личел на Буда, и овој од заеб пари им побарал, а лудите му оставиле скоро 200 евра во нивна валута. ;D
Викаше дека и следново лето ќе одел пак. :D
Така да чувај си ја шансата да идеш во Тајланд со машко друштво, жена и деца носи на скијање и снег. :)



братучедов ми кажуваше имало "домаќинки" еден тон, седеле во ресторанче некое со девојка му и ми вика ми се пуштаат ич не им чуе дал си со жена нешто, така да, дефинитивно мушко друштво се иде таму :)

п.с: поевтини биле и од кај нас :)
No turbo, no fun :)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Оваа зима каде на одмор?
« Одговори #41 на: 03 Јануари 2015, 21:29:55 pm »
Само внимавајте да не ве напупи „домаќинка“ некоја :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4629
  • Passat B8
Одг: Оваа зима каде на одмор?
« Одговори #42 на: 03 Јануари 2015, 23:01:19 pm »
presmetan rizik e rizikk !!??  :D
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен A4-B8

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 544
Одг: Оваа зима каде на одмор?
« Одговори #43 на: 03 Јануари 2015, 23:52:08 pm »
Утре, Велинград тродневна почивка Ројал Спа Хотел. Батери ричарџ :-)

Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2681
  • Шалабајзер
Одг: Оваа зима каде на одмор?
« Одговори #44 на: 04 Јануари 2015, 00:22:26 am »
@тачно симо, имало и транвестити многу :)
No turbo, no fun :)