Автор Тема: Фарбање кров во црна сјајна боја, да добие изглед на сончев кров...  (Прочитано 14426 пати)

Отсутен Cranium

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 929
Дечкото се вика Васко топ работи!
https://www.facebook.com/thegarage.carbontuning?fref=ts

Отсутен Angel_1.3

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1473
  • VOLVO C30
Ne mi e jasno edno neshto,da se lepi krov,hauba bez razlika,golem del na kolata,posle godd vreme koga ke sakash da ja izvadish folijata,znaci da fati od 2 letta 1 zima,dali ke se izvadi lesno,ili ke treba parcinja po parcinja da vadish ? :D prashuvam zatoa shto,kaj mene shto gi imam lepeno bukvite na shasijata,pred da ja nosam kolata na poliranje,gi izvadiv vo mali parcinja,znaci folijata e ispecena,i vadev vo mnogu mali delovi,da ne treba posle toa da ima p'covki :D

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
1. Зависи од фолијата
2. Зависи од тоа како ја вадиш
3. Зависи како била спремена површината пред да се лепи
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Angel_1.3

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1473
  • VOLVO C30
jasno,od folija do folija razlika ima,tuka me zacudi kaj bukvite,izleguvaa vo mnogu mali parcinja,a bukvite se vekje godd vreme zalepeni,da ne ispadne i krovot taka,toa mi e rabotatta

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
АКо мислиш на бојата од кровот нема да излезе сигурно ако се отстрани правилно фолијата :)
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен cupra 2

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 560
дека ке личи на стакло не се лажи уште пред години го имам праено ова на сеатот а изгледа топ!!! панорама кров и фарбање  кров магаре и козметика бидејки имам дома коласо цел панорамски кров и го знам сеатот фарбан смешки ама пак ке кажамЧ ИМА ЛИК убаввввввв!!!
:D :D :D