Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 740969 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46949
 • Махер
  • malikovski.com
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38156
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7781
 • Пичлеме
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9377 на: Март 26, 2020, 17:05:12 pm »
Плус и занимација е ова :)

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2290
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9378 на: Март 31, 2020, 18:20:25 pm »
Од каде во Скопје да купам хидраулична дигалка за кола т.н. крокодилка, за сам да си менувам гуми?

Во Дона Вики ми нудат 1,2Т за 18500 сосе ДДВ што ми е премногу за хоби употреба.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4374
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9379 на: Март 31, 2020, 18:30:34 pm »
Од каде во Скопје да купам хидраулична дигалка за кола т.н. крокодилка, за сам да си менувам гуми?

Во Дона Вики ми нудат 1,2Т за 18500 сосе ДДВ што ми е премногу за хоби употреба.
А зошто не земеш со две обични?
Или обичната од кола и мала хидраулична, јас така правам.

300еур се многу пари за 2 пати годишно.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4986
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9380 на: Март 31, 2020, 18:32:39 pm »
Jas so fabrickite  od kolite 2 menuvam, no biggy.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3279
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9381 на: Март 31, 2020, 18:51:05 pm »
Од каде во Скопје да купам хидраулична дигалка за кола т.н. крокодилка, за сам да си менувам гуми?

Во Дона Вики ми нудат 1,2Т за 18500 сосе ДДВ што ми е премногу за хоби употреба.
Ти пишав пп

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14438
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9382 на: Март 31, 2020, 20:13:26 pm »
Купи си поарно за тие пари ударна штрафилица и користи ја за дигалката од колата кога ќе ти треба, а за сите останати работи кога нема да ти треба. Плус ќе си штрафиш и тркала со неа.

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2290
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9383 на: Март 31, 2020, 21:24:49 pm »
Купи си поарно за тие пари ударна штрафилица и користи ја за дигалката од колата кога ќе ти треба, а за сите останати работи кога нема да ти треба. Плус ќе си штрафиш и тркала со неа.

Пред месец дена од Лидл купив пнеуматска ударна штрафилица:Од гледање по нет може изборот на падне на:

1. Ingco 2т 2100 ден
2. Hoegert 2.5t 8990 ден.
« Последно менување: Април 01, 2020, 00:21:58 am smole »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38156
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9384 на: Март 31, 2020, 21:32:52 pm »
Првата е ко кинеските црвени, само е портокалова.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5391
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9385 на: Март 31, 2020, 21:43:20 pm »
Prijatno sum iznenaden od ingco kvalitet...

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3279
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9386 на: Март 31, 2020, 22:13:12 pm »
Играчки...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46949
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9387 на: Март 31, 2020, 22:16:19 pm »
Prijatno sum iznenaden od ingco kvalitet...
Морам да се сложам.

А и секоја чест за Einhell што ги донесоа во Електрометал по многу пристојни цени. Црвените се одлични.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3176
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9388 на: Април 02, 2020, 09:43:05 am »
680ден од Еуротулс

170мм е висока, доволна за под нормални неспуштени коли, ја немам пробано, снег заврна ќе постојат зимските уште некој ден.
тие од 2Т ми беа многу мали и помал од имаа од 9-10цм, оваа има 11цм, доволно да го крени тркалото.


Отсутен Баги

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 775
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #9389 на: Април 02, 2020, 10:16:08 am »
Дечки, дали сте виделе по скопје некаде ваков пиштол за на обично црево од чешма?