Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 649940 пати)

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5255
 • Бенве си е бенве
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #8490 на: Јуни 10, 2019, 07:52:50 am »
Чисто информативно, дали и швабиве возат ефтини кинески гуми на Х5, Х6 и слични или тоа само на балканот Hjongšang се у мода?


Возат


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1270
 • M Performance
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #8491 на: Јуни 10, 2019, 14:07:33 pm »
Не знам оти гледате на германциве како да се шеици од емиратите. И они имаат плата и планирани финансии, не се баш толку богат народ како што машта просечен балканец.. Плус како што менуваат гуми многу почесто, сигурно става некој и кинезарија. Е сега дали е истиот квалитет и таа кинезарија со оваа кај нас, ствар на питање е...

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1477
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #8492 на: Јуни 10, 2019, 14:34:29 pm »
Другарче Германец, М5 ја возеше на Фалкен.
А и од странците кој ги знам имам претстава дека баш во Германија се возат многу повеќе буџет гуми отколку тука.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24346
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #8493 на: Јуни 10, 2019, 15:01:55 pm »
Ама Falken не се буџет гуми.

Присутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2484
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #8494 на: Јуни 10, 2019, 16:04:12 pm »
И најчесто ги мењаат на година/две, додека лани продадов 4 мишелин алпин стари 12год со ТОП шара нали овај.


Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1830
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #8495 на: Јуни 14, 2019, 01:31:39 am »
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5161
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #8496 на: Јуни 20, 2019, 20:56:36 pm »
dojdoa.... daaaamn...  ;D

« Последно менување: Јуни 21, 2019, 09:41:45 am zeroSignal »

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19656
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #8497 на: Јуни 20, 2019, 23:20:56 pm »
Спонзорирано од АлиЕкспрес.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5161
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #8498 на: Јуни 21, 2019, 08:59:51 am »
ЕБАЈ  ;D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24346
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #8499 на: Јуни 21, 2019, 11:49:41 am »
Ууу, многу јако!

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 827
Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #8500 на: Јуни 21, 2019, 17:39:34 pm »
Kade mozam da najdam kvalitetno ovakvo za zastita od sonce, da ne se prekrsuva celoto posle eden den koristenje i da bide materijalot podebel a ne tenok materijal, obicen. Celta e da sedi prilepeno bash na sofersajbnata a ne celoto ispomesteno....

https://www.autoaccessoriesgarage.com/Interior-Accessories/Covercraft-Sun-Shade


Sent from my iPhone using Tapatalk

Присутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1224
 • Велешанче
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #8501 на: Јуни 21, 2019, 20:11:51 pm »
Каде може да се купи инокс цевче фи40 ?
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo 55


Отсутен bear

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 64
 • Excuses don't burn calories.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #8503 на: Јуни 24, 2019, 21:29:35 pm »
Сакам да купам бетонски столбови за оградување од Скопје по можност.
Да не знаете каде може да има?
Никогаш не вели никогаш.

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3967
 • хаУс мајстор
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.