Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1794834 пати)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7665 на: 31 Јули 2018, 20:10:19 pm »
Купен денеска Керхерот, па ќе видиме како ќе се покаже и колку ќе се користи  ;D

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Исто така се чекаат да стигнат foam lance и grit guards.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Од каде го зема и шо пари?

Го земав од Лерин, намален е од 240 евра на 200, плус и ддв си вратив, околу 160 евра ми излезе.

На грчката страна на Керхер го најдов дилерот.

Дал ти бог добро што го кажуваш како што треба :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2820
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7666 на: 31 Јули 2018, 22:06:01 pm »
Купен денеска Керхерот, па ќе видиме како ќе се покаже и колку ќе се користи  ;D

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Исто така се чекаат да стигнат foam lance и grit guards.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Од каде го зема и шо пари?

Го земав од Лерин, намален е од 240 евра на 200, плус и ддв си вратив, околу 160 евра ми излезе.

На грчката страна на Керхер го најдов дилерот.

Дал ти бог добро што го кажуваш како што треба :)
Имам јас пиштол за пена ама вапот ми е 300 бара :D неможам да го наместам на тој вап и морам да земам некој помал кој ке го косристам само за активна пена да си правам.
Морам да најдам некое чаре како да се оправам пак со активна пена :D :D

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7667 на: 07 Август 2018, 21:58:29 pm »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9999
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7668 на: 07 Август 2018, 22:06:08 pm »
Мислам дека успеав да го прочитам бројот што си го скрил, само не знам за што да го искористам ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Tesla

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1420
  • Eбач на батерии :D
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7669 на: 07 Август 2018, 22:13:49 pm »
Мислам дека успеав да го прочитам бројот што си го скрил, само не знам за што да го искористам ;D

Ако го прочита бројот мењај професија.


Веле, вас ис дас?
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7670 на: 07 Август 2018, 22:40:09 pm »
Мислам дека успеав да го прочитам бројот што си го скрил, само не знам за што да го искористам ;D

Ако го прочита бројот мењај професија.


Веле, вас ис дас?

Ко членство у АМСМ, само ако АМСМ е на некои јаки стероиди :)

Помош на пат во Германија, Европа и добар дел од остатокот од светот, разно разни видови на поддршка, превоз во случај на несреќа, преноќување, попусти за разни работи итн итн.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8517
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7671 на: 07 Август 2018, 23:14:58 pm »
За у пуф попуст даваат? :)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7672 на: 08 Август 2018, 00:33:21 am »
Мислам дека успеав да го прочитам бројот што си го скрил, само не знам за што да го искористам ;D

Ако го прочита бројот мењај професија.


Веле, вас ис дас?

Ко членство у АМСМ, само ако АМСМ е на некои јаки стероиди :)

Помош на пат во Германија, Европа и добар дел од остатокот од светот, разно разни видови на поддршка, превоз во случај на несреќа, преноќување, попусти за разни работи итн итн.

АМСМ нуди слични поволности. На истата ARC Europe организација се членови. https://amsm.mk/article.aspx?cid=7843&scID=5387&l=94 Јас веројатно Europe Premium ќе го таксам сеа за пред одмор..


Бројот лесно се разоткрива ;)  52*****26 :P

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54663
  • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7673 на: 08 Август 2018, 07:36:13 am »
Исто како АМСМ, убава понуда е за под 50еур.

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4703
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7674 на: 08 Август 2018, 07:59:21 am »
Најлош/педерски подјеб од АМСМ е моментот со шлепот...тоа најчесто затребува во случај на дефеК. Пишува 200км а уствари се 100км, т.е. те носат од А до Б со максимум 100км, а другите 100 биле да се врател камионот назад?!?!?! Па пиши 100км пи*ка ти лепа материна. Од Ставрос до Гевгелија ми бараа да доплатам 60е за вишокот 46км.

Друг момент, ги прашав некој сервис да ми најдат во близина за промена на шофершајбна на тој и тој модел на ауто. Ми дадоа број и координати на вибер од некој непостоечки сервис џабе се акав до таму, вртев 10 пати никој не се јави, кога стигнав таму прашувам луѓе се чудат креваат раменици.

Трет момент ај викам до Солун бар шлепајте ме да не возам со дупка у шофершајбна...е важи ама не знаеме кога ќе дојде шлепот, може и утре да дојде. МОЛАМ? Па зависи од колегите во Грција. Фала пријатно, нема веќе да купувам членство.

Ми се дупне гума, испразни акумулатор шо да е у некоја вукојебина треба да ги чекам до УТРЕ? Не фала.

Ко сите гоВнарии у Шупакленд и оваа.  >:(


Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54663
  • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7675 на: 08 Август 2018, 08:09:41 am »
Поентата е дека во таа групација ако се најдеш во грција истите „колеги од Грција“ ќе ги викнат, без разлика од каде ти е картичката.

Отсутен Luki Junior

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4913
  • The Spartan General
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7676 на: 08 Август 2018, 09:37:40 am »
Поентата е дека во таа групација ако се најдеш во грција истите „колеги од Грција“ ќе ги викнат, без разлика од каде ти е картичката.

Да, ама швабо знае да се пожали во АДАЦ. А АДАЦ знае да исфрли некој од таа групација ако не си ја врши работата како што треба и кога треба.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4703
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7677 на: 08 Август 2018, 09:40:09 am »
Нема логика тоа, ако се јавам на шлеп служба директно (не преку групација) максимум 2 саати им треба, особено до место што е на саат време од Солун и има неколку поголеми градови уште поблиску до него. Значи треба да изгубам цел ден за да заштедам 50е шлеп, кои веќе ги имам дадено за безвредната картичка. Еве земи го мојот пример, петок сабајле е 9:00 има време да дојдат и да ме однесат, сервисот во Солун ми затвара во 3 и тек во понеделник отвара, а јас имам смештај до недела, во понеделник треба да сум на работа. Како тоа им треба до утре да дојдат? Од Германија да не доаѓаат? Од Скопје да ги викнам па ќе стигнат за 3 саати.

Жити групацијата, не ми треба, фала.

А да и ова заборавив, бројот на кој што вртиш во АМСМ од странство, никој не знаеше/сакаше да ми каже дали се плаќа повикот или не, никаде не е наведено во било кој рекламен/информативен материјал...дечкото од кол центарот ми вика ти си прв што ме прашал. АЕЕЕ БЕ, ај да ми биде незгодно ако не, да си ќутам.

Шупакленд.


Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10032
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7678 на: 08 Август 2018, 10:06:02 am »
Демек попуст добиваш со картичката...

Идам да купам гуми, уште не влезен те бомбардираат со попуст, кој патем не го ни барам.
На каса вадам картичка и ми велат не може...

Останува само помош на пат, кој ете... :'(


Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6474
  • French diamond
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #7679 на: 08 Август 2018, 18:35:27 pm »
Ми беше досадно па го лупив ова за да го пробам некогаш



И исто така и ова



и уште еднаш се уверив дека е тешко срање.