Автор Тема: Излетувања, превртувања и други дешавки од најразлични тркачки шампионати  (Прочитано 60607 пати)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16039
 • Keep it 100
Темава ја формирам со цел да ги одвоиме дешавките на тркачките патеки од оние во секојдневниот сообраќај, бидејќи причините и последиците се многу поразлични.


« Последно менување: Октомври 26, 2014, 01:21:04 am Fic_CC »

Присутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31212
 • Таков е животот... јебига
Браво за темава, одлична за онака со вечера или слично. Башка ти си по излетувањата ;D теоретски а Џиз’с практично.

Туку една работа не ми е јасна. На третото видео возачиве се тумбаат. И овие од публика доаѓаат и ги превртуваат. Што мајка бараат да се мешаат?
Замисли некој од нвозачите да има скршено врат или кичма, последно нешто што треба да им се направи е да се превртат. Се надевам дека некако им кажуваат, или бараат од публиката да ги преврти, но сепак мислам дека е лоша идеја. Возилото е оштетено и не би смеело да продолжи да вози. Сејфти ф’рст.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16039
 • Keep it 100
Чим колата е сеуште во возна состојба, возачот и совозачот немаат никакви повреди. Покрај таков заштитен кафез треба многу поголеми оштетувања за да заработат нешто повеќе од гребаница.

Присутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31212
 • Таков е животот... јебига
Не видов дека направија технички преглед на колата. Може јабучица е пукната па ќе се скрши на наредна кривина кога ќе возат 120км/ч. А повреди се стекнуваат прилично лесно. Ризик јак... мила душа

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16039
 • Keep it 100
Чим може да вози, продолжува. Нема тука трте мрте:


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16039
 • Keep it 100

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16001
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Не видов дека направија технички преглед на колата. Може јабучица е пукната па ќе се скрши на наредна кривина кога ќе возат 120км/ч. А повреди се стекнуваат прилично лесно. Ризик јак... мила душа

ke верувам дека не си сериозен со ова што го напиша и дека е уште еден од твоите мајтапи... збориме за тркање на стаза... збориме за педал до метал... збориме за изолирана и контролирана појава на вештачки направен ризик и турање на животот во ризик, т.е. точно тоа е тркање...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Присутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31212
 • Таков е животот... јебига
Епа многу грешиш... Се тоа океј, ама турањето на животот во ризик не ти требаше. Не само твојот, туку и туѓите животи.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16039
 • Keep it 100

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4628
 • Муфљуз
Иџе да не го заборавиме

„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Присутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31212
 • Таков е животот... јебига
Хонда му се баксуз на Иџе :)

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9196

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16039
 • Keep it 100

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758