Автор Тема: Mercedes w201 190d  (Прочитано 55500 пати)

Отсутен Стефан_Т

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 219
Одг: Mercedes w201 190d
« Одговори #300 на: Февруари 18, 2017, 23:01:30 pm »

Отсутен gnaum

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 179
Одг: Mercedes w201 190d
« Одговори #301 на: Февруари 23, 2017, 09:49:44 am »
Во последно време нешто почна да ми тропка на задниот дел па почнав со збирање на потребните делови, боже здравје да дособерам се што треба па ќе пуштам слики како јас ја средувам задницата на мечето бдњ купен е нов трап  ;D

Отсутен gnaum

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 179
Одг: Mercedes w201 190d
« Одговори #302 на: Декември 18, 2018, 19:00:35 pm »


Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2555
 • Everything is important.
Одг: Mercedes w201 190d
« Одговори #303 на: Јануари 06, 2019, 17:18:47 pm »
Ваков или 124ка би си стокмил за фамилијарно возило и не би помислил за друго.

Браво за средувањето!

Отсутен gnaum

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 179
Одг: Mercedes w201 190d
« Одговори #304 на: Март 23, 2020, 00:15:48 am »
Застанавме кај трапот и продолжуваме од таму, со коронава во самоизолација. Пескарен и обоен во златна. Диференцијалот  3.27 шпер го спремав ама не го монтирав.


Останав на ова долго време и ги собирав деловите што ќе ми требаат за замена на цела задница. Дискови, гуртни, рамена мамена кардански гумици буфер гумици за на трап мал

И се пуштивме на работа, а работа колку сакаш. Во меѓувреме излегоја дискови вентилирачки за напред од 124ка бензин 320 кои не смеев да ги пропуштам па се занимававме со нив, пескарење прајмер шприцање
Конечно добијав квалитетна кочница....

И така стариот трап излезе надворSent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен gnaum

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 179
Одг: Mercedes w201 190d
« Одговори #305 на: Април 11, 2020, 20:05:46 pm »


Монтажата повеќе од тешка


Поради висината на шпиралоте очекував да се крени назад но кратено е еден по еден прстен во меѓувреме се прилагодуваше за 17 бандаши рх зв1


За да се среди висината како што сакав беше потребно неколку пати ставање вадење и напред дојде вака


А назад
Но после кратење на уште еден прстен дојде вака


Наредно зафрканции со дистанцери и конечно монтирани и бандашите
Со новите прилагодувања и замена на трап и се остало подобрувањето е повеќе од очекувано
Pozz i Stay safe.


Sent from my iPhone using Tapatalk