Автор Тема: Тестови и Споредби  (Прочитано 234450 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37506
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Тестови и Споредби
« Одговори #2895 на: Март 09, 2020, 22:51:15 pm »
Дали има гт86 и 124 да се купи тука?
Секако, ГТ86 има доста што се возат. Денес црна видов баш.
2, црната и црвената :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46308
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Тестови и Споредби
« Одговори #2896 на: Март 10, 2020, 07:28:28 am »
Има најмалку 2 црвени.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37506
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Тестови и Споредби
« Одговори #2897 на: Март 10, 2020, 07:29:56 am »
Има најмалку 2 црвени.
Дали најмалку или најмногу е прашањето :)
Како и да е, барем ги увезоа кај нас. 

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46308
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Тестови и Споредби
« Одговори #2898 на: Март 10, 2020, 08:01:24 am »
Има најмалку 2 црвени.
Дали најмалку или најмногу е прашањето :)
Како и да е, барем ги увезоа кај нас.
2 различни таблици скопски сум видел црвени. И една нескопска црвена. И една скопска црна. Значи најмалку 4 се.

Ја обожувам колата.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19636
Одг: Тестови и Споредби
« Одговори #2899 на: Март 10, 2020, 10:47:06 am »
Ја нема на сајтот на Тојота.
Што пари је бјеше била?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46308
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Тестови и Споредби
« Одговори #2900 на: Март 10, 2020, 10:51:11 am »
Ја нема на сајтот на Тојота.
Што пари је бјеше била?
32000 била.
https://www.carclub.mk/2012/11/13/test-toyota-gt-86/

2.0 боксер, 200кс, 200нм, 7500rpm.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19636
Одг: Тестови и Споредби
« Одговори #2901 на: Март 10, 2020, 11:48:31 am »
Добра си е и вака апдејтирана....ама плаче за турбо.


Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2982
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Тестови и Споредби
« Одговори #2902 на: Март 25, 2020, 09:39:56 am »


Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2183
Одг: Тестови и Споредби
« Одговори #2903 на: Март 26, 2020, 21:46:08 pm »
Great little film  :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46308
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Тестови и Споредби
« Одговори #2904 на: Март 27, 2020, 13:30:40 pm »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.