Автор Тема: Автоматски ретровизори  (Прочитано 7465 пати)

Отсутен Bojan j

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3033
Автоматски ретровизори
« на: 03 Септември 2011, 16:02:33 pm »
Ај мала помош  :) сакам да ставам автоматски ретровизори.Или само да ја ставам апаратурата за кога ќе ја отклучам или заклучам колата да се спуштат/кренат...каде би можел да најдам...Фиеста 2010 година  :) фала многу  :)

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10567
Одг: Автоматски ретровизори
« Одговори #1 на: 03 Септември 2011, 17:05:50 pm »
Не ти треба бе тоа комши, чувај пари за нешто друго ;)

Отсутен DareBmw

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4307
  • К’мет
Одг: Автоматски ретровизори
« Одговори #2 на: 03 Септември 2011, 18:02:13 pm »
Не ти треба бе тоа комши, чувај пари за нешто друго ;)
+1

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11694
  • Архитект
Одг: Автоматски ретровизори
« Одговори #3 на: 03 Септември 2011, 20:22:52 pm »
И јас сакам вакви ретровизори. Некој ако знае, како да монтирам на Лансерот нека кажува.
Иначе има за лансер такви, ама се во УСА и се 500 -600 €

Отсутен olikomerc

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 247
Одг: Автоматски ретровизори
« Одговори #4 на: 04 Септември 2011, 02:27:52 am »
Абе а кај мене се собираат ама на дугме мора однутра, онака кога заклучам на далечинското не се затвараат сами, гледам само на поновите коли е така. Би било ли поефтино само далечинско да им убацам некако, автоматски со заклепањето да се собираат и они?
fb.com/olikomerc

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20553
Одг: Автоматски ретровизори
« Одговори #5 на: 04 Септември 2011, 13:08:05 pm »
Мене па, ич не ме мрзи да си ги склопам сам ретровизорите, или па да ги отворам, кога ќе треба да возам :)
Да, поубав и полесен ќе ми беше животов, ако таа активност ја обавував на копче, ама не ми е до толку пресудна, за да треба да фрлам 500-600 долара, ко што наведе колегата со истоветен аЛтомобил ко мојот ;D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tommy

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6999
Одг: Автоматски ретровизори
« Одговори #6 на: 04 Септември 2011, 15:40:13 pm »
Иако баш не сум фан на ваквите инвестиции, сепак морам да признаам дека многу убаво изгледа затворање на ретровизори кај BMW 7, од 2002-2003 ... :P:P:P
Клучиш аутомобилот, и сами се креваат нгоре ...

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11694
  • Архитект
Одг: Автоматски ретровизори
« Одговори #7 на: 04 Септември 2011, 16:22:41 pm »
Абе а кај мене се собираат ама на дугме мора однутра, онака кога заклучам на далечинското не се затвараат сами, гледам само на поновите коли е така. Би било ли поефтино само далечинско да им убацам некако, автоматски со заклепањето да се собираат и они?

Ќе си го побараш чичко google овде на форумов и ќе му кажиш ова за ретровизорите и ќе ти среди ;)

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11694
  • Архитект
Одг: Автоматски ретровизори
« Одговори #8 на: 04 Септември 2011, 16:29:09 pm »
Мене па, ич не ме мрзи да си ги склопам сам ретровизорите, или па да ги отворам, кога ќе треба да возам :)
Да, поубав и полесен ќе ми беше животов, ако таа активност ја обавував на копче, ама не ми е до толку пресудна, за да треба да фрлам 500-600 долара, ко што наведе колегата со истоветен аЛтомобил ко мојот ;D

Sexy е веле........


Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20553
Одг: Автоматски ретровизори
« Одговори #9 на: 04 Септември 2011, 17:10:02 pm »
Башка не сум љубител на жмигавци у ретровизор, така да, 500-600 долара би ги потрошил попаметно :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54739
  • Махер
Одг: Автоматски ретровизори
« Одговори #10 на: 04 Септември 2011, 17:23:20 pm »
Мене па, ич не ме мрзи да си ги склопам сам ретровизорите, или па да ги отворам, кога ќе треба да возам :)
Да, поубав и полесен ќе ми беше животов, ако таа активност ја обавував на копче, ама не ми е до толку пресудна, за да треба да фрлам 500-600 долара, ко што наведе колегата со истоветен аЛтомобил ко мојот ;D
Башка не сум љубител на жмигавци у ретровизор, така да, 500-600 долара би ги потрошил попаметно :)
Аха... И електрични  прозори да не нечинат? :)
« Последно менување: 04 Септември 2011, 18:03:50 pm Deni »

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20553
Одг: Автоматски ретровизори
« Одговори #11 на: 05 Септември 2011, 01:36:44 am »
Кој дел не е јасен?
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tommy

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6999
Одг: Автоматски ретровизори
« Одговори #12 на: 05 Септември 2011, 04:43:54 am »
Веројатно сака да каже дека штом не те мрзи рачно да ги собираш ретровизорите, нема да имаш ништо против заштеда на некое евро кога си го земал Лансерот, со мануелно отварање-затварање на прозорци ..

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6093
  • 69
Одг: Автоматски ретровизори
« Одговори #13 на: 05 Септември 2011, 08:12:17 am »
Веројатно сака да каже дека штом не те мрзи рачно да ги собираш ретровизорите, нема да имаш ништо против заштеда на некое евро кога си го земал Лансерот, со мануелно отварање-затварање на прозорци ..

Констатацијава ви е булшит...Отварањето прозорци е друго, потреба со цел...Склопување ретровизори е глупост по мене...Прво собран ретровизор, повеќе место за оној што треба да ти помине покрај кола, но и ризикот наместо да ти го удри ретровизорот да ти ја загребе колата од крај до крај е многу поголема...Подобро да ми изгребе ретровизор одколку цела страна...Но се разбира ова е сугестивно размислување...По мене velestrumf е у право...

Е сеа ако ти е мерак, купи си ги...Не е проблем, тоа е лично. Ги има по ибеј, на интернетов колку сакаш...Цената која треба да ја платиш веќе ја знаеш :)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20553
Одг: Автоматски ретровизори
« Одговори #14 на: 05 Септември 2011, 08:34:33 am »
Веројатно сака да каже дека штом не те мрзи рачно да ги собираш ретровизорите, нема да имаш ништо против заштеда на некое евро кога си го земал Лансерот, со мануелно отварање-затварање на прозорци ..

Лансерот уште у старт си иде со електрични прозори, така да, тука немав некој „избор“...
А не знам што е тешко да се сфати, дека не ми пречи што ретровизорите не ми се електрично склопливи. Значи, не би имал против ако се, меѓутоа не паѓам у несвест заради тоа што не се. А жмигавци у ретровизори едноставно нејќам, и тоа си е мое субјективно мислење. И да, не би дал 500-600 долари за да купам електрично склопливи ретровизори, со жмигавци во нив, не знам ни тука што не е јасно.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.