Автор Тема: Видео камери-совети/искуства  (Прочитано 9696 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46925
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #45 на: Јануари 28, 2018, 11:10:44 am »
А зошто не ја полниш со полнач од мобилен?

Sent from my MI 6 using Tapatalk
Некој 1-2А ќе ја полни 2 - 4 пати побрзо отколку лаптоп кој обично има 0.5А.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Присутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20108
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #46 на: Јануари 28, 2018, 11:18:59 am »
А зошто не ја полниш со полнач од мобилен?

Sent from my MI 6 using TapatalkШто знам, шубе ми е да не ја сјебам нешто. Треба да ми стигне дуал пуњач со уште една батерија, а у меѓувреме ја пунам на УСБ.

@zeroSignal данќешон, ќе разгледам. Имам неколку од андроид телефони и од ајфон, па може ќе одговара некој.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5490
 • Бенве сие бенве
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #47 на: Јануари 28, 2018, 11:22:29 am »
Од ајфон слаби се полначита, стави нешто над 2.0, ќе ја полни многу побрзо

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2924
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #48 на: Јануари 29, 2018, 07:47:13 am »
Да ги прашам тие што имаат...

Обично колку време ви се пуни батерија на ГоПро?
Ја пунам на УСБ од лаптоп, и некако ми се чини дека доста долго време му треба додека да ја наполни.

Јас ја полнам батеријата на гопро на истиот полнач од Ајфонот. Можеш слободно да тераш така. Еве ја скоро една годнина, мака нема.

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3363
 • Пиши лаже
Одг: Видео камери-совети/искуства
« Одговори #49 на: Февруари 05, 2018, 01:46:30 am »
Има некој искуство со Xiaomi Mijia камери?
Мо треба ефтина солуција за мониторинг на соба, нормално да има вифи и минимум 720п. Истотака да има и сензор за движење...
Гледам имаат добри модели до 50 евра барем според спецификации..

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk