Автор Тема: Nesto interesno od Berlin  (Прочитано 5629 пати)

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5032
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Nesto interesno od Berlin
« на: Август 29, 2011, 12:08:06 pm »
Nesto interesno od edna prosetka niz Berlin vcera.

ENJOY!!! :o

Prvo negovoto velicstvo Veyron!

[IMG=http://img825.imageshack.us/img825/4099/dsc2024r.jpg]http://[/img]Prodolzuvame so uste eden dzver, a toa e Bentley Mulsanne :o

....Eve i nesto ovozemsko ;D....I za Golferite ima nesto...Edition 35.....I da se vratime na supersportistite, nemoze bez Mercedes neli,

.....nesto od istorijata.......ednostavno ama vrsi rabota......ako se prasuvate koj model e, i za toa ima info.......nesto ko za Deni......a za na kraj....nesto i za mene....one day!!!!

.....made by DENDE-LANCERED......


Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31963
 • Таков е животот... јебига
Одг: Nesto interesno od Berlin
« Одговори #1 на: Август 29, 2011, 12:10:21 pm »
LOL Мерцедесовска копија на Ламбу Кунташ хахах

Отсутен miksi

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 693
Одг: Nesto interesno od Berlin
« Одговори #2 на: Декември 03, 2012, 01:53:55 am »

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5032
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Nesto interesno od Berlin
« Одговори #3 на: Декември 03, 2012, 02:03:40 am »
Gledam nekoi modeli ne se smenile..LOL
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48581
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Nesto interesno od Berlin
« Одговори #4 на: Декември 03, 2012, 09:12:13 am »
Ја видов тоа мечкојната завчара. Па, па, па, па, па... :) :) :)
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20291
Одг: Nesto interesno od Berlin
« Одговори #5 на: Декември 03, 2012, 09:19:47 am »
Имаше Вејрон на истата позиција и пред скоро 4 години :)

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48581
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Nesto interesno od Berlin
« Одговори #6 на: Декември 03, 2012, 09:38:59 am »
Аксиома.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен miksi

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 693
Одг: Nesto interesno od Berlin
« Одговори #7 на: Декември 03, 2012, 11:01:08 am »
Во 2001 година на местото на вејронот имаше бентли континентал р

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9547
Одг: Nesto interesno od Berlin
« Одговори #8 на: Декември 03, 2012, 13:17:45 pm »
Време е да го рефрешнат Вејронот :)

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20291
Одг: Nesto interesno od Berlin
« Одговори #9 на: Декември 03, 2012, 13:30:13 pm »


Фааааантастичен бандаж.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Nesto interesno od Berlin
« Одговори #10 на: Декември 03, 2012, 13:49:56 pm »
Леле па у музеј или што и да е ова го ставиле...
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен miksi

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 693
Одг: Nesto interesno od Berlin
« Одговори #11 на: Декември 03, 2012, 16:52:49 pm »
Тоа е уствари салон на VW SEAT и SKODA и е на неколку спрата, плус го има ова делчево со Bentley и Bugati а има и дел каде што има тематски изложби. Ова коа сликав беа еден месец изложени сите кабриолети од VW. Мерцедесите се на друго место, од карши односно... :)

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9200
Одг: Nesto interesno od Berlin
« Одговори #12 на: Декември 15, 2012, 18:41:40 pm »
LOL Мерцедесовска копија на Ламбу Кунташ хахах

lambo miura

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Nesto interesno od Berlin
« Одговори #13 на: Декември 18, 2012, 21:26:51 pm »
 :D  :D :D
KARMANN CHIA

VW MK1 KARMANN

JETTA MK1 CABRIO

BUBA CABRIO
kade da go posetam ova

Отсутен kirilsbmw

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 348
Одг: Nesto interesno od Berlin
« Одговори #14 на: Декември 21, 2012, 07:34:44 am »
Мерцедец ц111, каков преубав автомобил од 70ти, имав таква играчка на батерии мислам дека сеуште го имам некаде по дома.