Автор Тема: Paint креации :)  (Прочитано 7965 пати)

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Paint креации :)
« на: Август 28, 2011, 18:00:30 pm »
еве јас прв да почнам, ги чекам и вашите скриени креации во вашите пц. а добро би било и ново направени специјално за овде :):)оваа последнава ме мрзи да ја доцртам. и сите ми се нацртани пред да имам интернет и си барав занимација :)
и што ќе кажете, не се сите од автомобили али интересни се :):)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31966
 • Таков е животот... јебига
Одг: Paint креации :)
« Одговори #1 на: Август 28, 2011, 18:39:45 pm »
Оу Мај Гад!!!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48612
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Paint креации :)
« Одговори #2 на: Август 28, 2011, 19:15:06 pm »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5920
 • 69
Одг: Paint креации :)
« Одговори #3 на: Август 28, 2011, 22:37:54 pm »
Лудница
Јес бејби јес :)))
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Paint креации :)
« Одговори #4 на: Август 28, 2011, 23:51:32 pm »
Лудница
Јес бејби јес :)))

дечки мислам дека сликите не ми се до толку сексилави :) како оваа :):)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Paint креации :)
« Одговори #5 на: Август 28, 2011, 23:59:55 pm »
Хахахаах и јас ќе преставам , уште некоја креациа :D

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Paint креации :)
« Одговори #6 на: Август 29, 2011, 01:17:38 am »

нешто тазе :):) забелешки, предлози прифаќам :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Paint креации :)
« Одговори #7 на: Август 29, 2011, 03:54:39 am »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
нешто тазе :):) забелешки, предлози прифаќам :)
Од кога си ја направил , си требало да стискаш на Undo едно 10 пати , и би испаднала одлично . :)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8943
 • Аstra la vista baby !
Одг: Paint креации :)
« Одговори #8 на: Август 29, 2011, 05:38:14 am »
Знам дека имав креација за тука  :D
Ја најдов некако низ компјутер...


Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8943
 • Аstra la vista baby !
Одг: Paint креации :)
« Одговори #9 на: Август 29, 2011, 05:43:21 am »
И уште една

ОргиналТјунинг кар студио и паинт тјунинг :D :D :D

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3309
Одг: Paint креации :)
« Одговори #10 на: Август 29, 2011, 08:42:58 am »
Го молам админот да ја преименува темава во "час по ликовно 2-ро одделение"

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10080
 • Giulietta QV
Одг: Paint креации :)
« Одговори #11 на: Август 29, 2011, 08:49:46 am »
Пеинт е Фотошоп 2.0 ;D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31966
 • Таков е животот... јебига
Одг: Paint креации :)
« Одговори #12 на: Август 29, 2011, 12:39:32 pm »
Добро бе чоек, ти со што се занимаваш во животов?

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Paint креации :)
« Одговори #13 на: Август 29, 2011, 12:53:12 pm »
Добро бе чоек, ти со што се занимаваш во животов?

Кој тоа, овде ги има повеќе. :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31966
 • Таков е животот... јебига
Одг: Paint креации :)
« Одговори #14 на: Август 29, 2011, 12:54:15 pm »
Добро бе чоек, ти со што се занимаваш во животов?

Кој тоа, овде ги има повеќе. :)
Јас мислам дека е повеќе од очигледно дека прашањето е адресирано до тебе :D :D ;D