Автор Тема: Случки со полиција, казни, судови итн  (Прочитано 1662071 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10530 на: 13 Октомври 2019, 17:09:06 pm »
Мора налог да има, тоа у тефтер е само заплашување. Кој нормален вози таму 50...

Отсутен Luki Junior

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4913
  • The Spartan General
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10531 на: 13 Октомври 2019, 21:37:22 pm »
Јас сум изгледа тој ненормалниот што секогаш вози таму 50км/ч во десна лента.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10532 на: 13 Октомври 2019, 21:58:51 pm »
Ти еднаш-два пати годишно поминуваш од таму, јас секој ден. Освен авто-школа друга кола не сум видел да вози 50 таму. 

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10533 на: 13 Октомври 2019, 22:25:45 pm »
Во најголемата гужва никој не вози 50 ко што имам приметено.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5833
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10534 на: 13 Октомври 2019, 22:36:57 pm »
Кога е гужва не мерат, коа е лабаво  треба да се пазиш да не те пернат  ;D Обично и тогаш стојат, кога е порастеретено.

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4628
  • Passat B8
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10535 на: 13 Октомври 2019, 23:02:07 pm »
Идиотски е таму лимит да е 50...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk



Како и 80% од знаците за ограничување на брзина низ државава.
Otkoga edno dva tri pati nekoj ludaci lupaa u zastitnata ograda i zardinjerite posle nadvoznikot , im tekna na soo injzenjerite resenie da staat 50ka...
namesto da se macat i gi brkaat tije sto diveeat vo soobrakajot ke si staj 50ka i raat ke ceka kraj na mesec da primi plataa 😎😁
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9868
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10536 на: 14 Октомври 2019, 00:48:13 am »
Само значка во оваа држава. Начув еден муабет, сега не знам дали е рекла казала, можда е можда и не е, кога ги воведоа новите радари наводно снимките оделе во систем и не можеле да се бришат, подоцна направиле да може да се бришат зашто? Ради тоа да не се казнуваат меѓу себе џандариве и овие господава од мвр. Кога ме опнаа кај демир капија и ми пишаа казна командирот ми рече дека неколку дена пред тоа исто опнале командир на сообраќајна некаде кај Велес и му пишале казна. Демек морале да пишат, со новите радари.
Бугарски финти...

Отсутен Filip MK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2102
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10537 на: 14 Октомври 2019, 09:52:21 am »
Бев на свадба викендов во Кавадарци и на враќање, во Неготино два пати ме сопреа полицајците, првиот пат кај музејот, ми провери само документи и ме праша дали сум пиел нешто, му кажав „само на почетокот“  :), на што ми одговори „зависи колку жесток бил почетокот“, се насмеа, ги врати документите и посака среќен пат.....после ме сопре втората контрола кај спортската сала, на излез од Неготино, исто побараа документи и ме праша - колку испи, не ни праша дали сум пиел, кажав едно пиво, излези г-дине да провериме, покажа 0,1, посака среќен пат и толку, коректни и во двата случаи. Не ми се допадна тоа што пред мене гледав како сопираат коли со КА и НЕ таблици (локални жители) и ги пуштаа без да им проверат документи а камоли да ги тераат да дуваат, не толку битно ама сепак на некој начин двојни стандарди.
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен UrSa1986

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1508
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10538 на: 14 Октомври 2019, 09:54:40 am »
Вчера на патарината после Тетово накај Скопје, во спротивната лента од Скопје накај Тетово имаше колона од 30тина коли и полицајци рандом коли исклучуваа од колоната и ги вадеа надвор. Ми падна чудно, реков рација некоја.

После кога продолжив накај Скопје, на првата угорничка после патарината, горе под шумата и таа плетената ограда имаше скриено двајца полицајци со радар. Веројатно ги мереа на удолницата и им јавуваа да ги застанат на патарина.

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6358
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10539 на: 14 Октомври 2019, 10:05:37 am »
Крадат финти од србите, али многу попаметно од стоење на сред автопат со радар и кола.

Отсутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3209
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10540 на: 14 Октомври 2019, 10:29:28 am »
Вчера на патарината после Тетово накај Скопје, во спротивната лента од Скопје накај Тетово имаше колона од 30тина коли и полицајци рандом коли исклучуваа од колоната и ги вадеа надвор. Ми падна чудно, реков рација некоја.

После кога продолжив накај Скопје, на првата угорничка после патарината, горе под шумата и таа плетената ограда имаше скриено двајца полицајци со радар. Веројатно ги мереа на удолницата и им јавуваа да ги застанат на патарина.

Така се прави тоа, елегантно и безбедно.

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9868
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10541 на: 15 Октомври 2019, 00:37:32 am »
Бев на свадба викендов во Кавадарци и на враќање, во Неготино два пати ме сопреа полицајците, првиот пат кај музејот, ми провери само документи и ме праша дали сум пиел нешто, му кажав „само на почетокот“  :), на што ми одговори „зависи колку жесток бил почетокот“, се насмеа, ги врати документите и посака среќен пат.....после ме сопре втората контрола кај спортската сала, на излез од Неготино, исто побараа документи и ме праша - колку испи, не ни праша дали сум пиел, кажав едно пиво, излези г-дине да провериме, покажа 0,1, посака среќен пат и толку, коректни и во двата случаи. Не ми се допадна тоа што пред мене гледав како сопираат коли со КА и НЕ таблици (локални жители) и ги пуштаа без да им проверат документи а камоли да ги тераат да дуваат, не толку битно ама сепак на некој начин двојни стандарди.
ти да си на негово место и да знаеш дека ако му пишеш казна или ќе те избркаат од работа или ќе те пратат во некои „мрачни“ предели да служиш, или дека ќе те симнат подолу. ќе му пишиш кана?

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10881
  • 430i
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10542 на: 15 Октомври 2019, 08:01:49 am »
Вчера на патарината после Тетово накај Скопје, во спротивната лента од Скопје накај Тетово имаше колона од 30тина коли и полицајци рандом коли исклучуваа од колоната и ги вадеа надвор. Ми падна чудно, реков рација некоја.

После кога продолжив накај Скопје, на првата угорничка после патарината, горе под шумата и таа плетената ограда имаше скриено двајца полицајци со радар. Веројатно ги мереа на удолницата и им јавуваа да ги застанат на патарина.

Така се прави тоа, елегантно и безбедно.

на ТЕ-ГВ имаше џандари на надвозник горе и мереа, после патарина ги двоеа кои се јавени

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10543 на: 15 Октомври 2019, 11:10:41 am »

Отсутен Filip MK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2102
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #10544 на: 15 Октомври 2019, 14:09:58 pm »
Бев на свадба викендов во Кавадарци и на враќање, во Неготино два пати ме сопреа полицајците, првиот пат кај музејот, ми провери само документи и ме праша дали сум пиел нешто, му кажав „само на почетокот“  :), на што ми одговори „зависи колку жесток бил почетокот“, се насмеа, ги врати документите и посака среќен пат.....после ме сопре втората контрола кај спортската сала, на излез од Неготино, исто побараа документи и ме праша - колку испи, не ни праша дали сум пиел, кажав едно пиво, излези г-дине да провериме, покажа 0,1, посака среќен пат и толку, коректни и во двата случаи. Не ми се допадна тоа што пред мене гледав како сопираат коли со КА и НЕ таблици (локални жители) и ги пуштаа без да им проверат документи а камоли да ги тераат да дуваат, не толку битно ама сепак на некој начин двојни стандарди.
ти да си на негово место и да знаеш дека ако му пишеш казна или ќе те избркаат од работа или ќе те пратат во некои „мрачни“ предели да служиш, или дека ќе те симнат подолу. ќе му пишиш кана?

Јас да бев на негово место, барем ќе побарав документи, ќе ги погледнев со пола око и ќе му ги вратев, барем кога има други коли/возачи кои чекаат позади и гледаат што се случува, барем да личи на нешто
Претпоставката е мајката на сите заебувања