Автор Тема: Случки со полиција, казни, судови итн  (Прочитано 1662014 пати)

Отсутен Halcyon

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #45 на: 15 Април 2011, 09:35:05 am »
Не знам дали тука ке ги класифицирате и алфите, ама дур возев накај Штип со една пријателка која студира таму, околу 2 часот изутрина, идеше, да не кажам лазеше еден црвен голф 3, и го поминав со некој 70/80 km/h, и почнав да прикочувам оти бев пред влез во градот, гледам дава жмигавец од зад мене истиот голф, и го пуштам да ме помине, кога таман се израмни со мене, ми покажува значка и ми покажа да се паркирам...
Си мислам, сега ке почне да се курчи зашто возам брзо...

Се паркирав ја на еден паркинг, седам во кола, гледам излегуваат тројца, отварам прозор, добра вечер викам ја...
- Ај излези.
Излегувам ја, и првото нешто што ме праша, Дали транспортирате супстанци кои се илегални по законот на Република Македонија?
Мислев да се насмеам, ама ги гледам другиве двајца ме гледаат под око. Викам, не.
Што имаш у гепек? Ништо викам ја...
Ај отвори... Отварам ја, позади лап топ, камера, стариот ауспух, ни сам не знам зашто беше во колата...
Па нели немаш ништо? Викам, па мислев дека ме прашувате за илегални супстанци...
Дај лична карта, му давам ја, бара на пријателката, таа за беља нема...
Па кај се брзаш вака? Викам нигде ...
Дај сообраќајната... Отиде едниот и јавува на централа, и вика, овој Кумановецот пак тука...
Ја го гледамонака зачудено, како пак тука кога за прв пат у живот идам у Штип, си мислам што му е на овој ...
Ке ти ги вадиме тапацирите? нема проблем, викам ја, знам чист сум, само сакам све да ми вратите како што е било претходно ...

Од онаа страна што не ја знаев, колата имала историја во Штип..
Моја грешка беше што не ја сменив табличката, уште си стои старата ...

Откога му укажав дека колата ја купив неодамна, и дека поголемиот дел од годината сум надвор од Македонија, увидеа дека не сум ја тој што мислеа дека сум на почетокот, па и кафе се понудија да ми купат откако ми раскажаа каква се историја имала колата во Штип..

Така да, извлеков поука, сменете табличката на кола што ке ја купита под итно ...

У Штип 70/80 е брзо за тоа шо максимална дозволена брзина е 40, а на некои места 20, иначе на не ја памтеш регистрацијата на голфо, има еден друг на алфите е ама плав е ШТ-444-О? не ми текнува баш можно е и таа едната буква да ми е грешка, иначе тоа е кочанска регистрација, у штип е само ШТ-000-А_ и ШТ-000-Б_.
hot cars hot girls what else does guy need

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #46 на: 15 Април 2011, 09:55:41 am »
Плав е голфот бензинец со 5 врати,а имаат неколку пара таблици... :)

Имаат и една убава таблица, 001, или 007 мислам...

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #47 на: 15 Април 2011, 10:01:41 am »
Рики не ги кажуј бе, ќе те акнат 20% од плата :):):)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #48 на: 15 Април 2011, 10:27:56 am »
Нема везе, сите го знаат... мал е штип, не е лас вегас :))))))))))

Отсутен Tommy

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6946
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #49 на: 15 Април 2011, 11:04:20 am »
Не ја помнам табличката, ова се случи летото 2009-та ..

Отсутен Halcyon

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #50 на: 16 Април 2011, 01:41:10 am »
И да не ја знаеме колата знаеме ги фаците :)
hot cars hot girls what else does guy need

Отсутен Bad-Gamer

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 430
  • Тркач! Брм брм!
    • Официјален сајт на АКК „Никола Карев“ - Скопје
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #51 на: 16 Април 2011, 03:14:36 am »
Vozev 120km/h max. na mraz niz Rekord, udriv po nekoja racna da se polizgam, pominav na 4-5 crveni, me soprea ALFI jadev kotek kako magare, lezev na zemja 20min, uste tolku mi gi drzea racevo sneg, zamrznav kako kuce, me odnesoa vo stanica, pa na kraj si otidov so fizicki posledici od koi se lecev narednite 3 nedeli, a psihickite malku podolgo...  >:(  Mater nivna i setoa toa se sluci zatoa sto vozev Golf I 1.8 GTI so zatemneti stakla i BEDA auspluh!!!  >:( >:( >:(
No more Project Seicento, it is gone forever... :cry:
Race Project Yugo 1150ccm3 - Gr.A so aneks - Nacional Class :)
New Project Clio 2.0 16V Sport is here, going on... :P

Just do it! :P

Отсутен google

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2396
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #52 на: 16 Април 2011, 03:28:42 am »
dzukle zaboravi uste eden detalj
... vozev Golf I 1.8 GTI so zatemneti stakla i BEDA auspluh!!!  >:( >:( >:(
i sto tuku montirani CETIRI KARBURATORI DELLORTO nasteluvani od majstor KIZO...hehehe inace gogo e da ne se cudis od kaj znam...

Отсутен Ludi Kure

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 219
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #53 на: 16 Април 2011, 03:36:36 am »
Jas so devojkata pred 4-5 godini kako mrdnati sred zima palime fikoto i cepame za Ohrid da dogovarame za nova godina i prosetavme malce dogovorivme kaj ke slavime dojde vreme da si ideme nazad, na izlez od Kicevo me stopira policija bese nekade 3 sabajle i doaga tipov mi bara dokumenti jas mu davam ali interesno bese sto celo vreme onaka bledo me gledase i pred da mi gi dade dokumentite mi vika ,abe decko da te prasam nesto ali kazi mi iskreno,jas vikam prasaj slobodno i tipov mi vika,decki taksi da ne vozis slucajno jas onaka neznam dali da se smejam ili da placam i mu vikam ,gospodine da vozam kako vasiot krajsler ok ali so fiko kaj taksi glej go ke se raspadne :) i vika ne ne me svakaj pogresno da si prasam jas,mi dade dokumentite prijatno prijatno se vrativ vo kola se iznasmejavme so devojkata i si prodolziv nakaj Skopje  :):):):)

Отсутен R2D2

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 424
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #54 на: 16 Април 2011, 10:15:34 am »
2 случки, со моторче 50цц.


I случка:
Ме запира полицаец, Охрид спроти судот, за да ми даде флаерче со некоја нивна кампања за возење безбедно.
Викам фала, и викам: може да ве прашам нешто.
Полицаецот: Повелете, слободно прашајте.
Јас: Јас сум со моторче т.е. велосипед со мотор, дали имам обврска да носам запалени светла преку ден?
Полицаецот: Па види сега, можеш да ги чуваш запалени.
Јас: Знам дека можам, ама дали имам обврска?
Полицаецот: Па не ти смета ако ги имаш запалени.
Јас: Не е дали ми смета или не, ме интересира чисто информативно дали имам обврска да ги чувам запалени?
Полицаецот: Пааа, ааааа, како да ти кажам, незнам, не сум јас од тука, ме донесоа летово да помогнам во гужвава, од друг град сум.
Јас: Ок, фала, пријатно !?!?!?!?! :):):):)



II случка:
Исто во Охрид. Возам со моторчето, давам лев жмигавец и полека кочам, а од спротивна страна иде џип, и речиси застанав во моментот кога се разминував со џипот. И џипот речиси застана кога се разминуваше со мене, беше полициски, и полицаецот ми вели: Изгаси го жмигавецот.
Јас му велам: Вртам лево, затоа ми е и уклучен!?!?
Полицаецот: Е ако де.
И си продолжија :)))))
Шкода Октавиа 1.5 ТСИ, (А8 2020) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,24484.0.html
Mercedes A160 (W168) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,2269.0.html

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #55 на: 16 Април 2011, 10:29:16 am »
2 случки, со моторче 50цц.


I случка:
Ме запира полицаец, Охрид спроти судот, за да ми даде флаерче со некоја нивна кампања за возење безбедно.
Викам фала, и викам: може да ве прашам нешто.
Полицаецот: Повелете, слободно прашајте.
Јас: Јас сум со моторче т.е. велосипед со мотор, дали имам обврска да носам запалени светла преку ден?
Полицаецот: Па види сега, можеш да ги чуваш запалени.
Јас: Знам дека можам, ама дали имам обврска?
Полицаецот: Па не ти смета ако ги имаш запалени.
Јас: Не е дали ми смета или не, ме интересира чисто информативно дали имам обврска да ги чувам запалени?
Полицаецот: Пааа, ааааа, како да ти кажам, незнам, не сум јас од тука, ме донесоа летово да помогнам во гужвава, од друг град сум.
Јас: Ок, фала, пријатно !?!?!?!?! :):):):)



hahahahahahahaha

Отсутен Bad-Gamer

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 430
  • Тркач! Брм брм!
    • Официјален сајт на АКК „Никола Карев“ - Скопје
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #56 на: 16 Април 2011, 13:37:50 pm »
dzukle zaboravi uste eden detalj
... vozev Golf I 1.8 GTI so zatemneti stakla i BEDA auspluh!!!  >:( >:( >:(
i sto tuku montirani CETIRI KARBURATORI DELLORTO nasteluvani od majstor KIZO...hehehe inace gogo e da ne se cudis od kaj znam...

Pa vo momentot bese so karburator od 101 i zosto vo mesto gasese pod mala gas, ke poglednev na semavor levo desno i nemase koli metak, arno ama me namirisale od nekade majku im! :D
No more Project Seicento, it is gone forever... :cry:
Race Project Yugo 1150ccm3 - Gr.A so aneks - Nacional Class :)
New Project Clio 2.0 16V Sport is here, going on... :P

Just do it! :P

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #57 на: 16 Април 2011, 16:38:37 pm »
Vozev 120km/h max. na mraz niz Rekord, udriv po nekoja racna da se polizgam, pominav na 4-5 crveni, me soprea ALFI jadev kotek kako magare, lezev na zemja 20min, uste tolku mi gi drzea racevo sneg, zamrznav kako kuce, me odnesoa vo stanica, pa na kraj si otidov so fizicki posledici od koi se lecev narednite 3 nedeli, a psihickite malku podolgo...  >:(  Mater nivna i setoa toa se sluci zatoa sto vozev Golf I 1.8 GTI so zatemneti stakla i BEDA auspluh!!!  >:( >:( >:(

kako bre te tepaa? Ne deka ne si zasluzil, ama ne e zakonski da te tepaat dokolku ne gi napadnes ti prv ?! Za soobrakajni prekrsoci si sleduva soodvetna kazna, ne kotek.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8517
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #58 на: 16 Април 2011, 18:00:32 pm »
Ееееее брат мене на гаќи ме имаат соблечено на сред сеир (иначе за тие што незнаат тоа е на раскрсница орце николов со рузвелтова) Три пати дневно ме имаат тресено.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #59 на: 16 Април 2011, 18:03:38 pm »
Ееееее брат мене на гаќи ме имаат соблечено на сред сеир (иначе за тие што незнаат тоа е на раскрсница орце николов со рузвелтова) Три пати дневно ме имаат тресено.
Од тресење гаќите ти се слекоа, вака!?