Автор Тема: Случки со полиција, казни, судови итн  (Прочитано 774941 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31676
 • Таков е животот... јебига
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #15 на: Јануари 26, 2011, 00:09:38 am »
Е ај. Ќе го памтам муабетот...

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9932
 • Giulietta QV
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #16 на: Јануари 26, 2011, 10:46:23 am »
1. Се враќам од кафана, 4 ракии и пиво и кај Ми-Да на Илинденска ме запира џандар. Си викам тоа е и почнав да одбројувам уште колку имам од затвор да излезам. Спремам документи. Доаѓа џандарот, помлад беше, оклештен од осмица до осмица, ми вика дај лична карта. Велам, а дозвола сообраќајна, возачка, он абе уживај само лична се праам дека работам. Ја викам или е скриена камера или мене роденден ми е а незнам. Отиде, заведе, чекав едно 5 минути, се враќа ми дава личната и ми вика ете гледаш, не било страшно, добра ноќ господине. Ги избркав прашалниците околу глава и си продолжив накај дома :)

2. Тетово-Скопје, се враќаме од Охрид, се опуштив 160 на 100 дозволено, видов дека ме улови џандарот ама не ме застана. Викам на влез на Скопје ако се гарант ме застануваат. На влез на Скопје колона, еден позади друг, и оп џандари кај мостот кај Сарај, ме издвојуваат само мене. Тоа е викам, Хашки трибунал. Доаѓа џандарот бара документи, позади малиот гледа спие, другарката спие, гледа сообраќајната и вика треба утре да ја регистрираш колата. Знам велам, скратив одморот заради тоа. Се насмеа и вели, браво така треба, пријатен ден :)

3. Со другар, Голф 6, рутинска контрола, го застануваат другаров, застанува и се мести на страна. Како врти воланот се палат магленките. Доаѓа џандарот: ти мене ме заебаваш нешто, на што ти личам јас, што туку ми штракаш со магленките. Ееем, господине, се уклучуваат со вртење на воланот, помошно осветлување при вртење во кривина. А овој го гледа го гледа, ај пак вика и застанува пред кола. Доаѓа и вика: што све нема да измислат :)

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #17 на: Јануари 26, 2011, 11:35:19 am »
Третата кола е тегет FORD FUSION !!!!!!!!....а има и уште 2-3 други.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25915
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #18 на: Јануари 26, 2011, 12:08:53 pm »
1. На излегување од Кастро, 2-3 саат сабајле пред година-две. Крај на месец, 30-ти Ноември или така нешто. Ме запира момак у плаво. Добро вечер, лична карта, возачка и сообраќајна. Све у реду. И ми вика „Извини дечко што те застанав, али морам, квота имаме. Ај да дуваш.“. Дувам ја испод граница, фала, пријатно. Толку.

2. Праиме со другариве кај мене у двор некоја скаретина, и коа заврши целата работа, пошто моиве беа на одмор, ај да одам докај Баба ми да ја ѕирнам. На враќање возев брзичко преку мост Обединети Нации, и од некоја си кола виси некој од прозор, ми се дере и ми покажуе значка и ми вика застани. Застанујам ја, ми викаат отвори хауба, отвори багажник.. Ја онаков втф, ајде. Отварам багажник, у багажник вреќа ќумур од скара на Марков Манастир од пред пар дена. Фраеров бута рука унутра, ја вади целата црна и го вади оној кокс-от (или како и да се вика) што е за потпалка. Што е ова? Кокс. Фраеров се збуни, дечките се извинија, ми посакаа убав ден и ме пуштија.

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #19 на: Јануари 26, 2011, 18:12:02 pm »
1. Се враќам од кафана, 4 ракии и пиво и кај Ми-Да на Илинденска ме запира џандар. Си викам тоа е и почнав да одбројувам уште колку имам од затвор да излезам. Спремам документи. Доаѓа џандарот, помлад беше, оклештен од осмица до осмица, ми вика дај лична карта. Велам, а дозвола сообраќајна, возачка, он абе уживај само лична се праам дека работам. Ја викам или е скриена камера или мене роденден ми е а незнам. Отиде, заведе, чекав едно 5 минути, се враќа ми дава личната и ми вика ете гледаш, не било страшно, добра ноќ господине. Ги избркав прашалниците околу глава и си продолжив накај дома :)


Е тука мене ме акнаа 25 поенчиња за брзо возење. Го замолив да ме пушти, тој едниот сакаше а другиот нешто нервозен вика абе какво пуштање ја на овие тука на палас што се тркаат возачки им зимам а овој да го пуштам нема шанси гарант е некој од нив. И неќев да се расправам многу нервозен нешто бев ми пишаа за казнени и си отидов.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5023
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #20 на: Јануари 26, 2011, 18:44:02 pm »
Eve i jas da spodelam edna slucka;
Na izlezot od Hrom na semaforot kaj novata ulica paralelno so mostot obedineti nacii sto e , iskacam jas na crveno od desno za da se priklucam na glavnata ulica mislejki deka samo na tie pravo im e crveno a ako vrtis desno e slobodno, i gazam jas i ete ti gi skrieni vo edni dzbunovi i me zastana dzandarot cel iznerviran "ej kako ti na crveno gledas li itn..."
A jas mu vikam smireno bez nervoza izvini neznaev deka e taka sum gledal drugi idele pa aj i jas.
On mi vika koi drugi?
Iu meguvreme ete ti uste dvajca od isto mesto iskacaat i niv gi zapira....ne pomina 2 minuti uste dvajca i samo se redat i redat i sega na dzandarov mu dojdoa mnogu...
I pazi logika pocna da gi kaznuva tie sto mu se kurcea nemalo znak nemalo pomosen semafor itn..jas fino si se izvininv pred toa i cikata mi vika cekaj tebe na kraj...
...aj posto bese iskren i ne me lazese ti teraj aj jas da gi opametam ovie pametnive sto se pravat...

Epa videte sega vie...
Ova mi e sovet od tatko mi i veruvajte mu pomognalo nego mi pomogna i mene. "Izvini se kazi ne si znael i najbitno ne se kurci na nivkolku i da te provociraat" toa mi go kaza koga zemav dozvola.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 522
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #21 на: Март 07, 2011, 02:54:32 am »
Ме запира млад жандарм пред управа за приходи а јас ја возев службената Лада Рива 1,5 на плин. Ми вика документи. Му давам возачка и сообраќајна. Ми вика дај ми атест за плинот. Му викам ете атест сум поднел на шалтер на МВР и го пишале во сообраќајна за да не го влечкам со мене и ете сега пишува Лада Рива ТНГ кај модел на возило.
Типот ми вика, не тоа не значи дека имаш атест тоа ТНГ е модел на Лада. Јас почнав да се смеам и ми пиша казна за неносење на исправа. Отидов во Пролече да се пожалам и таа на шалтер ме праќа кај заменик началникот горе. Одам горе и му викам абе вака и вака. Го гледа потписот на џандарот и ми вика: абе ----- сега ги примивме поима немаат што зборат. Му се јавува на џандарчето и му вика абе токмак тоа ТНГ е меќунадордна ознака за возило на плин. И уште одозгора џандарчево се расправа со него му објаснува дека ТНГ било модел на Лада и глупости. Се изнервира началников го испопцу и му спушти слушалка.
Ми направи копија од сообраќајната, ми се извини што работат и дегени во МВР и ми ја поништо казната.
Jako...
« Последно менување: Март 08, 2011, 00:10:46 am zeroSignal »
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31676
 • Таков е животот... јебига
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #22 на: Март 07, 2011, 15:54:19 pm »
1. На излегување од Кастро, 2-3 саат сабајле пред година-две. Крај на месец, 30-ти Ноември или така нешто. Ме запира момак у плаво. Добро вечер, лична карта, возачка и сообраќајна. Све у реду. И ми вика „Извини дечко што те застанав, али морам, квота имаме. Ај да дуваш.“. Дувам ја испод граница, фала, пријатно. Толку.

2. Праиме со другариве кај мене у двор некоја скаретина, и коа заврши целата работа, пошто моиве беа на одмор, ај да одам докај Баба ми да ја ѕирнам. На враќање возев брзичко преку мост Обединети Нации, и од некоја си кола виси некој од прозор, ми се дере и ми покажуе значка и ми вика застани. Застанујам ја, ми викаат отвори хауба, отвори багажник.. Ја онаков втф, ајде. Отварам багажник, у багажник вреќа ќумур од скара на Марков Манастир од пред пар дена. Фраеров бута рука унутра, ја вади целата црна и го вади оној кокс-от (или како и да се вика) што е за потпалка. Што е ова? Кокс. Фраеров се збуни, дечките се извинија, ми посакаа убав ден и ме пуштија.

Што не му рече: остатоци од жена мртва..... како на К-15

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31676
 • Таков е животот... јебига
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #23 на: Март 07, 2011, 16:03:59 pm »
Минатата недела возам накај Велес. И низ клисура гледам редица коли возат со 70 и тргам да ги претекнам. како ги претекнувам едно 4-5 возила гледам Крајслер напред пред нив. Забавувам најмногу 80 и полееееека го престигнувам џандарот. Гледам во ретровизор си продолжува тој со 70 а никој друг не го претекнува. И начекав кривина на лево кај што не може да ме гледа, опнав во четврта и опнав гас да му се одлепам да не го мислам.
После три-четири минути гледам во ретровизор опнал ротациони светла и шишка 130 по тоа кривините. Доаѓа пред мене и почнува да кочи. Застануваме двајцата тој пред мене. Чекам јас во кола, гледам не се случува ништо едно 5 минути. Плам и тргам. Ете ти го веднаш позади мене, ме претекнува и пак кочи. Излегувам надвор. Шое бе му викам и ете ти го излегува. Ми вика оти не застана бе? Јас викам застанав ама те гледам тебе 5 минути си седиш во кола па помислив дека не ни сакаше да ме запреш. и ми вика:
Добро бе како успеа за една минута 5 километри да ми се одлепиш кога е дозволено 80?
како бе другар 5 километри? Кога немаше повеќе од 500 метри. Каде имаш ти воздушна линија по кривиниве од 5 километри? Башка работа знам дека си позади мене и цело време со 80 возам. А како ти успеа од 5 километри наназад за две минути да ме престигнеш? ти колку возеше?
Ме гледа така збунето. Дај документи. Му давам. Отвори гепек, гледа зимска опрема, резерва светла, сајла, апарат за гасење се комплет. Дај ми вика патен налог. Јас имав патен налчог, секогаш носам. Гледа се е во ред...... Дечко внимавај на сигнализација и приатен ден.

Ајде со здравје.....

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3001
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #24 на: Март 07, 2011, 19:19:45 pm »
Минатата недела возам накај Велес. И низ клисура гледам редица коли возат со 70 и тргам да ги претекнам. како ги претекнувам едно 4-5 возила гледам Крајслер напред пред нив. Забавувам најмногу 80 и полееееека го престигнувам џандарот. Гледам во ретровизор си продолжува тој со 70 а никој друг не го претекнува. И начекав кривина на лево кај што не може да ме гледа, опнав во четврта и опнав гас да му се одлепам да не го мислам.
После три-четири минути гледам во ретровизор опнал ротациони светла и шишка 130 по тоа кривините. Доаѓа пред мене и почнува да кочи. Застануваме двајцата тој пред мене. Чекам јас во кола, гледам не се случува ништо едно 5 минути. Плам и тргам. Ете ти го веднаш позади мене, ме претекнува и пак кочи. Излегувам надвор. Шое бе му викам и ете ти го излегува. Ми вика оти не застана бе? Јас викам застанав ама те гледам тебе 5 минути си седиш во кола па помислив дека не ни сакаше да ме запреш. и ми вика:
Добро бе како успеа за една минута 5 километри да ми се одлепиш кога е дозволено 80?
како бе другар 5 километри? Кога немаше повеќе од 500 метри. Каде имаш ти воздушна линија по кривиниве од 5 километри? Башка работа знам дека си позади мене и цело време со 80 возам. А како ти успеа од 5 километри наназад за две минути да ме престигнеш? ти колку возеше?
Ме гледа така збунето. Дај документи. Му давам. Отвори гепек, гледа зимска опрема, резерва светла, сајла, апарат за гасење се комплет. Дај ми вика патен налог. Јас имав патен налчог, секогаш носам. Гледа се е во ред...... Дечко внимавај на сигнализација и приатен ден.

Ајде со здравје.....
шо е работата со болдираните работи зарем се задолжителни, а патниот налог претпоставувам дека со службено возило или??? иначе многу се нервирам вака кога има џандар напред и позади се влечат сите неколку пати ми се има случено и на автопат и низ град и си ги иам претицано и тоа со брзина над дозволената, мислам дека ако не те фати на радар не може да те казни

Отсутен The Boy Next Door

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 492
 • Pug 205 GTI - the drive of your life !
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #25 на: Март 07, 2011, 19:41:00 pm »
Ај сега ја на ред.....

Возам накај Охрид и во Кичево се збркавме со едно Митсубиши,глуми као нешто брз,и ја го спукав количето ама МУШКИ .....таман се залетав ете ти џандар од другата страна ми мафта,се помислив едно 2-3 сек дали да застанам.......и застанав.Излагам од кола и тргам накај него и мислам што да го лажам.Стигам до џандарчето и првиот негов збор....ДА НЕ ГОРИТ НЕКАДЕ....ја го гледам бледо и му одговарам...НЕ ТЕ РАЗБИРАМ...,а он повторува...АБЕ ДА НЕ ГОРИТ НЕКАДЕ...го гледам и викам...ДАЛИ СЕ БРЗАМ....џандарот....НЕ НЕ НЕ ....ГОРИТ ЛИ НЕКАДЕ....и после 3 минути недоразбирање искочи постариот џандар од крајслерот и ми вика...ДЕТЕ БРЗАШ НЕКАДЕ....мене дури тогаш ми стана јасно за што збори овој гуштеров.Викам абе овој со мицубишито цело време ми свири да побрзам и затоа додадов гас,ми се насмеа и ми извади радар од внатре,гледај 106 км/ч возиш,а нема никој позади тебе,незнам кој ти свирел,ама нека ти ја плати он сега казната,после краток телефонски повик ми се извинија за недоразбирањето и ме пуштија. ;D

И ден денес кога ќе ми текне на то ДА НЕ ГОРИТ НЕКАДЕ се газам од смеење.
« Последно менување: Март 07, 2011, 19:44:34 pm The Boy Next Door »
Не возам брзо, ниско летам.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25915
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #26 на: Март 07, 2011, 20:30:52 pm »
Чудно, и мене во Кичево ме застанаа и ми покажаа 106 на радар.

It's a conspiracy!

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #27 на: Март 07, 2011, 20:41:47 pm »
Ај сега ја на ред.....

Возам накај Охрид и во Кичево се збркавме со едно Митсубиши,глуми као нешто брз,и ја го спукав количето ама МУШКИ .....таман се залетав ете ти џандар од другата страна ми мафта,се помислив едно 2-3 сек дали да застанам.......и застанав.Излагам од кола и тргам накај него и мислам што да го лажам.Стигам до џандарчето и првиот негов збор....ДА НЕ ГОРИТ НЕКАДЕ....ја го гледам бледо и му одговарам...НЕ ТЕ РАЗБИРАМ...,а он повторува...АБЕ ДА НЕ ГОРИТ НЕКАДЕ...го гледам и викам...ДАЛИ СЕ БРЗАМ....џандарот....НЕ НЕ НЕ ....ГОРИТ ЛИ НЕКАДЕ....и после 3 минути недоразбирање искочи постариот џандар од крајслерот и ми вика...ДЕТЕ БРЗАШ НЕКАДЕ....мене дури тогаш ми стана јасно за што збори овој гуштеров.Викам абе овој со мицубишито цело време ми свири да побрзам и затоа додадов гас,ми се насмеа и ми извади радар од внатре,гледај 106 км/ч возиш,а нема никој позади тебе,незнам кој ти свирел,ама нека ти ја плати он сега казната,после краток телефонски повик ми се извинија за недоразбирањето и ме пуштија. ;D

И ден денес кога ќе ми текне на то ДА НЕ ГОРИТ НЕКАДЕ се газам од смеење.

Абе шо мушки си згазил, 106 км, ја мислев најмалку 160 ќе кажеше. Или сакаш дакажеш дека ти многу брзо си возел а толку ти покажале.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31676
 • Таков е животот... јебига
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #28 на: Март 07, 2011, 21:21:45 pm »
Абе шо мушки си згазил, 106 км, ја мислев најмалку 160 ќе кажеше. Или сакаш дакажеш дека ти многу брзо си возел а толку ти покажале.

Веројатни било дозволено 60

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #29 на: Март 07, 2011, 21:40:12 pm »
Си идеме од кај другар на свадба од Д.Капија. Тројца дрво пијани и еден  trezen, вози ама он не пие никогаш у живот и си го носиме дa не вози.
Не запираат џандари и одма ни викаат излегувај од колата...баздите на алкохол!
Другарчево што возеше, јак петел оти не пие...излегува и им вика...што е?
Едниот од џандарите му вика...ИМАШ ПИЈАНО..?
А нашиов јак маж му вика....НЕ КЛАВИР ИМАМ ЕБАТЕ...!
Џандаров, на мое изненадување, смирено му вика!
МОРЕ МАШКО, АЛИ ГО ГЛЕАШ ПЕНДРЕКО, НЕ Е ЗА БАСМА МЕРЕЈНЕ, АКО ТЕ ОПНА ЕДНАШ ЌЕ ТЕ СНЕМОЖА.....ЌЕ ТИ ДАДА ЈА ТЕБЕ И КЛАВИР И ПИЈАНО...!
:D :D
Ние легнавме на земја од смеење, се згазивме!  :D

« Последно менување: Март 07, 2011, 21:44:24 pm Sportex »